Pavel Strnad

Pavel Strnad

Datum narození: 31. 7. 1970
Místo narození: Praha
Profese: filmový producent
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Producent Pavel Strnad společně s kolegou Petrem Oukropcem obdržel Českého lva za snímek Bába z ledu. Dvojice získala v roce 2020 nominaci na stejné ocenění za drama Tiché doteky.

Producentským celovečerním debutem Pavla Strnada bylo experimentální pásmo složené ze čtyř krátkých filmů Mrtvý les a jiný bulšit (1990).

PAVEL STRNAD - ROZHOVOR NAJDE ZDE

Poté Pavel Strnad s kolegou Petrem Oukropcem produkoval drama Indiánské léto (1995). Téhož roku založili společnost Negativ, jež vyrobila desítky hraných, dokumentárních a animovaných filmů, které získaly řadu ocenění.

Coby producent se Pavel Strnad podílel mj. na hudebním snímku Petra Zelenky Rok ďábla (2002), dramatu Michaely Pavlátové Nevěrné hry (2003), na komedii Marka Najbrta Mistři (2004), na dramatech Bohdana Slámy Štěstí (2005) a Venkovský učitel (2007) nebo na rodinném příběhu Petra Oukropce Modrý tygr (2012).

Na svého prvního Českého lva byl Pavel Strnad nominován za drama z vrcholového sportovního prostředí komunistického Československa Fair Play (2014) režisérky a scenáristky Andrey Sedláčkové s Judit Bárdos a Romanem Luknárem v hlavních rolích.

Českého lva v kategorii Nejlepší film Pavel Strnad společně s Petrem Oukopcem obdržel za snímek Bába z ledu (2017), který podle vlastního scénáře natočil Bohdan Sláma. Dvojice producentů získala v roce 2020 nominaci na stejné ocenění za drama Tiché doteky (2019) v režii Michala Hogenauera.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Maria Šarapovová
Maria Šarapovová
zobrazit profil Igor Sládek podnikatel
Igor Sládek podnikatel
zobrazit profil Eva Hrušínská
Eva Hrušínská
zobrazit profil Eva Štefková
Eva Štefková
zobrazit profil Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška
zobrazit profil Jiří Pařízek
Jiří Pařízek
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Lída Nopová
Lída Nopová