Eva Pavlová

Datum narození: 5. 11. 1964
Místo narození: Šumperk
Profese: manželka 4. prezidenta ČR, podplukovnice v záloze, pedagožka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Eva Pavlová, jejíž manžel, někdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel byl v lednu 2023 zvolen 4. prezidentem ČR, se po inauguraci stala první dámou.

Na gymnáziu v rodném Šumperku Eva Pavová, rozená Eva Zelená, hodně sportovala. K jejím nejoblíbenějším patřila střelba. Maturovala v roce 1983 a poté byla rok na Vojenské odborné škole žen při Vysoké vojenské letecké škole v Košicích. V letech 1986 až 1990 studovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě. 

Eva Pavlová byla komunikátorkou

Manželé Pavlovi se potkali v české armádě. „V roce 1985 jsem začínala v Prostějově, on tam už pracoval. Oba jsme bydleli na posádkové ubytovně, takže jsme se normálně potkávali a míjeli. Možná je to legrační, ale čím mě zaujal, tak svým zjevem výrazněji až s knírem. Tenkrát černým. Trochu mi tím připomínal tátu,“ řekla Eva Pavlová již v roce 2013 pro Magazín DNES.

Coby podplukovnice Eva Pavlová pomáhala svému manželovi i na generálním štábu, kde zastávala pozici komunikátorky se zahraničními vojenskými a leteckými přidělenci v ČR.

Po odchodu z armády a pobytu v zahraničí s manželem podplukovnice v záloze a promovaná vojenská pedagožka Eva Pavlová začala působit jako asistentka mediačního centra Manofi a stala se zastupitelkou v obci Černouček v okrese Litoměřice.

V rámci prezidentské kampaně Eva Pavlová doprovázela svého muže na výjezdech do regionů.

Eva Pavlová na Hrad!

Kromě společné práce Evu Pavlovou s jejím chotěm pojí velmi kladný vztah k armádě.

Jelikož Petr Pavel vyhrál druhé kolo voleb 2023, drtivě porazil Andreje Babiše a stal se 4. prezidentem ČR, Eva Pavlová po inauguraci, která se uskutečnila 9. března, zaujala pozici první dámy.

O EVĚ PAVLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Evy Pavlové patří lyžování, focení a chalupaření.

Eva Pavlová má z druhého manželství dceru Evu (narozena 1992). Generál Petr Pavel, za něhož se provadala roku 2004, má zase z prvního manželství syny Jana (*1990) a Petra (*1993).

 

 

Články o celebritě

Eva Pavlová mezi dětmi i seniory: Výhrady první dámy k nedoceněné pomoci potřebným Eva Pavlová mezi dětmi i seniory: Výhrady první dámy k nedoceněné pomoci potřebným Práce pečovatelek a pečovatelů je podle prezidentovy manželky Evy Pavlové v Česku nedoceněná. Pavlov... číst článek
Pavlovi a Fialovi na novoročním obědě očima Iny T.: Trefa gentlemana, šedá myš i přešlap stylistky Pavlovi a Fialovi na novoročním obědě očima Iny T.: Trefa gentlemana, šedá myš i přešlap stylistky Novoroční oběd prezidenta republiky a předsedy vlády na Pražském hradě je dlouholetou tradicí, která... číst článek
Těžký rok manželů Zelenských: Obavy, odloučení i lety do zahraničí od Prahy po Bílý dům Těžký rok manželů Zelenských: Obavy, odloučení i lety do zahraničí od Prahy po Bílý dům Rok 2023 byl opět kvůli ruské invazi pro ukrajinský prezidentský pár více než složitý. Volodymyr Zel... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil princ Louis Arthur Charles
princ Louis Arthur Charles
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Veronika Kašáková
Veronika Kašáková
zobrazit profil Zuzana Paroubková
Zuzana Paroubková