Libor Vávra
Celebrity · Profil

Libor Vávra

Libor Vávra byl v letech 1996 až 2002 prezidentem Soudcovské unie ČR. Do této funkce se opět vrátil v listopadu 2020.

Narození
17. 10. 1963
Znamení
Váhy
Profese
4. a 8. prezident Soudcovské unie, expředseda MS v Praze

Aktualizováno

Bio · o osobnosti

Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Soudit Libor Vávra začal roku 1989 u Obvodního soudu pro Prahu 10.

Libor Vávra byl předsedou MS v Praze

Pět let nato se Libor Vávra stal členem odvolacího senátu Městského soudu v Praze. V letech 1996 až 2002 zastával post prezidenta Soudcovské unie ČR. V roce 1999 byl jmenován předsedou Obvodního soudu pro Prahu 1. Roku 2011 se vrátil na Městský soud v Praze coby místopředseda pro trestní úsek.

V letech 2013 až 2020 byl Libor Vávra předsedou Městského soudu v Praze. V listopadu 2020 se stal opět prezidentem Soudcovské unie ČR.

Vávra píše do odborných periodik

Na Vysoké škole manažerské informatiky a ekonomiky v Praze Libor Vávra vyučuje trestní právo. Jako externista se stal členem vědecké rady Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Byl také členem správní rady společnosti Transparency International.

O LIBORU VÁVROVI ČTĚTE ZDE>>

Libor Vávra je spoluautorem příručky pro začínající soudce a advokáty nazvané Klíč k soudní síni. Publikuje na portálu Právní prostor, autorsky přispívá do stavovského časopisu Soudce a do mnoha dalších odborných právnických periodik.