Jiří Vejdělek | Celebwiki.cz

Jiří Vejdělek

Datum narození: 11.5.1972
Místo narození: Šluknov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Vejdělek patří ke střední české režisérské generaci. Ve své filmové tvorbě dokáže mimořádně skloubit požadavek kvality a komerční úspěšnosti.

Jiří Vejdělek začal svou režisérskou kariéru po studentských filmech komediálním seriálem TV Nova Redakce. Už tam projevil nesporný talent.

Do filmové branže se Jiří Vejdělek zapsal dílem Účastníci zájezdu, jehož scénářem byl spoluautorem. Film se stal nejúspěšnějším titulem roku a v kinech ho vidělo přes 800 tisíc diváků. Na MFF Tribeca v New Yorku 2006 získala herečka Eva Holubová ocenění za nejlepší ženský herecký výkon a porota udělila i speciální Cenu poroty pro celé herecké obsazení filmu.

V tragikomedii Václav Jiří Vejdělek potvrdil svou největší přednost, kterou je vynikající výběr a práce s herci. Film byl posléze oceněn hned dvěma českými lvy pro Ivana Trojana a Jana Budaře za hlavní a vedlejší roli. Právě Ivan Trojan dokonce přiznal, že si hraní retardovaného Václava nastudoval na psychiatrii.

Velmi dobře přijatý byl i další film Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení (se skvělou Eliškou Balzerovou a Lenkou Vlasákovou). V roce 2011 zase režíroval film s Bolkem Polívkou a Jiřím Macháčkem Muži v naději. Talentovaný režisér má před sebou jistě velmi zajímavou budoucnost. Nikde není psáno, že jednou nemůže dosáhnout věhlasu Jiřího Menzela či Věry Chytilové.

 

Články o celebritě

Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Jeden trhák za druhým. Vybrali jsme pro vás 13 nejočekávanějších českých filmů, které letos míří… číst článek
Langmajer je holt jednička Langmajer je holt jednička Filmová komedie Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka (90) se hned po premiéře stala nejúspěšnějším… číst článek
Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek: Skončil na vozíku kvůli špatnému pohybu! Režisér Účastníků zájezdu Vejdělek: Skončil na vozíku kvůli špatnému pohybu! Na filmový festival v Karlových Varech se obvykle sjíždějí i režiséři, aby představili svá nejnovější… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis
zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Vít Olmer
Vít Olmer
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Filip Renč
Filip Renč
zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík