Gábina Osvaldová

Datum narození: 25.7.1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Textařka Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživili zpěváci, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Gabriela Osvaldová vystudovala na pražské DAMU herectví. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Věnuje se i dabingu.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Pro Jiřího Korna napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S manželem připravila Gábina Osvaldová divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ondřej Soukup s ní má syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork. Manželství léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou randí filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil. Ondřej Soukup prozradil, že jeho bývalá žena měla kdysi románek s otcem Lucie Vondráčkové.

 

Články o celebritě

Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Rodina úspěšného klanu hudebníků je zase o něco větší! Muzikantovi Františku Soukupovi (33), synovi… číst článek
Osvaldová a Soukup: Další vnouče! Osvaldová a Soukup: Další vnouče! Textařka Gábina Osvaldová (63) a skladatel Ondřej Soukup (66) mají dobrý důvod k radosti. Jejich… číst článek
Vondráčková naštvala příbuzné! Prodala vilu, ve které vyrostla teta Helena i otec Jiří Vondráčková naštvala příbuzné! Prodala vilu, ve které vyrostla teta Helena i otec Jiří Většinu svých příbuzných nemile překvapila… Vilu ve Slatiňanech, kde vyrůstali její teta Helena (70)… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Roman  Šmucler
Roman Šmucler
zobrazit profil David Černý
David Černý
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Jan Mleziva
Jan Mleziva
zobrazit profil Martin  Hanzal
Martin Hanzal
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne