Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Italská média šokují modelku Šeredovou: Buffonova partnerka je podruhé v tom?! Italská média šokují modelku Šeredovou: Buffonova partnerka je podruhé v tom?! Když vyrazí do záře reflektorů (teď nepočítejme fotbalový trávník), pak gólman Juventusu Turín Gigi… číst článek
Nový znak Juventusu? Nedvěd se zamiloval, fanoušci dávají ruce pryč Nový znak Juventusu? Nedvěd se zamiloval, fanoušci dávají ruce pryč Fotbalisté Juventusu Turín usilují v Serii A už o šestý titul v řadě. Mnohem větší poprask než na… číst článek
Juventus v luxusu představil nové logo: Nedvěd v obležení topmodelek! Juventus v luxusu představil nové logo: Nedvěd v obležení topmodelek! Stáhli oponu a představili nové logo. Šéfové Juventusu, mezi nimiž nechyběl Pavel Nedvěd (44), při… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Adéla Bruns Sýkorová
Adéla Bruns Sýkorová
zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek
zobrazit profil Wayne Gretzky
Wayne Gretzky
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Jan Kuf
Jan Kuf
zobrazit profil Mario Balotelli
Mario Balotelli

Nejnovější profily celebrit