Gianluigi Buffon | Celebwiki.cz

Gianluigi Buffon

Datum narození: 28.1.1978
Přezdívka: Gigi
Místo narození: Carrara, Itálie
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jeden z nejlepších fotbalových brankářů světa Gianluigi Buffon začal síť své brány vrcholově hájit už v sedmnácti letech. A oženil se s českou modelkou Alenou Šeredovou.

Gianluigi Buffon pochází z rodiny, která se sportem opravdu nešetří. Matka Maria házela diskem, otec Adriano byl vzpěrač. Sestry Veronika a Guendalina hrály odbíjenou za italský národní tým a strýc Masocco reprezentoval zemi v košíkové. Sám Gianluigi Buffon přivezl do vlasti pohár Mistrů světa z roku 2006, kde inkasoval jen dvakrát, a stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy konaného v Polsku a na Ukrajině o šest let později.

Spolu s Petrem Čechem a neprůstřelným Španělem Ikerem Casillasem patří Gianluigi Buffon mezi nejlepší brankáře světa. V roce 2010 ho zvolila Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků vůbec nejlepším z této trojice, alespoň pro období 1987 až 2009.

Profesionálně se začal Gianluigi Buffon věnovat fotbalu v sedmnácti letech, kdy nastoupil za italské mužstvo Parmy. Vychytal s ní Italský pohár i Superpohár. Podobných výsledků dosahuje i v Juventusu Turín, kam přešel v roce 2001 za 46 milionů eur. Tým od té doby neopustil, přestože hrál jeden čas kvůli korupční aféře nižší ligu.

V roce 2011 se neubránil kráse české modelky Aleny Šeredové, kterou si po šestileté známosti vzal v Praze na Vyšehradě. Šeredová s ním má syny Luise Thomase a Davida Leeho. Po necelých třech letech se jim ale manželství začalo drolit, Gigi se začal na veřejnosti ukazovat s půvabnou italskou televizní moderátorkou Ilarii D'Amico, a v květnu 2014 přišel rozvod. Před svatbou měl Gianluigi Buffon vztah s italskou sprinterkou Vincenzou Calì.

 

Články o celebritě

Hříšnici Šeredové spadl kámen ze srdce: Její touze už nebrání papež ani rodina Hříšnici Šeredové spadl kámen ze srdce: Její touze už nebrání papež ani rodina Modelka a 1. vicemiss České republiky z roku 1998 Alena Šeredová (40) se zpět do Česka jen tak nevrátí.… číst článek
Už není jen naše! Alena Šeredová je teď oficiálně Italkou Už není jen naše! Alena Šeredová je teď oficiálně Italkou Modelka a 1. vicemiss České republiky z roku 1998 Alena Šeredová se stala oficiálně Italkou! I přesto,… číst článek
S Ronaldem zestárl, ale dál válí! Juventus vytvořil rekord elitních týmů S Ronaldem zestárl, ale dál válí! Juventus vytvořil rekord elitních týmů Juventus v sobotním šlágru porazil hlavičkou Maria Mandžukiče 1:0 AS Řím a suverénně vévodí italské… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Yvetta Hlaváčová
Yvetta Hlaváčová
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Miroslav Dopita
Miroslav Dopita
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Thomas Vonn
Thomas Vonn
zobrazit profil Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek