Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adam Mišík, s přezdívkou „český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Farna zavřela ústa všem svým kritikům: Rychlokvaška Ewa je pryč, přátelé! Farna zavřela ústa všem svým kritikům: Rychlokvaška Ewa je pryč, přátelé! Třiadvacetiletá Ewa Farna působí na tuzemské hudební scéně již deset let. Výročí oslaví zatím největším… číst článek
Slováčková (21) z Tváře: Peklo na pódiu! Co se jí stalo? Slováčková (21) z Tváře: Peklo na pódiu! Co se jí stalo? Vařila se jí krev v žilách! Anička Slováčková (21) při nedělní proměně v metrákovou zpěvačku Beth… číst článek
Mejdan plný milenců: Schneiderová s přítelem, Voříškovou balil neznámý fešák, jen Geislerová opět sama! Mejdan plný milenců: Schneiderová s přítelem, Voříškovou balil neznámý fešák, jen Geislerová opět sama! Každý měl po boku svého miláčka nebo svou krásku. Jitka Schneiderová mohla na vysokém příteli oči… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová
zobrazit profil Klára Kolomazníková
Klára Kolomazníková
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda