Jiří Vejdělek | Celebwiki.cz

Jiří Vejdělek

Datum narození: 11.5.1972
Místo narození: Šluknov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Vejdělek patří ke střední české režisérské generaci. Ve své filmové tvorbě dokáže mimořádně skloubit požadavek kvality a komerční úspěšnosti.

Jiří Vejdělek začal svou režisérskou kariéru po studentských filmech komediálním seriálem TV Nova Redakce. Už tam projevil nesporný talent.

Do filmové branže se Jiří Vejdělek zapsal dílem Účastníci zájezdu, jehož scénářem byl spoluautorem. Film se stal nejúspěšnějším titulem roku a v kinech ho vidělo přes 800 tisíc diváků. Na MFF Tribeca v New Yorku 2006 získala herečka Eva Holubová ocenění za nejlepší ženský herecký výkon a porota udělila i speciální Cenu poroty pro celé herecké obsazení filmu.

V tragikomedii Václav Jiří Vejdělek potvrdil svou největší přednost, kterou je vynikající výběr a práce s herci. Film byl posléze oceněn hned dvěma českými lvy pro Ivana Trojana a Jana Budaře za hlavní a vedlejší roli. Právě Ivan Trojan dokonce přiznal, že si hraní retardovaného Václava nastudoval na psychiatrii.

Velmi dobře přijatý byl i další film Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení (se skvělou Eliškou Balzerovou a Lenkou Vlasákovou). V roce 2011 zase režíroval film s Bolkem Polívkou a Jiřím Macháčkem Muži v naději. Talentovaný režisér má před sebou jistě velmi zajímavou budoucnost. Nikde není psáno, že jednou nemůže dosáhnout věhlasu Jiřího Menzela či Věry Chytilové.

 

Články o celebritě

Poslední »klapka« pro Martina Kurela (†58): Plakala Bydžovská i Trojan Poslední »klapka« pro Martina Kurela (†58): Plakala Bydžovská i Trojan Jeho náhlá smrt zdrtila i takové hvězdy, jako jsou Zuzana Bydžovská (57), Ivan Trojan (55) či Eliška… číst článek
Ženy v běhu vydělaly 200 milionů! Producent Hoffman řekl, jak to dokázal! Ženy v běhu vydělaly 200 milionů! Producent Hoffman řekl, jak to dokázal! Nejvýdělečnější český film. A nejúspěšnější debut. Jak vznikal hit, který se 17 týdnů od lednové… číst článek
Jen o vlásek unikli smrti! Pavel Liška popsal neštěstí v průběhu natáčení Jen o vlásek unikli smrti! Pavel Liška popsal neštěstí v průběhu natáčení Stačilo málo a poslední natáčecí scény nového filmu Poslední aristokratka mohly skončit tragédií.… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Simona Brdičková
Simona Brdičková
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Petr Jákl
Petr Jákl
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Petr Weigl
Petr Weigl
zobrazit profil Petr Pýcha
Petr Pýcha