Eva Pavlová

Datum narození: 5. 11. 1964
Místo narození: Šumperk
Profese: manželka 4. prezidenta ČR, podplukovnice v záloze, pedagožka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Eva Pavlová, jejíž manžel, někdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel byl v lednu 2023 zvolen 4. prezidentem ČR, se po inauguraci stala první dámou.

Na gymnáziu v rodném Šumperku Eva Pavová, rozená Eva Zelená, hodně sportovala. K jejím nejoblíbenějším patřila střelba. Maturovala v roce 1983 a poté byla rok na Vojenské odborné škole žen při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. V letech 1986 až 1990 studovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě. 

Eva Pavlová byla komunikátorkou

Manželé Pavlovi se potkali v české armádě. „V roce 1985 jsem začínala v Prostějově, on tam už pracoval. Oba jsme bydleli na posádkové ubytovně, takže jsme se normálně potkávali a míjeli. Možná je to legrační, ale čím mě zaujal, tak svým zjevem výrazněji až s knírem. Tenkrát černým. Trochu mi tím připomínal tátu,“ řekla Eva Pavlová již v roce 2013 pro Magazín DNES.

Coby podplukovnice Eva Pavlová pomáhala svému manželovi i na generálním štábu, kde zastávala pozici komunikátorky se zahraničními vojenskými a leteckými přidělenci v ČR.

Po odchodu z armády a pobytu v zahraničí s manželem podplukovnice v záloze a promovaná vojenská pedagožka Eva Pavlová začala působit jako asistentka mediačního centra Manofi a stala se zastupitelkou v obci Černouček v okrese Litoměřice.

V rámci prezidentské kampaně Eva Pavlová doprovázela svého muže na výjezdech do regionů.

Eva Pavlová na Hrad!

Kromě společné práce Evu Pavlovou s jejím chotěm pojí velmi kladný vztah k armádě.

Jelikož Petr Pavel vyhrál druhé kolo voleb 2023, drtivě porazil Andreje Babiše a stal se 4. prezidentem ČR, Eva Pavlová po inauguraci, která se uskutečnila 9. března, zaujala pozici první dámy.

O EVĚ PAVLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Evy Pavlové patří lyžování, focení a chalupaření.

Eva Pavlová má z druhého manželství dceru Evu (narozena 1992). Generál Petr Pavel, za něhož se provadala roku 2004, má zase z prvního manželství syny Jana (*1990) a Petra (*1993).

 

 

Články o celebritě

Forejt o inauguraci: Proč některé manželky nedostaly pozvánku? A jak je to s tleskáním Forejt o inauguraci: Proč některé manželky nedostaly pozvánku? A jak je to s tleskáním „Zaplať pánbůh máme ještě pořád tolik exprezidentů, že se nám vměstnají do jedné řady,“ řekl v pořad... číst článek
Pavlův inaugurační den očima Iny T: Prezidentské módní zdary i přešlapy! Brutální odstín i recyklace Pavlův inaugurační den očima Iny T: Prezidentské módní zdary i přešlapy! Brutální odstín i recyklace Ceremoniál slavnostního uvedení do úřadu přitahuje na rozdíl od minulých let pozornost většiny národ... číst článek
Pavel složil slib a stal se čtvrtou českou hlavou státu: Jak to probíhalo? Pavel složil slib a stal se čtvrtou českou hlavou státu: Jak to probíhalo? Střídavě déšť, střídavě slunce. Tak to včera vypadalo při inauguraci nového prezidenta Petra Pavla (... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Iva Holmerová
Iva Holmerová
zobrazit profil David Tomášek
David Tomášek
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši