Jakub Voráček

Datum narození: 15.8.1989
Přezdívka: Voras
Místo narození: Kladno
Váha: 96 kg
Výška: 189 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Odchovanec kladenského týmu rozjel svoji hokejovou kariéru pod přezdívkou „Voras“ hned od dětství a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v roce 2003 vyhrál v kategorii dorostu, v roce 2006 uspěl jako junior. V tom samém roce pak získal medaili na MS do 18 let. Ani to mu nestačilo a se stejnou grácií pokračoval. Zatím nejcennější zlaté vítězství si odnesl z MS 2010. Je oporou týmu Philadelphia Flyers.

Jakub Voráček se narodil 15. srpna 1989 v Kladně. Je to pořádně robustní hráč, pochlubit se může váhou 93 kg a měří 190 cm. Na hráčském poli mu patří útočné pravé křídlo, kde se prohání v dresu s číslem 93. Do extraligy nastoupil v roce 2005 za Kladno. O rok později přešel do týmu Halifax Mooseheads, kde pobyl dvě sezóny. Od roku 2008 působil 3 roky v NHL za tým Columbus Blue Jackets, který ho draftoval v roce 2007 ze sedmé pozice. V roce 2011 byl vyměněn do Philadelphia Flyers, kde ho najdeme i dnes. Na částečně výlukovou sezonu 2011/2012 si odskočil zahrát do KHL za už neexistující HC Lev Praha.

Jakub Voráček za sebou má několik reprezentačních představení. V roce 2010 měl premiéru v týmu seniorů na MS v Německu a ihned na krk navlékl zlatou medaili. O rok později se těšil na slovenském MS s českým týmem z bronzové medaile. Na MS 2013 se zapsal Jakub Voráček do české hokejové tabulky jako nejproduktivnější hráč. Na šampionátu v České republice v roce 2015 byl dokonce kapitánem mužstva.

Kromě lásky k hokeji a ke své přítelkyni, Američance Nicole, chová vřelé city i k tenisu. Přiznal se, že je velký fanouškem Rogera Federera. Sám dokonce hrál dříve tenis i závodně. Výrazné je i kamarádství s Ondřejem Pavelcem, se kterým se zná  od sedmé třídy. Že spolu moc rádi zajdou na pivo, Jakub Voráček potvrdil, dokonce spolu s kladenskou partou občas vycestují na i dovolenou, kterou právě „Voras“ charakterizoval slovy „pláž, pivečko, pohodička“. Další slabost Jakuba Voráčka jsou auta. Na zimu si pořídil luxusní BMW X6 a v létě zase rád proháněl své vysněné Ferrari California v tmavě modré barvě. S tím v květnu 2013 u Kladna havaroval a auto tehdy úplně zničil. V zámoří je populární pro své dobročinné aktivity. Na podzim 2016 vstoupí v platnost kontrakt, který mu během dalších osmi let vynese 66 milionů dolarů.

V roce 2013 si Jakub Voráček zahrál s dalšími čtyřmi hokejovými kolegy (Ondřej Pavelec, Jakub Kovář, Jiří Tlustý, Radek Smoleňák) „štěk“ v komedii Zdeňka Trošky Babovřesky 2. Několikavteřinové „angažmá“ domluvila s Troškou Lucie Vondráčková, manželka dalšího českého hokejového reprezentanta Tomáše Plekance.

 

Články o celebritě

Česko - Finsko 3:2. Domácí na úvod vyhráli, obrat dokonal Hanzl Česko - Finsko 3:2. Domácí na úvod vyhráli, obrat dokonal Hanzl Čeští hokejisté porazili v Českých Budějovicích Finsko 3:2 a vítězně tak vstoupili do Carlson… číst článek
Pastrňák zbořil tabu. Aplaus! Ne každý je ale takový střelec… Pastrňák zbořil tabu. Aplaus! Ne každý je ale takový střelec… Když hokej miluješ, není co řešit… I takhle se dá parafrázovat přístup 20letého hokejového živla… číst článek
Kapitán nároďáku Voráček před MS: Trénuje s přítelkyní v Karibiku! Kapitán nároďáku Voráček před MS: Trénuje s přítelkyní v Karibiku! Hokejová reprezentace už má jednu ze tří hvězd z NHL v Praze. Gólman Petr Mrázek se připojil k týmu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Marek
Jan Marek
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil Jan Výtisk
Jan Výtisk
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek