Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adam Mišík, s přezdívkou „český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Soutěžící z Tváře Ondřej Ruml: Doma chodí v růžových lodičkách! Soutěžící z Tváře Ondřej Ruml: Doma chodí v růžových lodičkách! Třetí řada Tvoje tvář má známý hlas už zná své soutěžící. Muzikant Ondřej Ruml (35) si kvůli přeměně… číst článek
Český slavík 2016: Střípky ze zákulisí... Co se nepovedlo a co naopak ano? Český slavík 2016: Střípky ze zákulisí... Co se nepovedlo a co naopak ano? Předávání cen Český slavík 2016 bylo plné překvapení - příjemných i nepříjemných, známých tváří,… číst článek
Mišík vyvedl svou Lady Dianu: Věříme si, ale stát se může cokoliv Mišík vyvedl svou Lady Dianu: Věříme si, ale stát se může cokoliv Zpěvák Adam Mišík se ukázal ve společnosti s přítelkyní Dianou. A prozradil, jak to mají s důvěrou... … číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek