Tomáš Vořechovský | Celebwiki.cz

Tomáš Vořechovský

Datum narození: 1. 9. 1993
Místo narození: Zlín
Profese: tanečník, lektor
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Tanečník a lektor Tomáš Vořechovský, finalista několika mezinárodních soutěží, přijal v roce 2019 nabídku České televize účastnit se show StarDance.

Vystudoval Střední školu podnikatelskou v oboru řízení firem, přičemž se Tomáš Vořechovský od druhého ročníku začal věnovat samotnému podnikání, a to v odvětví zakázkového šití oblečení.

TOMÁŠ VOŘECHOVSKÝ PO BOKU RADKY TŘEŠTÍKOVÉ

Pochází ze sportovně založené rodiny, otec Tomáše Vořechovského Petr Vořechovský byl hokejistou a matka Dana Vořechovská atletkou, stejně jako jeho děda Vítězslav Dřízga, též velice úspěšný reprezentant tehdy ještě Československé republiky v atletice.

"Rodiče mě vždy vedli ke sportu, takže jsem jich vyzkoušel několik, jako je hokej, atletika, judo nebo plavání," odpověděl Tomáš Vořechovský na dotaz, zda šel ve sportovních stopách svých nejbližších.

Tanci se Tomáš Vořechovský věnuje od třinácti let, a to v tanečním klubu Fortuna Zlín. Časem začal působit i jako samotný lektor.

První větší úspěch přišel v podobě finále MČR v desti tancích v kategorii do 21 let s taneční partnerkou Karolinou Koutnou. Později si Tomáš Vořechovský našel v Praze taneční partnerku Vitaliyu Ivanytskou, s níž byl několikanásobným finalistou taneční ligy v latinskoamerických tancích a také finalistou MČR družstev v latinskoamerických tancích. Na konci roku 2017 vyhráli mistrovství státu Miami v latinskoamerických tancích .

Za vrchol své taneční kariéry Tomáš Vořechovský považuje roční kontrakt pro americkou společnost Royal Caribbean, kde s taneční partnerkou vyučovali a působili v několika tanečních show na zaoceánské lodi.

"Oslovili nás agenti z Estonska, zda se nechceme připojit k jejich týmu a poslali nás na konkurz do Itálie. Na ten jsme si připravili speciální show, kterou jsme zde předvedli a zhruba za dva týdny se nám ozvali z Ameriky, že pro nás mají loď," popsala Tomáš  Vořechovský, jak získali takovouto příležitost.

Po letech soutěžení se Tomáš Vořechovský soustředil na své taneční kurzy, a to jak pro amatéry, tak soutěžní páry.

V roce 2019 dostal nabídku účastnit se jubilejní desáté řady StarDance ...když hvězdy tančí, úspěšného pořadu České televize, kterou Tomáš Vořechovský nakonec přijal: "Chvíli jsem váhal, ale nakonec jsem přijal pozvání na konkurz a jsem velice rád, že jsem do této veliké výzvy šel." 

 

 

Články o celebritě

Krásná tanečnice Otáhalová měla maturák! Kdo z kolegů ze StarDance dorazil? Krásná tanečnice Otáhalová měla maturák! Kdo z kolegů ze StarDance dorazil? Půvabná tanečnice Natálie Otáhalová (19), která se proslavila účinkováním v populární show StarDance... číst článek
Vážně je na kluky? Důkaz, že Vořechovský po StarDance konečně sbalil Třeštíkovou! Vážně je na kluky? Důkaz, že Vořechovský po StarDance konečně sbalil Třeštíkovou! Čekali až na finále! Vřelý vztah spisovatelky Radky Třeštíkové (38) a tanečníka Tomáše Vořechovského... číst článek
Nejemotivnější finále StarDance: Vyhrála Khek Kubařová, rozplakala i Havlovou! Nejemotivnější finále StarDance: Vyhrála Khek Kubařová, rozplakala i Havlovou! Velké finále ostře sledované taneční soutěže České televize StarDance...Když hvězdy tančí je za námi... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Tomáš Krulich
Tomáš Krulich
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao