Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Plzeň si věří! Šádek ukázal klacek na tanky Sparty a Slavie Plzeň si věří! Šádek ukázal klacek na tanky Sparty a Slavie V lize tentokrát nejsou největšími favority, přesto si v Plzni věří, že mohou v dostizích o titul… číst článek
Gigi v ráji! Buffon si užíval s partnerkou, tahle fotka mluví za vše Gigi v ráji! Buffon si užíval s partnerkou, tahle fotka mluví za vše Schovala hlavu do jeho klína, on slastně zavřel oči, byl v ráji... Dovolenkové fotky fotbalového… číst článek
Buffonův sex na jachtě: ZAVŘI OČI BROUKU! Buffonův sex na jachtě: ZAVŘI OČI BROUKU! Schovala hlavu do jeho klína, on slastně zavřel oči, byl v ráji... Dovolenkové fotky brankáře Gianluigiho… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Milan Baroš
Milan Baroš
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby