Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Adam Mišík, přezdívaný „Český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

O ADAMU MIŠÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Pravda o hlasech ve StarDance: Koho třikrát zachránili diváci, koho by porotci vyrazili! Pravda o hlasech ve StarDance: Koho třikrát zachránili diváci, koho by porotci vyrazili! Do velkého finále StarDance postoupily jen tři taneční páry. Jiří Dvořák (51) s Lenkou Norou Návorkovou,… číst článek
Moderátor Tuna dostal nakládačku a skončil v nemocnici. Kvůli písničce na přání Moderátor Tuna dostal nakládačku a skončil v nemocnici. Kvůli písničce na přání Bývalý reportér Televizních novin na Nově Jan Tuna (45) na tyto Vánoce jen tak nezapomene. Na jednom… číst článek
Diváci StarDance poslali domů Arichtevu! Do finále míří s Tomicovou a Dvořákem i Svoboda Diváci StarDance poslali domů Arichtevu! Do finále míří s Tomicovou a Dvořákem i Svoboda Devátý večer deváté řady taneční soutěže StarDance proběhl ve znamení 4 tanců - jivu, slowfoxu, samby… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Anna K.
Anna K.