Gábina Osvaldová

Datum narození: 25.7.1953
Místo narození: Praha
Profese: textařka, herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Textařka Gabriela Osvaldová napsala texty k filmovým i muzikálovým písním. Její slova oživili zpěváci, jako jsou Lucie Bílá či Jiří Korn.

Gabriela Osvaldová vystudovala na pražské DAMU herectví. Objevila se v komedii Marečku, podejte mi pero!, v seriálu Náves nebo v divácky oblíbené pohádce Anděl Páně. V satirické Nemocnici na pokraji zkázy si zahrála po boku Marka Vašuta. Na divadelních prknech Gábina Osvaldová vystupovala v souboru Studio Bouře. Věnuje se i dabingu.

GÁBINA OSVALDOVÁ MALOVALA PRO MILENKU MANŽELA

Pro Jiřího Korna napsala text k hitu Miss Moskva. Trhlou píseň Láska je láska zpívá Lucie Bílá. Stejně tak Most přes minulost, Plyn už syčí z trouby ven nebo vytesanou SMS. S albem Missariel vyhrála pět českých cen Grammy. 

GABRIELA OSVALDOVÁ A PODPRSENKY

S manželem připravila Gábina Osvaldová divadelní inscenaci Zahrada rajských potěšení a muzikály Johanka z Arku nebo Robin Hood. Její texty zní i v pohádkách Nesmrtelná teta a Pták Ohnivák. Krom toho ráda maluje. Svá díla i vystavuje.

O GABRIELE OSVALDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ondřej Soukup s ní má syna Františka, skladatele a jednoho se zakladatelů hudební skupiny Nightwork. Manželství léta přetrvávalo, přestože oba měli jiného partnera. S Gabrielou Osvaldovou randí filmař Mirek Mirčic, s Ondřejem Soukupem zpěvačka a herečka Lucie Šoralová, s níž se v lednu 2017 oženil. Ondřej Soukup prozradil, že jeho bývalá žena měla kdysi románek s otcem Lucie Vondráčkové.

 

Články o celebritě

Lucie Vondráčková (37): PRODALA RODINNÉ DĚDICTVÍ! Lucie Vondráčková (37): PRODALA RODINNÉ DĚDICTVÍ! Tohle je rána pod pás většině členů rodiny Vondráčkových! Dům ve Slatiňanech, kde vyrostla Helena… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Lucie Bílá slaví 51 Ťukněte si s celebritou! Zpěvačka Lucie Bílá slaví 51 51. narozeniny dnes slaví zpěvačka Lucie Bílá. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a samozřejmě… číst článek
Syn Osvaldové skončil o holi! Syn Osvaldové skončil o holi! Nemá to konce! Hudebník a textař František Soukup (33) podstoupil další zákrok nohy a nyní je znovu… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Ivana Andrlová
Ivana Andrlová
zobrazit profil Aleš Koc
Aleš Koc
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita