Jiří Konečný

Jiří Konečný

Datum narození: 21. 2. 1973
Profese: filmový producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Producent Jiří Konečný, držitel Českého lva za road movie Všechno bude, byl v roce 2020 nominován na toto ocenění v kategorii Nejlepší film, a to za tragikomedii Staříci.

Vystudoval Katedru mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze a na pražské FAMU Jiří Konečný absolvoval Katedru produkce.

JIŘÍ KONEČNÝ - ROZHOVOR PRO DENÍK E15

Založil produkční společnost ENDORFILM. Jiří Konečný produkoval řadu celovečerních hraných i dokumentárních filmů, které získaly desítky festivalových ocenění, mj. byly vybrány na Berlinale či se staly národními kandidáty na Oscara.

Z producentské práce Jiřího Konečného jmenujme např. romantický příběh Sestra (2006), mysteriózní snímek Ocas ještěrky (2009), drama Příliš mladá noc (2012) nebo drama Rodinný film (2015), za který získal Cenu české filmové kritiky v kategorii Nejlepší film.

V téže kategorii Jiří Konečný dostal Českého lva za road movie Všechno bude (2018) a roku 2020 byl na toto ocenění nominován za tragikomedii Staříci (2019) s Jiřím Schmitzerem a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích. Snímek získal celkem deset nominací.

Za snímek Staříci Jiří Konečný získal Cenu české filmové kritiky za nejlepší film roku.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Jarolím
Jan Jarolím
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Lukáš Kunst
Lukáš Kunst
zobrazit profil Luba Skořepová
Luba Skořepová