Beyoncé Knowles-Carter

Datum narození: 4.9.1981
Místo narození: Houston, USA
Profese: zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Beyoncé je známá americká herečka, modní návrhářka, tanečnice, textařka a v neposldní řadě popová diva s dokonalým hlasem.

Celým jménem se jmenuje Beyoncé Giselle Knowles-Carter a její manžel je světoznámý rapper Jay-Z.

Beyoncé se dostala do povědomí diváků díky kapele Destiny‘s Child. Kapela tří krásných a zpívajících děvčat se však po osmi letech rozpadla.

Beyoncé ale nezahálela a začala budovat svou vlastní pěveckou kariéru. V roce 2003 vydává své první sólové album Dangerously in Love. Odtud pochází i jeden z jejích velkých hitů Crazy in love. Při nahrávání této písně se seznámila se svým manželem. Tento hit dobyl snad všechny možné hitparády a jen v USA byl na prvním místě neskutečných osm týdnů. Alba se celosvětově prodalo kolem 11 milionů.

Následovala alba jako B'Day s hitem Irreplaceable nebo I Am… Sasha Fierce.

Zatím poslední album vydala Beyoncé v červnu 2011 a pojmenovala jej 4. Album v prvním týdnu prodeje debutovalo na prvním místě americké albové hitparády s prodejem přesahujícím číslo 310 000. Zároveň dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears.

Beyoncé dokázala prodat téměř 80 milionů desek a dvacetkrát získala prestižní ocenění Grammy

Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. V roce 2003 si zahrála v úspěšné parodii Ausin Powers: Goldmember. O rok později se objevila po boku Cuby Goodinga Jr. v komedii Pokušení a v roce 2006 získává hlavní ženskou roli v komedii Růžový Panter. Zahrála si také v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

Dcera Matthewa Knowlese a Lumis Beyoncé (mají ještě druhou dcera, Solange, která také zpívá) měla k hudbě a tanci blízko od dětství. Od sedmi let navštěvovala taneční školu, zpívala v kostelním sboru a když se v té době zúčastnila nějaké soutěže, obvykle ji vyhrála. Má na kontě tři desítky vítězství v regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.

Od roku 2002 se Beyoncé začala objevovat po boku rapera Jay-Z, v dubnu 2008 si ho vzala a v lednu 2012 mu porodila dceru Blue Ivy Carter.

V roce 2014 se spojila se svým manželem a vyrazili na společné turné Mr. And Mrs. Carter Tour. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané už po pár minutách. Beyonce a Jay-Z jsou považováni za jeden z nejúspěšnějších a nejbohatších párů na světě.

 

Články o celebritě

To NEJ z Grammy: Těhotná Beyoncé, polonahá Lady Gaga a zlaté příšerky na červeném koberci! To NEJ z Grammy: Těhotná Beyoncé, polonahá Lady Gaga a zlaté příšerky na červeném koberci! Sexy, odvážné, cudné, ale i naprosto šílené róby byly k vidění na letošních hudebních cenách Grammy.… číst článek
Víc Grammy vyhrála Adele, hvězdou ale byla Beyoncé: Proměny těhotné zpěvačky na galavečeru! Víc Grammy vyhrála Adele, hvězdou ale byla Beyoncé: Proměny těhotné zpěvačky na galavečeru! Zpěvačka Beyoncé si přišla na pódium pro dvě ceny Grammy s dvěma dětmi v bříšku. Zpěvačka je totiž… číst článek
Adele získala 5 cen Grammy, poklonila se Beyoncé a zhroutila se při vzpomínce na George Michaela Adele získala 5 cen Grammy, poklonila se Beyoncé a zhroutila se při vzpomínce na George Michaela Britská zpěvačka Adele získala s albem 25 a písní Hello pět cen Grammy a proměnila tak všechny své… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Jiří Schelinger
Jiří Schelinger
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao

Nejnovější profily celebrit