Robert Pattinson

Datum narození: 13.5.1986
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 187 cm
Profese: herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Všichni Roberta Pattinsona znají především jako upíra z několikadílné ságy Twilight, která ho proslavila a otevřela mu cestu dalším hereckým příležitostem.

Robert Pattinson v sobě už jako v teenagerovi objevil talent sportovní, hudební i herecký. Právě ten herecký se ale rozhodl rozvíjet nejvíce, když v patnácti letech začal hrát v klasických divadelních hrách. V roce 2004 se mu dostalo první filmové zkušenosti ve filmu Království prstenu a téhož roku si zahrál po boku herečky Reese WitherspoonJarmarku marnosti. Více na sebe upozornil o rok později v roli Cedrika Diggoryho ve filmovém zpracování Harryho Pottera a Ohnivého poháru.

Skutečný zlom Robert Pattinson ale zaznamenal až v roce 2008 s rolí Edwarda Cullena v několikadílné sáze Stmívání. Během natáčení dalších pokračování si udělal čas i na role v jiných zajímavých projektech. Velmi zaujal v dramatu Nezapomeň na mě a v roce 2011 se objevil znovu po boku Reese Witherspoon, se kterou zazářil v romantickém dobrodružném dramatu Voda pro slony. Vrátil se i ke klasice v podobě adaptace klasického dramatu Miláček.

Už od mládí se Robert Pattinson věnuje i modelingu. Dlouhou dobu však odmítal všechny reklamní nabídky. Koncem roku 2013 však se slovy „jednoduše to přišlo v ten správný čas“ kývl na spolupráci s módním domem Dior a stal se tváří parfému Dior Homme. V krátkém propagačním filmu si spolu s francouzskou modelkou Camille Rowe užívá New Yorku.

Robert Pattinson přiznal, že líbací scény s Camille mu vůbec nebyly nepříjemné a že si dokonce uvědomil, jak rád by měl francouzskou přítelkyni. Jeho bývalá přítelkyně byla Kristen Stewart, herecká kolegyně ze Stmívání, se kterou Robert Pattinson po několika letech ukončil vztah po její přiznané nevěře s Rupertem Sandersem. Média se o bouřlivý rozchod velmi zajímala a Robert Pattinson se na určitou dobu uzavřel a trpěl depresí.

 

Články o celebritě

Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Třiapadesátý ročník nejprestižnějšího filmového festivalu v České republice odstartoval. Jako každý… číst článek
Do Varů přijede Edward ze ságy Stmívání! České dívky chystají hon na upíra Do Varů přijede Edward ze ságy Stmívání! České dívky chystají hon na upíra 53. ročník MFF Karlovy Vary oznámil další hvězdné hosty! Vedle Tima Robbinse, který uvede slavné… číst článek
Američan má z 98 % hustě ochlupené tělo: Ve filmu hrál s Reese Witherspoon nebo Robertem Pattinsonem Američan má z 98 % hustě ochlupené tělo: Ve filmu hrál s Reese Witherspoon nebo Robertem Pattinsonem Američan Larry Gomez se celá léta musel vyrovnávat s nesnesitelnou šikanou. A to zejména proto, že… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Rostislav Novák starší
Rostislav Novák starší
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Helena Dvořáková
Helena Dvořáková