Beyoncé Knowles-Carter

Datum narození: 4.9.1981
Místo narození: Houston, USA
Profese: zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Beyoncé je známá americká herečka, modní návrhářka, tanečnice, textařka a v neposldní řadě popová diva s dokonalým hlasem.

Celým jménem se jmenuje Beyoncé Giselle Knowles-Carter a její manžel je světoznámý rapper Jay-Z.

Beyoncé se dostala do povědomí diváků díky kapele Destiny‘s Child. Kapela tří krásných a zpívajících děvčat se však po osmi letech rozpadla.

Beyoncé ale nezahálela a začala budovat svou vlastní pěveckou kariéru. V roce 2003 vydává své první sólové album Dangerously in Love. Odtud pochází i jeden z jejích velkých hitů Crazy in love. Při nahrávání této písně se seznámila se svým manželem. Tento hit dobyl snad všechny možné hitparády a jen v USA byl na prvním místě neskutečných osm týdnů. Alba se celosvětově prodalo kolem 11 milionů.

Následovala alba jako B'Day s hitem Irreplaceable nebo I Am… Sasha Fierce.

Zatím poslední album vydala Beyoncé v červnu 2011 a pojmenovala jej 4. Album v prvním týdnu prodeje debutovalo na prvním místě americké albové hitparády s prodejem přesahujícím číslo 310 000. Zároveň dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears.

Beyoncé dokázala prodat téměř 80 milionů desek a dvacetkrát získala prestižní ocenění Grammy

Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. V roce 2003 si zahrála v úspěšné parodii Ausin Powers: Goldmember. O rok později se objevila po boku Cuby Goodinga Jr. v komedii Pokušení a v roce 2006 získává hlavní ženskou roli v komedii Růžový Panter. Zahrála si také v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

Dcera Matthewa Knowlese a Lumis Beyoncé (mají ještě druhou dcera, Solange, která také zpívá) měla k hudbě a tanci blízko od dětství. Od sedmi let navštěvovala taneční školu, zpívala v kostelním sboru a když se v té době zúčastnila nějaké soutěže, obvykle ji vyhrála. Má na kontě tři desítky vítězství v regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.

Od roku 2002 se Beyoncé začala objevovat po boku rapera Jay-Z, v dubnu 2008 si ho vzala a v lednu 2012 mu porodila dceru Blue Ivy Carter.

V roce 2014 se spojila se svým manželem a vyrazili na společné turné Mr. And Mrs. Carter Tour. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané už po pár minutách. Beyonce a Jay-Z jsou považováni za jeden z nejúspěšnějších a nejbohatších párů na světě.

 

Články o celebritě

Obamova rozlučková party: Clooney, McCartney i Beyonce v Bílém domě pařili až do rána Obamova rozlučková party: Clooney, McCartney i Beyonce v Bílém domě pařili až do rána Takový mejdan zřejmě Bílý dům nepamatuje. Na rozlučku prezidenta Baracka Obamy a jeho manželky Michelle… číst článek
Nejodvážnější modely roku 2016! Podívejte se na ně! Nejodvážnější modely roku 2016! Podívejte se na ně! Letos se ve světě celebrit stejně jako loni nosily kromě velkolepých rób také odvážné a sexy šaty.… číst článek
Manžel Kim Kardashian se zhroutil na koncertě: Kanye West skončil v poutech! Manžel Kim Kardashian se zhroutil na koncertě: Kanye West skončil v poutech! Únava z neustálého koncertování? Spánkový deficit? Vyčerpání z hádek s manželkou Kim Kardashian (36)?… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Aleš  Brichta
Aleš Brichta
zobrazit profil Dan Bárta
Dan Bárta
zobrazit profil George Michael
George Michael
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab