Aunjanue Ellis

Aunjanue Ellis

Datum narození: 21. 2. 1969
Místo narození: San Francisko, Kalifornie, USA
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Aunjanue Ellis byla v roce 2022 za ztvárnění vedlejší role v dramatu Král Richard: Zrození šampiónek nominována na Oscara, Zlatý glóbus a na cenu BAFTA.

Hereckou kariéru Aunjanue Ellis začala v divadle a později přešla k filmu a televizi. Na filmovém plátně debutovala v roce 1996 hned dvěma vedlejšími rolemi, a to v tragikomedii Girls Town a v romantickém snímku Edův příští krok.

Pak již Aunjanue Ellis šla z role do role. Objevila se v mnoha filmech, včetně Men of Honor, Undercover Brother, Ray, Freedomland, The Express: The Ernie Davis Story, The Taking of Pelham 123, The Help, The Birth of a Nation, If Beale Street Could či Miss Virginia.

Zahrála si v řadě televizních seriálů, včetně True Blood, Quantico a Lovecraft Country. Jednu z výrazných postav Aunjanue Ellis ztvárnila také v seriálech When They See Us (Když nás vidí) či 61st Street.

Za vedlejší roli ve sportovním dramatu King Richard (Král Richard: Zrození šampiónek) byla Aunjanue Ellis v roce 2022 nominována na Oscara, Zlatý glóbus a na cenu BAFTA. Nominaci na cenu Tony získal za svůj výkon v broadwayské inscenaci The Trip to Bountiful.
 

 

Další Herci

zobrazit profil Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Csongor Kassai
Csongor Kassai
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Adam Vacula
Adam Vacula
zobrazit profil Lukáš Duy Anh Tran
Lukáš Duy Anh Tran
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát