Mikuláš Minář | Celebwiki.cz

Mikuláš Minář

Datum narození: 6. 3. 1993
Místo narození: Vodňany
Profese: občanský aktivista, předseda spolku Milion chvilek
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Aktivista Mikuláš Minář se v lednu 2018 stal předsedou spolku Milion chvilek, který vede kampaň Milion chvilek pro demokracii.

Bývalý skautský vedoucí a lektor prevence proti šikaně na školách Mikuláš Minář v souvislosti se založením spolku Milion chvilek přerušil studium na Univerzitě Karlově, kde se přihlásil na filosofii a bohemistiku a ještě na evangelickou teologii, aby se mohl plně věnovat občanským aktivitám.

MIKULÁŠ MINÁŘ NA REFLEX.CZ

Po parlamentních volbách 2017, v nichž zvítězilo hnutí ANO 2011, se Mikuláš Minář začal občansky angažovat v reakci na předvolební Smlouvu Andreje Babiše s občany ČR, v níž se šéf hnutí mj. zavázal rozvíjet a podporovat demokracii.

Aktivista to označil za drzost, protože Andrej Babiš čelil trestnímu stíhání a navíc jako politik vlastnil média. Mikuláš Minář inicioval petici Chvilka pro Andreje, v níž požadoval dodržení slibů. Petice byla zveřejněna 17. listopadu 2017 a tentýž den předána Andreji Babišovi.

Autoři petice 31. lednu 2018 založili spolek Milion Chvilek, jehož se stal Mikuláš Minář předsedou. Byl hlavním organizátorem demonstrací proti jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti a následně za její odstoupení i za rezignaci premiéra Andreje Babiše.

V rámci kampaně Milion chvilek pro demokracii se konaly demonstrace v Praze a dalších městech České republiky v dubnu, květnu a červnu 2019; největší po Sametové revoluci 1989 pak 23. června na pražské Letné.

O MIKULÁŠI MINÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Mikuláš Minář, členem Církve bratrské, je od roku 2017 ženatý.

 

Články o celebritě

Komentář: Koronavirus upozadil chvilkaře. Bude jejich skutečným koncem Křeček? Komentář: Koronavirus upozadil chvilkaře. Bude jejich skutečným koncem Křeček? Antibabišovský spolek Milion chvilek pro demokracii znovu vytáhl do ulic, když s ním první březnový ... číst článek
Komentář: Začal konec „chvilkařů“? Minářův spolek už kritizuje i opozice Komentář: Začal konec „chvilkařů“? Minářův spolek už kritizuje i opozice Portfolio „dohledu“ nad politiky spolku Milion chvilek pro demokracii poslední dobou značně nabobtna... číst článek
Proč ombudsman Křeček vadí a kdo ho brání? Slib složí do rukou šéfa komunistů Proč ombudsman Křeček vadí a kdo ho brání? Slib složí do rukou šéfa komunistů Jedni Stanislavu Křečkovi (81) vyčítají opakovanou relativizaci práv menšin a výroky hraničící s ras... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
zobrazit profil Bára Kozáková Holá
Bára Kozáková Holá
zobrazit profil Tereza Vítů
Tereza Vítů
zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Martin Tomášek
Martin Tomášek
zobrazit profil princezna Diana
princezna Diana