Petr Kellner

Petr Kellner

Datum narození: 20. 5. 1964
Datum úmrtí: 27. 3. 2021
Místo narození: Česká Lípa
Profese: miliardář, ekonom, podnikatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Petr Kellner, majoritní vlastník holdingové společnosti PPF Group, byl nejbohatším Čechem. Časopis Forbes jeho majetek k červenci 2019 odhadl na 15,5 miliardy dolarů.

Po střední ekonomické škole v Liberci Petr Kellner absolvoval obor ekonomika průmyslu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracoval jako referent v podniku zahraničního obchodu Strojimport Praha a poté byl asistentem produkce a produkčním ve Filmovém studiu Barrandov.

PETR KELLNER - MÍSTO TOTALITNÍHO KOLOSU PARK

S podnikáním Petr Kellner začal v roce 1991, kdy s Milanem Maděryčem a Milanem Vinklerem založil v Teplicích PPF investiční společnost. Šest let nato byla založena nová společnost PPF, jíž svěřil Českou pojišťovnu, kterou zprivatizoval a transformoval.

V roce 2008 se Česká pojišťovna stala součástí společného podniku PPF a italské Assicurazioni Generali se jménem Generali PPF Holding (GPH). PPF se stala jednou z největších mezinárodních investičních skupin působících v Evropě, Rusku, Asii i USA.

Majetek Petra Kellnera odhadl americký časopis Forbes v roce 2006 na 3 miliardy USD, a tím jej zařadil mezi nejbohatší lidi světa. Obsadil 224. místo. V červnu 2019 časopis odhadl jeho majetek na 15,5 miliardy dolarů, což jej posunulo na 73. místo světových miliardářů.

V roce 2002 Petr Kellner založil se svou druhou manželkou Renátou Kellnerovou nadaci Educa, která byla roku 2011 sloučena s Nadací The Kellner Family Foundation, jež se zaměřuje především na oblast vzdělávání. Ze sponzorských příspěvků firmy PPF žijí Divadlo Járy Cimrmana či Letní shakespearovské slavnosti.

O PETRU KELLNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Nejbohatší Čech Pert Kellner měl čtyři děti.

Miliardář Petr Kellner tragicky zahynul 27. března 2021 při pádu vrtulníku na Aljašce. Bylo mu 56 let.

 

Články o celebritě

Zamilovaná Agáta Hanychová: Tyhle „děti“ získala se Soukupem! Zamilovaná Agáta Hanychová: Tyhle „děti“ získala se Soukupem! Jaromír Soukup (53) a Agáta Hanychová (37) tvoří ostře sledovaný nový pár českého showbyznysu. V jej... číst článek
Jourová vévodí žebříčku nejvlivnějších Češek.  Schillerová se propadla až do druhé stovky Jourová vévodí žebříčku nejvlivnějších Češek. Schillerová se propadla až do druhé stovky Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na ... číst článek
Byl jste anděl na zemi, teď i v nebi! Lidé se loučí s tragicky zesnulým chirurgem Pašou Byl jste anděl na zemi, teď i v nebi! Lidé se loučí s tragicky zesnulým chirurgem Pašou „Andělem jste byl už na zemi, teď jste jím i v nebi.“ Tak se loučí jeden z mnoha pacientů s v Norsku... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Jozef Síkela
Jozef Síkela
zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Tomáš Pitr
Tomáš Pitr
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
zobrazit profil Jan Bubeník
Jan Bubeník
zobrazit profil Sergej Kucherenko
Sergej Kucherenko
zobrazit profil Ago Simitči
Ago Simitči