Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Kdo končí před oltářem s českými misskami? Sportovci, herci a podnikatelé! Tady je trefný přehled Kdo končí před oltářem s českými misskami? Sportovci, herci a podnikatelé! Tady je trefný přehled To, že se sportovci ohlížejí za krásnými modelkami, nejlépe misskami, je stará velká pravda. Občas… číst článek
Šeredová dráždila v titěrných kraťáscích! „Jsou vidět chlupy,“ reagoval překvapený fanoušek Šeredová dráždila v titěrných kraťáscích! „Jsou vidět chlupy,“ reagoval překvapený fanoušek Půvabná Alena Šeredová (39) svou duši modelky nezapře ani coby dvojnásobná máma. Dokonce i na fotkách,… číst článek
Barák si poprvé zahrál v Itálii, Jankto nahrával, ale Udine padlo Barák si poprvé zahrál v Itálii, Jankto nahrával, ale Udine padlo Fotbalisté Interu Milán otočili šlágr druhého kola italské ligy na hřišti vicemistra AS Řím a díky… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Josef Masopust
Josef Masopust
zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons