Gábina Osvaldová

Datum narození: 25.7.1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Textařka Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživili zpěváci, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Gabriela Osvaldová vystudovala na pražské DAMU herectví. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Věnuje se i dabingu.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Pro Jiřího Korna napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S manželem připravila Gábina Osvaldová divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE

Ondřej Soukup s ní má syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork. Manželství léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou randí filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil.

 

Články o celebritě

Gott (77) těsně před Slavíkem: Tajný trumf s Charlottkou! Gott (77) těsně před Slavíkem: Tajný trumf s Charlottkou! V naprostém utajení vznikl ve studiu Ondřeje Soukupa (65) první rodinný duet Gottových! Táta Karel… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Textařka Gábina Osvaldová slaví 63! Ťukněte si s celebritou! Textařka Gábina Osvaldová slaví 63! 63. narozeniny dnes slaví textařka a herečka Gabriela Osvaldová. Přejeme všechno nejlepší, hodně… číst článek
Fanánek stojí za Zemanem: Se spoustou jeho názorů souhlasím! Fanánek stojí za Zemanem: Se spoustou jeho názorů souhlasím! Muzikant Lou Fanánek Hagen (50) se v poslední době netají tím, že jsou mu názory prezidenta Miloše… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Ago Simitči
Ago Simitči
zobrazit profil Miroslav Macháček
Miroslav Macháček
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker