Jan Adam

Jan Adam

Profese: někdejší tajemník a spolupracovník Mistra Karla Gotta

Související celebrity

Životopis

Extajemník Karla Gotta Jan Adam několik let vedl Mistrovu agendu, spolupracoval na dramaturgii jeho koncertů i cédéček. Býval zpěvákovým stínem, kamkoliv se hnul.

Mistra Karla Gotta o dvacet pět let mladší Jan Adam obdivoval od dětství jako jeho fanoušek a nakonec se mu poštěstilo s ním několik let spolupracovat jako jeho tajemník.

Jak Jan Adam na svůj idol vzpomínal ve studiu Blesku? Jako na kamaráda, ale hlavně na obrovského profesionála, který by se pro příznivce rozkrájel. „Miloval svoje publikum, pro něj by se rozdal. Býval po koncertě vyčerpaný tak, že jsem mu pomáhal sundávat boty, vysvléci se z kalhot, ale ani tehdy neodmítl autogramiádu. Říkal, že to těm lidem nemůže udělat," prozradil Jan Adam.

Podle Jana Adama Mistra zmáhalo, že v době, když svět zaplavily mobily, se s ním chtěl každý vyfotit, což autogramiády velmi protáhlo.

V posledních letech s tím proto musel přestat. „Při posledním turné už se toto muselo zrušit a bylo na mně, abych to těm lidem řekl. Neskutečně mi za to spílali. Ale nevadilo mi to. Dělal jsem to pro Karla," dodal Mistrův někdejší blízký spolupracovník Jan Adam.

Božský Kája odešel na věčnost před půlnocí 1. října 2019. Bylo mu 80 let.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Katalin Nováková
Katalin Nováková
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Jiří Grossman
Jiří Grossman
zobrazit profil Jiří Macek
Jiří Macek
zobrazit profil Radim Mamula
Radim Mamula
zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Sergej Šojgu
Sergej Šojgu