Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Adam Mišík, přezdívaný „Český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

O ADAMU MIŠÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Pospíšilovi s Ferim rozjede turné hvězda Tváře Adam Mišík. Možná zkusí i politiku Pospíšilovi s Ferim rozjede turné hvězda Tváře Adam Mišík. Možná zkusí i politiku V roce 2006 zaujal Česko ve filmu Kráska v nesnázích rolí malého syna, o deset let později pak poblouznil… číst článek
Adam Mišík vyvedl přítelkyni: Do očí jí nikdo nekoukal! Adam Mišík vyvedl přítelkyni: Do očí jí nikdo nekoukal! Spolu se svou přítelkyní vyrazil Adam Mišík na ceny Český lev. Ta zvolila model šatů, který více… číst článek
Show jménem Český lev? Na výjimky funus a ostudné černé punčochy Show jménem Český lev? Na výjimky funus a ostudné černé punčochy Slavnostní ceremoniál filmových cen Český lev je významná kulturně společenská událost, k níž… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Debbi (Deborah Kahl)
Debbi (Deborah Kahl)
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Monika Bagárová
Monika Bagárová