Václav Marhoul

Datum narození: 30. 1. 1960
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, producent, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Václav Marhoul pro své filmy přetrpěl mnoho. Pro Tobruk čelil v poušti štírům, pro Nabarvené ptáče nakladatelům v USA.

Do roku 2013 Václav Marhoul zrežíroval „pouze“ dvě díla (Tobruk, kde si zahrál Jan Meduna, Petr Vaněk, Radim Fiala nebo Matěj Hádek a Mazaný FilipTomáš Hanák v hlavní roli), nicméně natolik skvělá, že si na rozdíl od mnoha jiných filmových režisérů a scenáristů konečně „ukradl“ práva na natáčení velmi žádaného filmu Nabarvené ptáče.

Nabarvené ptáče mu vyneslo Českého lva

Za drama Nabarvané ptáče (2019) Václav Marhoul získal Českého lva za režii a coby producent v kategorii Nejlepší film. Snímek z 12 nominací proměnil devět, a to mj. za stříh, zvuk či za kameru.

VÁCLAV MARHOUL - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Václav Marhoul vystudoval FAMU. V roce 1984 začal navazovat spolupráci s Filmovým studiem Barrandov (nejprve jako asistent produkce, počátkem 90. let 20. století dokonce byl generálním ředitelem).

V roce 1997 Václav Marhoul založil společnost Silver Screen, která podniká v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Dále bylo jeho působení provázáno s uměleckou skupinou Tvrdohlaví, s účastí na vojenských přehlídkách i s propagací vstupu ČR do NATO.

O VÁCLAVU MARHOULOVI ČTĚTE ZDE>>

Nebojí se postavit ani před kameru

Václav Marhoul nejenže režíruje, ale i hraje. Začínal v Pražské pětce a v Divadle Sklep. Vidět ho diváci mohli např. v televizních seriálech Redakce, Horákovi, nebo Kancelář Blaník. V roce 2005 si zahrál i se svou dcerou Annou Marhoulovou ve filmu Skřítek.

 

Články o celebritě

Pátrání po hvězdě Nabarveného ptáčete ztracené v horách: Našli auto! Pátrání po hvězdě Nabarveného ptáčete ztracené v horách: Našli auto! Pátrání po britském herci Julianu Sandsovi (65) nadále pokračuje. Hvězda Marhoulova Nabarveného ptáč... číst článek
Britský herec, co si zahrál u Marhoula, se pohřešuje: Ztratil se v horách! Britský herec, co si zahrál u Marhoula, se pohřešuje: Ztratil se v horách! Britský herec Julian Sands (65), jenž si kromě mnoha zahraničních filmů zahrál i  v mrazivém snímku ... číst článek
Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Hádka kvůli kritice Nerudové: Vášáryová se opřela do návrhářky Rochové. Kdo ze slavných podporuje koho? Střetů mezi tábory podporovatelů favoritů prezidentské volby přibývá – a tak se do křížku dostávají ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Damián Vondrášek
Damián Vondrášek
zobrazit profil Peter Bebjak
Peter Bebjak
zobrazit profil Simona Matásková
Simona Matásková
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis