Jiří Vejdělek | Celebwiki.cz

Jiří Vejdělek

Datum narození: 11.5.1972
Místo narození: Šluknov
Profese: režisér
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jiří Vejdělek patří ke střední české režisérské generaci. Ve své filmové tvorbě dokáže mimořádně skloubit požadavek kvality a komerční úspěšnosti.

Jiří Vejdělek začal svou režisérskou kariéru po studentských filmech komediálním seriálem TV Nova Redakce. Už tam projevil nesporný talent.

Do filmové branže se Jiří Vejdělek zapsal dílem Účastníci zájezdu, jehož scénářem byl spoluautorem. Film se stal nejúspěšnějším titulem roku a v kinech ho vidělo přes 800 tisíc diváků. Na MFF Tribeca v New Yorku 2006 získala herečka Eva Holubová ocenění za nejlepší ženský herecký výkon a porota udělila i speciální Cenu poroty pro celé herecké obsazení filmu.

V tragikomedii Václav Jiří Vejdělek potvrdil svou největší přednost, kterou je vynikající výběr a práce s herci. Film byl posléze oceněn hned dvěma českými lvy pro Ivana Trojana a Jana Budaře za hlavní a vedlejší roli. Právě Ivan Trojan dokonce přiznal, že si hraní retardovaného Václava nastudoval na psychiatrii.

Velmi dobře přijatý byl i další film Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení (se skvělou Eliškou Balzerovou a Lenkou Vlasákovou). V roce 2011 zase režíroval film s Bolkem Polívkou a Jiřím Macháčkem Muži v naději. Talentovaný režisér má před sebou jistě velmi zajímavou budoucnost. Nikde není psáno, že jednou nemůže dosáhnout věhlasu Jiřího Menzela či Věry Chytilové.

 

Články o celebritě

Jen o vlásek unikli smrti! Pavel Liška popsal neštěstí v průběhu natáčení Jen o vlásek unikli smrti! Pavel Liška popsal neštěstí v průběhu natáčení Stačilo málo a poslední natáčecí scény nového filmu Poslední aristokratka mohly skončit tragédií.… číst článek
Promrzlý Hynek Čermák v novém českém filmu Poslední aristokratka: V bekovce se brodí ve sněhu! Promrzlý Hynek Čermák v novém českém filmu Poslední aristokratka: V bekovce se brodí ve sněhu! Chtěli mít sníh, napadl jim. Alespoň režisér Jiří Vejdělek (46) byl za teploty pod bodem mrazu rád,… číst článek
Začalo natáčení Poslední aristokratky, český bestseller od Evžena Bočka se dočkal zfilmování Začalo natáčení Poslední aristokratky, český bestseller od Evžena Bočka se dočkal zfilmování Filmová adaptace nejpopulárnější knižní série Evžena Bočka o mladé šlechtičně, její rodině a zchudlém… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň