Mikuláš Minář | Celebwiki.cz

Mikuláš Minář

Datum narození: 6. 3. 1993
Místo narození: Vodňany
Profese: občanský aktivista, předseda spolku Milion chvilek
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Aktivista Mikuláš Minář se v lednu 2018 stal předsedou spolku Milion chvilek, který vede kampaň Milion chvilek pro demokracii.

Bývalý skautský vedoucí a lektor prevence proti šikaně na školách Mikuláš Minář v souvislosti se založením spolku Milion chvilek přerušil studium na Univerzitě Karlově, kde se přihlásil na filosofii a bohemistiku a ještě na evangelickou teologii, aby se mohl plně věnovat občanským aktivitám.

MIKULÁŠ MINÁŘ NA REFLEX.CZ

Po parlamentních volbách 2017, v nichž zvítězilo hnutí ANO 2011, se Mikuláš Minář začal občansky angažovat v reakci na předvolební Smlouvu Andreje Babiše s občany ČR, v níž se šéf hnutí mj. zavázal rozvíjet a podporovat demokracii.

Aktivista to označil za drzost, protože Andrej Babiš čelil trestnímu stíhání a navíc jako politik vlastnil média. Mikuláš Minář inicioval petici Chvilka pro Andreje, v níž požadoval dodržení slibů. Petice byla zveřejněna 17. listopadu 2017 a tentýž den předána Andreji Babišovi.

Autoři petice 31. lednu 2018 založili spolek Milion Chvilek, jehož se stal Mikuláš Minář předsedou. Byl hlavním organizátorem demonstrací proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti a následně za její odstoupení i za rezignaci premiéra Andreje Babiše.

V rámci kampaně Milion chvilek pro demokracii se konaly demonstrace v Praze a dalších městech České republiky v dubnu, květnu a červnu 2019; největší po Sametové revoluci 1989 pak 23. června na pražské Letné.

O MIKULÁŠI MINÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Mikuláš Minář, členem Církve bratrské, je od roku 2017 ženatý.

 

Články o celebritě

„Chvilkaři“ žalují KSČM a Filipa. Na soud jsem připraven, vzkazuje šéf komunistů „Chvilkaři“ žalují KSČM a Filipa. Na soud jsem připraven, vzkazuje šéf komunistů Spolek Milion chvilek v sobotu podal žalobu na KSČM a jejího předsedu Vojtěcha Filipa. Žádá veřejnou... číst článek
„Chvilkaři“ udeřili na šéfa komunistů: Omluvte se, jinak bude soud, vzkazují Filipovi „Chvilkaři“ udeřili na šéfa komunistů: Omluvte se, jinak bude soud, vzkazují Filipovi Milion chvilek poslal předžalobní výzvu předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi kvůli tomu, že dříve nazna... číst článek
„Demisi,“ bouřily proti Babišovi tisíce lidí napříč Českem. Protesty „chvilkařů“ nekončí „Demisi,“ bouřily proti Babišovi tisíce lidí napříč Českem. Protesty „chvilkařů“ nekončí S transparenty a českými vlajkami ve čtvrtek tisíce lidí po celé České republice s výjimkou Prahy pr... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Barbora Špotáková
Barbora Špotáková
zobrazit profil Agáta Zimová
Agáta Zimová
zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická