Václav Marhoul | Celebwiki.cz

Václav Marhoul

Datum narození: 30.1.1960
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Režisér Václav Marhoul pro své filmy udělá cokoli: čelil štírům i vedru pouště kvůli natáčení filmu Tobruk, ale i nakladatelům v Chicagu, aby získal práva na natáčení Nabarveného ptáčete.

Do roku 2013 Václav Marhoul zrežíroval „pouze“ dvě díla (Tobruk, kde si zahrál Jan Meduna, Petr Vaněk, Radim Fiala nebo Matěj Hádek a Mazaný FilipTomáš Hanák v hlavní roli), nicméně natolik skvělá, že si na rozdíl od mnoha jiných filmových režisérů a scenáristů konečně „ukradl“ práva na natáčení velmi žádaného filmu Nabarvené ptáče.

VÁCLAV MARHOUL - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Stejně jako většina jiných režisérů Václav Marhoul vystudoval FAMU. V roce 1984 začal navazovat spolupráci s Filmovým studiem Barrandov (nejprve jako asistent produkce, počátkem 90. let 20. století dokonce byl generálním ředitelem).

V roce 1997 Václav Marhoul založil společnost Silver Screen, která podniká v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Dále bylo jeho působení provázáno s uměleckou skupinou Tvrdohlaví, s účastí na vojenských přehlídkách i s propagací vstupu ČR do NATO.

O VÁCLAVU MARHOULOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Marhoul nejenže režíruje, ale i hraje. Začínal v Pražské pětce a v Divadle Sklep. Vidět ho diváci mohli např. v televizních seriálech Redakce, Horákovi, Gympl nebo Expozitura. V roce 2005 si zahrál i se svou dcerou Annou Marhoulovou ve filmu Skřítek.

 

Články o celebritě

Nezhojená bolest Čvančarové: Smrt elektrickým proudem! Nezhojená bolest Čvančarové: Smrt elektrickým proudem! Zahrála si v depresivním válečném filmu s názvem Nabarvené ptáče a možná si trochu těch chmur vnesla… číst článek
Premiéra filmu Nabarvené ptáče: Uslzená Čvančarová promluvila o šílené roli! Premiéra filmu Nabarvené ptáče: Uslzená Čvančarová promluvila o šílené roli! Je to tady! Po světové premiéře v Benátkách, kde Nabarvené ptáče lidi doslova zvedalo v kinosále… číst článek
Marhoulovo Nabarvené ptáče: Odjelo s prázdnou! Ale... Marhoulovo Nabarvené ptáče: Odjelo s prázdnou! Ale... Cenu Zlatý lev pro nejlepší snímek na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách získal… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil David Mrnka
David Mrnka
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Adrian Stojkov
Adrian Stojkov
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Julius Ševčík
Julius Ševčík