Olga Šípková

Datum narození: 12.4.1969
Profese: cvičitelka aerobiku
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Sportovní aerobik zahlédla jednou v televizi. Pak v něm vyhrála mistrovství světa. Vavříny ze soutěží v této disciplíně získávala Olga Šípková pravidelně i v Evropě a v Česku. Nahrála několik kazet a předcvičovala i v televizi. Jejím trenérem byl Ivan Šípek, její manžel.

Olga Šípková vystudovala pražskou Fakultu tělesné výchovy a sportu. Po vzoru rodičů se věnovala moderní gymnastice. Aerobik ji nadchl v roce 1992. Na první závody se vydala už o rok později. A uspěla. Poté, co získala v roce 1997 zlatou medaili na mistrovství světa v australském Sydney, s vrcholovým sportem skončila.

Své zkušenosti předávala Olga Šípková dále coby trenérka. Vystupovala v pořadech Buď fit s Olgou či V kondici. Čtyři roky uváděla televizní magazín Sama doma. Prodala desítky tisíc videokazet svého cvičení. O aerobiku napsala i dvě knihy.

OLGA ŠÍPKOVÁ - VŠE O TRENÉRCE NAJDETE ZDE

S manželem Ivanem Šípkem si založila tři fitcentra. Olga Šípková a Ivan Šípek spolu žijí přes dvacet let. Vychovali syna Michala a dceru Adélu.

V roce 2016 se Olga Šípková stala soutěžící StarDance České televice. Jejím partnerem byl tanečník Marek Dědík. Vypadli ve čtvrtém kole.

 

Články o celebritě

To NEJ z finále StarDance: Vyhrál Piškula! Favoritka Plodková skončila až za Bankem To NEJ z finále StarDance: Vyhrál Piškula! Favoritka Plodková skončila až za Bankem Diváci rozhodli, že králem tanečního parketu je herec Zdeněk Piškula (18)! Za ním skončil v osmé… číst článek
Roman Zach po StarDance: Pil s Leichtovou a Šípkovou, odešel ale s tanečnicí Roman Zach po StarDance: Pil s Leichtovou a Šípkovou, odešel ale s tanečnicí Herec Roman Zach (43) patří už od dob, kdy zazářil v seriálu Ordinace v růžové zahradě, k idolům… číst článek
Šípková o manželské krizi: Přichází to ve vlnách... Šípková o manželské krizi: Přichází to ve vlnách... Olga Šípková (47) je velmi pozitivní člověk. Vždycky to tak ale nebylo. Jednu dobu dokonce brala… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká