Robert Pattinson

Datum narození: 13.5.1986
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Všichni Roberta Pattinsona znají především jako upíra z několikadílné ságy Twilight, která ho proslavila a otevřela mu cestu dalším hereckým příležitostem.

Robert Pattinson v sobě už jako v teenagerovi objevil talent sportovní, hudební i herecký. Právě ten herecký se ale rozhodl rozvíjet nejvíce, když v patnácti letech začal hrát v klasických divadelních hrách. V roce 2004 se mu dostalo první filmové zkušenosti ve filmu Království prstenu a téhož roku si zahrál po boku herečky Reese WitherspoonJarmarku marnosti. Více na sebe upozornil o rok později v roli Cedrika Diggoryho ve filmovém zpracování Harryho Pottera a Ohnivého poháru.

Skutečný zlom Robert Pattinson ale zaznamenal až v roce 2008 s rolí Edwarda Cullena v několikadílné sáze Stmívání. Během natáčení dalších pokračování si udělal čas i na role v jiných zajímavých projektech. Velmi zaujal v dramatu Nezapomeň na mě a v roce 2011 se objevil znovu po boku Reese Witherspoon, se kterou zazářil v romantickém dobrodružném dramatu Voda pro slony. Vrátil se i ke klasice v podobě adaptace klasického dramatu Miláček.

Už od mládí se Robert Pattinson věnuje i modelingu. Dlouhou dobu však odmítal všechny reklamní nabídky. Koncem roku 2013 však se slovy „jednoduše to přišlo v ten správný čas“ kývl na spolupráci s módním domem Dior a stal se tváří parfému Dior Homme. V krátkém propagačním filmu si spolu s francouzskou modelkou Camille Rowe užívá New Yorku.

Robert Pattinson přiznal, že líbací scény s Camille mu vůbec nebyly nepříjemné a že si dokonce uvědomil, jak rád by měl francouzskou přítelkyni. Jeho bývalá přítelkyně byla Kristen Stewart, herecká kolegyně ze Stmívání, se kterou Robert Pattinson po několika letech ukončil vztah po její přiznané nevěře s Rupertem Sandersem. Média se o bouřlivý rozchod velmi zajímala a Robert Pattinson se na určitou dobu uzavřel a trpěl depresí.

 

Články o celebritě

Na čem jsou závislí? 9 hvězd, které trpí úchylkami! Na čem jsou závislí? 9 hvězd, které trpí úchylkami! I když každá celebrita má (nebo měla) svou profesionální masku pro veřejnost, pořád se pod ní ukrývají… číst článek
Kráska ze Stmívání je na holky?! Dotyk jako důkaz Kráska ze Stmívání je na holky?! Dotyk jako důkaz Že je hvězda upírské filmové ságy Twilight (Stmívání) Kristen Stewart (25) lesba, se říká už několik… číst článek
10 nejvíc sexy mužů planety: Vítězem je hvězda 50 odstínů šedi! 10 nejvíc sexy mužů planety: Vítězem je hvězda 50 odstínů šedi! Jako každý rok, i letos magazín Glamour zveřejnil seznam deseti mužů planety, kteří jsou podle jeho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Juraj Loj
Juraj Loj
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová

Nejnovější profily celebrit