Petr Kellner

Petr Kellner

Datum narození: 20. 5. 1964
Datum úmrtí: 27. 3. 2021
Místo narození: Česká Lípa
Profese: miliardář, ekonom, podnikatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Petr Kellner, majoritní vlastník holdingové společnosti PPF Group, byl nejbohatším Čechem. Časopis Forbes jeho majetek k červenci 2019 odhadl na 15,5 miliardy dolarů.

Po střední ekonomické škole v Liberci Petr Kellner absolvoval obor ekonomika průmyslu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pracoval jako referent v podniku zahraničního obchodu Strojimport Praha a poté byl asistentem produkce a produkčním ve Filmovém studiu Barrandov.

PETR KELLNER - MÍSTO TOTALITNÍHO KOLOSU PARK

S podnikáním Petr Kellner začal v roce 1991, kdy s Milanem Maděryčem a Milanem Vinklerem založil v Teplicích PPF investiční společnost. Šest let nato byla založena nová společnost PPF, jíž svěřil Českou pojišťovnu, kterou zprivatizoval a transformoval.

V roce 2008 se Česká pojišťovna stala součástí společného podniku PPF a italské Assicurazioni Generali se jménem Generali PPF Holding (GPH). PPF se stala jednou z největších mezinárodních investičních skupin působících v Evropě, Rusku, Asii i USA.

Majetek Petra Kellnera odhadl americký časopis Forbes v roce 2006 na 3 miliardy USD, a tím jej zařadil mezi nejbohatší lidi světa. Obsadil 224. místo. V červnu 2019 časopis odhadl jeho majetek na 15,5 miliardy dolarů, což jej posunulo na 73. místo světových miliardářů.

V roce 2002 Petr Kellner založil se svou druhou manželkou Renátou Kellnerovou nadaci Educa, která byla roku 2011 sloučena s Nadací The Kellner Family Foundation, jež se zaměřuje především na oblast vzdělávání. Ze sponzorských příspěvků firmy PPF žijí Divadlo Járy Cimrmana či Letní shakespearovské slavnosti.

O PETRU KELLNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Nejbohatší Čech Pert Kellner měl čtyři děti.

Miliardář Petr Kellner tragicky zahynul 27. března 2021 při pádu vrtulníku na Aljašce. Bylo mu 56 let.

 

Články o celebritě

Kellnerová o smrti manžela: Nehoda obestřena mnoha nejasnostmi Kellnerová o smrti manžela: Nehoda obestřena mnoha nejasnostmi O víkendu zveřejnil americký server Anchorage Daily News informaci, že miliardář Petr Kellner (†56) ... číst článek
Petr Kellner po nehodě vrtulníku nejspíš žil: Na téhle hoře nezemřeme! Petr Kellner po nehodě vrtulníku nejspíš žil: Na téhle hoře nezemřeme! Z nedbalosti viní rodina Kellnerových tři firmy na Aljašce. Podle žaloby, kterou by měl mít americký... číst článek
Nová zjištění o nehodě Kellnera (†56): Než zemřel, chodil kolem helikoptéry a hledal telefon Nová zjištění o nehodě Kellnera (†56): Než zemřel, chodil kolem helikoptéry a hledal telefon Po havárii helikoptéry před dvěma lety nejenže žil, ale také chodil kolem vraku a ve sněhu hledal sa... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Tomáš Pitr
Tomáš Pitr
zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Ago Simitči
Ago Simitči
zobrazit profil Petr Ptáček
Petr Ptáček
zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Juraj Lelkes
Juraj Lelkes
zobrazit profil George Syrovatka
George Syrovatka