Pavel Strnad | Celebwiki.cz
Pavel Strnad

Pavel Strnad

Datum narození: 31. 7. 1970
Místo narození: Praha
Profese: filmový producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Producent Pavel Strnad společně s kolegou Petrem Oukropcem obdržel Českého lva za snímek Bába z ledu. Dvojice získala v roce 2020 nominaci na stejné ocenění za drama Tiché doteky.

Producentským celovečerním debutem Pavla Strnada bylo experimentální pásmo složené ze čtyř krátkých filmů Mrtvý les a jiný bulšit (1990).

PAVEL STRNAD - ROZHOVOR NAJDE ZDE

Poté Pavel Strnad s kolegou Petrem Oukropcem produkoval drama Indiánské léto (1995). Téhož roku založili společnost Negativ, jež vyrobila desítky hraných, dokumentárních a animovaných filmů, které získaly řadu ocenění.

Coby producent se Pavel Strnad podílel mj. na hudebním snímku Petra Zelenky Rok ďábla (2002), dramatu Michaely Pavlátové Nevěrné hry (2003), na komedii Marka Najbrta Mistři (2004), na dramatech Bohdana Slámy Štěstí (2005) a Venkovský učitel (2007) nebo na rodinném příběhu Petra Oukropce Modrý tygr (2012).

Na svého prvního Českého lva byl Pavel Strnad nominován za drama z vrcholového sportovního prostředí komunistického Československa Fair Play (2014) režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové s Judit Bárdos a Romanem Luknárem v hlavních rolích.

Českého lva v kategorii Nejlepší film Pavel Strnad společně s Petrem Oukopcem obdržel za snímek Bába z ledu (2017), který podle vlastního scénáře natočil Bohdan Sláma. Dvojice producentů získala v roce 2020 nominaci na stejné ocenění za drama Tiché doteky (2019) v režii Michala Hogenauera.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Lucie Eckertová
Lucie Eckertová
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Zuzana Jandová
Zuzana Jandová
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Ota Zaremba
Ota Zaremba