Gábina Osvaldová

Datum narození: 25.7.1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Textařka Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživili zpěváci, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Gabriela Osvaldová vystudovala na pražské DAMU herectví. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Věnuje se i dabingu.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Pro Jiřího Korna napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S manželem připravila Gábina Osvaldová divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ondřej Soukup s ní má syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork. Manželství léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou randí filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil. Ondřej Soukup prozradil, že jeho bývalá žena měla kdysi románek s otcem Lucie Vondráčkové.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Lucie Bílá slaví 51 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Lucie Bílá slaví 51 51. narozeniny dnes slaví zpěvačka Lucie Bílá. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Syn Osvaldové skončil o holi! Syn Osvaldové skončil o holi! Nemá to konce! Hudebník a textař František Soukup (33) podstoupil další zákrok nohy a nyní je znovu… číst článek
Soukup propálil poměr mezi Osvaldovou a otcem Lucky Vondráčkové! „Řádili jsme,“ přiznala Gábina Soukup propálil poměr mezi Osvaldovou a otcem Lucky Vondráčkové! „Řádili jsme,“ přiznala Gábina Ondřej Soukup (65) prozradil na křtu alba Heleny Vondráčkové (69) velké tajemství Gábiny Osvaldové… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Vladimír Jiránek
Vladimír Jiránek
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová
zobrazit profil Mark Mikita
Mark Mikita
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)