Adam Mišík

Datum narození: 7.5.1997
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adam Mišík, s přezdívkou „český Justin Bieber“, vstoupil do povědomí lidí hudebním klipem Tvoje světy. Je obsazován do různých filmových, seriálových i divadelních rolí.

Jméno Mišík se na hudební scéně však neobjevuje poprvé. V 60. a 70. letech stála na národních pódiích jiná persona, a to rocková legenda a přednostně otec Adama, Vladimír Mišík. Zpočátku šel synek ve šlépějích svého otce. Vystupoval např. na festivalech Rock for People, United Islands či na velkém vzpomínkovém koncertu pro Václava Havla v pražské Lucerně pod křídly kapely Colorblinds. V lednu 2012 pak v pražském Paláci Akropolis oprášil i repertoár svého otce a zazněla tak i píseň Sluneční hrob. Skupinu však v létě 2013 opustil a vydal se na vlastní sólovou dráhu.

Tu začal celkem solidně, protože klip Tvoje světy měl k březnu 2014 přes 800 000 zhlédnutí na youtube. Tým mladičkých nadšených fanynek dokonce založil společenství Mishix (spolek fanoušků Adama Mišíka).

Adam Mišík krátce po svém „vzletu“ začal koncertovat i s dalšími mladými osobnostmi - jako jsou třeba rapper Johny Machette či objev televize Óčka v roce 2013 Voxel. Sám Adam je jednou z výrazných tváří této hudební televize. V anketě Český slavík se stal objevem roku 2013.

Adam Mišík ale nevkládá veškerou energii jen do hudby. Již v sedmi letech si vyzkoušel, jaké je být synem Ani Geislerové v milostné komedii Kráska v nesnázích. Mezi jeho další počiny patřila role raubíře v komedii Taková normální rodinka (2008), postava Ondry Dvořáka v seriálu Cesty domů, či podílení se na seriálu Borgia. V roce 2014 získal hlavní roli ve filmu Zatím dobrý, kde hraje jednoho z bratří Mašínů (synové protinacistického odbojáře Josefa Mašína).

 

Články o celebritě

Český slavík 2016 očima Františky: Další bitka noblesy s buranstvím? Český slavík 2016 očima Františky: Další bitka noblesy s buranstvím? V nádherné pohádce Slavík a růže od slavného spisovatele a dramatika Oscara Wildea se nenápadný ptáček… číst článek
Farna zavřela ústa všem svým kritikům: Rychlokvaška Ewa je pryč, přátelé! Farna zavřela ústa všem svým kritikům: Rychlokvaška Ewa je pryč, přátelé! Třiadvacetiletá Ewa Farna působí na tuzemské hudební scéně již deset let. Výročí oslaví zatím největším… číst článek
Slováčková (21) z Tváře: Peklo na pódiu! Co se jí stalo? Slováčková (21) z Tváře: Peklo na pódiu! Co se jí stalo? Vařila se jí krev v žilách! Anička Slováčková (21) při nedělní proměně v metrákovou zpěvačku Beth… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Miroslav Šmajda
Miroslav Šmajda
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Dominika  Hašková
Dominika Hašková
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora

Nejnovější profily celebrit