Pavel Juříček

Pavel Juříček

Datum narození: 29. 10. 1956
Místo narození: Brno
Profese: politik hnutí ANO 2011, podnikatel
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Pavel Juříček po parlamentních volbách 2017 usedl do křesla v dolní komoře. Zvolen byl v Moravskoslezském kraji.

Nejprve se Pavel Juříček vyučil frézařem, jelikož ho z politických důvodů nevzali na střední školu. Později absolvoval obor strojírenská technologie na Fakultě strojní Vysokého učení technického v Brně. Studoval na Erasmus University v Rotterdamu, na Wirtschaftsuniversität ve Vídni a na INSEAD ve Fontainebleau.

PAVEL JUŘÍČEK HLASOVAL PROTI MALÁČOVÉ

V podniku Brano v Hradci nad Moravicí Pavel Juříček začínal v roce 1982 jako technolog. Roku 1990 stál u zrodu Katedry podnikání a managementu na Vysoké škole báňské - Technické univerzity Ostrava.

Posléze byl Pavel Juříček v Branu výrobním ředitelem, pak generálním ředitelem a majitelem podniku. Roku 2004 se stal viceprezidentem Sdružení automobilového průmyslu, v roce 2007 Podnikatelem roku 2006.

Podle časopisu Forbes vlastnil Pavel Juříček v roce 2020 majetek v hodnotě 6,2 miliardy korun a byl 37. nejbohatším Čechem. V rámci jeho podnikání jej soud donutil v exekuci zaplatit 25,5 milionu korun.

Ve volbách 2017 za hnutí ANO 2011, jehož členem je od roku 2016, Pavel Juříček získal poslanecký mandát. V komunálních volbách 2018 zasedl do Zastupitelstva města Opava.

V dubnu 2021 byl Pavel Juříček jediným z přítomných poslanců, který hlasoval proti zvýšení dávek na úroveň období první vlny koronavirové pandemie.

Mezi koníčky Pavla Juříčka patří jízda na horském kole a historie.

O PAVLU JUŘÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Juříček je ženatý; má dvě dcery a syna.

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Ondřej Knotek
Ondřej Knotek
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo