Václav Marhoul | Celebwiki.cz

Václav Marhoul

Datum narození: 30.1.1960
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Režisér Václav Marhoul pro své filmy udělá cokoli: čelil štírům i vedru pouště kvůli natáčení filmu Tobruk, ale i nakladatelům v Chicagu, aby získal práva na natáčení Nabarveného ptáčete.

Do roku 2013 Václav Marhoul zrežíroval „pouze“ dvě díla (Tobruk, kde si zahrál Jan Meduna, Petr Vaněk, Radim Fiala nebo Matěj Hádek a Mazaný FilipTomáš Hanák v hlavní roli), nicméně natolik skvělá, že si na rozdíl od mnoha jiných filmových režisérů a scenáristů konečně „ukradl“ práva na natáčení velmi žádaného filmu Nabarvené ptáče.

VÁCLAV MARHOUL - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Stejně jako většina jiných režisérů Václav Marhoul vystudoval FAMU. V roce 1984 začal navazovat spolupráci s Filmovým studiem Barrandov (nejprve jako asistent produkce, počátkem 90. let 20. století dokonce byl generálním ředitelem).

V roce 1997 Václav Marhoul založil společnost Silver Screen, která podniká v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Dále bylo jeho působení provázáno s uměleckou skupinou Tvrdohlaví, s účastí na vojenských přehlídkách i s propagací vstupu ČR do NATO.

O VÁCLAVU MARHOULOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Marhoul nejenže režíruje, ale i hraje. Začínal v Pražské pětce a v Divadle Sklep. Vidět ho diváci mohli např. v televizních seriálech Redakce, Horákovi, Gympl nebo Expozitura. V roce 2005 si zahrál i se svou dcerou Annou Marhoulovou ve filmu Skřítek.

 

Články o celebritě

Kolik lidí přišlo na "kruté" Nabarvené ptáče do kina? Číslo překvapilo! Kolik lidí přišlo na "kruté" Nabarvené ptáče do kina? Číslo překvapilo! Je černobílý, skoro němý, plný násilí a má pověst artového filmu, přesto do kin láká. Producent Václav… číst článek
Zeman se Schwarzenbergem o holi a ve zdravotních botách. V Lánech zapálili Masarykovu vatru Zeman se Schwarzenbergem o holi a ve zdravotních botách. V Lánech zapálili Masarykovu vatru Prezident Miloš Zeman v sobotu večer v Lánech zapálil vatru na počest 82. výročí úmrtí prvního československého… číst článek
Babička malého hrdiny z Nabarveného ptáčete: Bylo to šílené natáčení! Babička malého hrdiny z Nabarveného ptáčete: Bylo to šílené natáčení! Ve snímku Nabarvené ptáče je hlavním hrdinou Petr Kotlár (11). Na natáčení a na premiéře v Benátkách… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů