Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Adam Mišík, přezdívaný „Český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

O ADAMU MIŠÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Finálový večer třetí řady Tváře: Možná přijde i Karel Gott! Finálový večer třetí řady Tváře: Možná přijde i Karel Gott! To tu ještě nebylo! Poprvé v historii Tváře se na jevišti objeví božský Karel Gott (77)! A žádné… číst článek
13 komnat První republiky: Hüttnerová vetešnicí, Mišík závidí prvorepublikovým hercům 13 komnat První republiky: Hüttnerová vetešnicí, Mišík závidí prvorepublikovým hercům Výstava, která své návštěvníky zavede do dob první republiky, se právě otevřela a nesmělo u toho… číst článek
Adam Mišík šokuje: Jak by se zachoval, kdyby jeho přítelkyně otěhotněla? Adam Mišík šokuje: Jak by se zachoval, kdyby jeho přítelkyně otěhotněla? Český Justin Bieber. Takovou přezdívku si vysloužil Adam Mišík, a to nejen kvůli světlé kštici, ale… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Peter Cmorik
Peter Cmorik
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář