Gábina Osvaldová

Datum narození: 25.7.1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Textařka Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživili zpěváci, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Gabriela Osvaldová vystudovala na pražské DAMU herectví. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Věnuje se i dabingu.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Pro Jiřího Korna napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S manželem připravila Gábina Osvaldová divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ondřej Soukup s ní má syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork. Manželství léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou randí filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil. Ondřej Soukup prozradil, že jeho bývalá žena měla kdysi románek s otcem Lucie Vondráčkové.

 

Články o celebritě

Slavný skladatel poslal dojemný vzkaz své mamince! Foto jako důkaz Slavný skladatel poslal dojemný vzkaz své mamince! Foto jako důkaz Muzikant František Soukup včera oslavil 34. narozeniny. A kromě bujaré oslavy na sociální síť umístil… číst článek
Lucie Bílá (51) těsně před vyhlášením Českého slavíka: Přišla o dalšího chlapa!  Lucie Bílá (51) těsně před vyhlášením Českého slavíka: Přišla o dalšího chlapa! Když v sobotu čekala na jubilejní dvacátou sošku Českého slavíka, působila vyrovnaně. Přesto se v… číst článek
Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Soukup má dalšího syna! Šťastní rodiče mu dali jméno Bartoloměj Osvald Rodina úspěšného klanu hudebníků je zase o něco větší! Muzikantovi Františku Soukupovi (33), synovi… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Petr Novotný
Petr Novotný
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Zdeněk Tovara
Zdeněk Tovara
zobrazit profil Tatiana Vilhelmová
Tatiana Vilhelmová
zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Ivanka Trump
Ivanka Trump