Václav Marhoul | Celebwiki.cz

Václav Marhoul

Datum narození: 30.1.1960
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Režisér Václav Marhoul pro své filmy udělá cokoli: čelil štírům i vedru pouště kvůli natáčení filmu Tobruk, ale i nakladatelům v Chicagu, aby získal práva na natáčení Nabarveného ptáčete.

Do roku 2013 Václav Marhoul zrežíroval „pouze“ dvě díla (Tobruk, kde si zahrál Jan Meduna, Petr Vaněk, Radim Fiala nebo Matěj Hádek a Mazaný FilipTomáš Hanák v hlavní roli), nicméně natolik skvělá, že si na rozdíl od mnoha jiných filmových režisérů a scenáristů konečně „ukradl“ práva na natáčení velmi žádaného filmu Nabarvené ptáče.

Za drama Nabarvané ptáče (2019) byl Václav Marhoul v roce 2020 nominován na Českého lva za nejlepší film, režii a scénář. Snímek, který se stal též aspirantem na Oscara, získla na Českého lva celkem jedenáct nominací. 

VÁCLAV MARHOUL - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Stejně jako většina jiných režisérů Václav Marhoul vystudoval FAMU. V roce 1984 začal navazovat spolupráci s Filmovým studiem Barrandov (nejprve jako asistent produkce, počátkem 90. let 20. století dokonce byl generálním ředitelem).

V roce 1997 Václav Marhoul založil společnost Silver Screen, která podniká v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Dále bylo jeho působení provázáno s uměleckou skupinou Tvrdohlaví, s účastí na vojenských přehlídkách i s propagací vstupu ČR do NATO.

O VÁCLAVU MARHOULOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Marhoul nejenže režíruje, ale i hraje. Začínal v Pražské pětce a v Divadle Sklep. Vidět ho diváci mohli např. v televizních seriálech Redakce, Horákovi, Gympl nebo Expozitura. V roce 2005 si zahrál i se svou dcerou Annou Marhoulovou ve filmu Skřítek.

 

Články o celebritě

Marhoulovo Nabarvené ptáče:  Bojuje o Oscara! Má šanci? Marhoulovo Nabarvené ptáče: Bojuje o Oscara! Má šanci? Už tohle je úspěch! Film režiséra Václava Marhoula (59) Nabarvené ptáče natočený podle bestselleru… číst článek
Chameleon Jitka Čvančarová: Rudá záře místo vlasů! Chameleon Jitka Čvančarová: Rudá záře místo vlasů! Herečka Jitka Čvančarová (41) patří mezi ženy, které moc často nemění image. Dlouhé tmavé lokny (a… číst článek
Marhoulovo Nabarvené ptáče získalo další ocenění, v Česku atakuje 100 000 diváků Marhoulovo Nabarvené ptáče získalo další ocenění, v Česku atakuje 100 000 diváků Režisér a producent Václav Marhoul slaví další vítězství! Jeho černobílý snímek Nabarvené ptáče nejen… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Michaela Pavlátová
Michaela Pavlátová
zobrazit profil Jozef Halász
Jozef Halász
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha