Petr Mlejnek

Petr Mlejnek

Profese: 9. ředitel ÚZSI, vojenský expert, manažer

Související celebrity

Životopis

Petr Mlejnek, někdejší analytik Vojenského zpravodajství, se v červenci 2022 stal ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). V srpnu na post rezignoval.

Vystudoval obor ekonomika obrany státu na Vysoké vojenské škole ve Vyškově. Jako aktivní voják Petr Mlejnek (*1973) sloužil u výsadkářů v Chrudimi. Působil také ve velitelské funkci u elitní prostějovské jednotky, byl zástupcem šéfa speciálních operací.

Posléze Petr Mlejnek pracoval na ministerstvu obrany, měl na starosti finanční zabezpečení mj. jednotek podílejících se na operaci NATO SFOR v Bosně a Hercegovině a NATO KFOR v Kosovu. Věnoval se vyhledávání a analýze bezpečnostních rizik v ČR a zahraničí v rámci Analytického štábu Vojenského zpravodajství.

Mlejnkovi kolegové byli odsouzeni

Zkušenosti Petr Mlejnek má i ze soukromé sféry. Působil jako obchodní manažer ve firmě Škoda Transportation nebo coby ředitel pro strategický rozvoj a ekonomiku ve společnosti Techniserv.

Tři kolegové Petra Mlejnka byli pravomocně odsouzeni za úplatkářství při získání zakázky na prověrku technologického zázemí České obchodní inspekce.

Mlejnek se údajně stýkal s Redlem

Byl dvakrát vyznamenán medailí NATO, získal medaili za služby v zahraničních operacích SFOR a KFOR, medaili Armády ČR druhého a třetího stupně nebo medaili Armády Slovenské republiky.

V červnu 2022 kabinet Petra Fialy (ODS) odsouhlasil, aby se Petr Mlejnek od 8. července ujal vedení Úřadu pro zahraniční styky a informace.

O PETRU MLEJNKOVI ČTĚTE ZDE>>

V srpnu 2022 server Seznam Zprávy informoval o tom, že Petr Mlejnek od roku 2012 udržoval pravidelné kontakty s Michalem Redlem, který je hlavní postavou v kauze Dozimetr.

Petr Mlejnek v srpnu 2022 na post ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace rezignoval.

 

Další Všichni

zobrazit profil Lucie Černá
Lucie Černá
zobrazit profil Markéta Jiránková
Markéta Jiránková
zobrazit profil Milan Říha
Milan Říha
zobrazit profil Jiří Král
Jiří Král
zobrazit profil Jana Vopěnková
Jana Vopěnková
zobrazit profil Tereza Vlčková
Tereza Vlčková
zobrazit profil Petra Mácová
Petra Mácová
zobrazit profil Monika Vrágová
Monika Vrágová