Jana Stryková

Datum narození: 22.4.1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Prožívá nejhezčí období svého života, scenáristům Ulice to svým těhotenstvím ale pěkně zavařila!… číst článek
Jana "Rambo" Stryková: Narvané igelitky a batoh na zádech nedělá křehké herečce problém Jana "Rambo" Stryková: Narvané igelitky a batoh na zádech nedělá křehké herečce problém Herečka Jana Stryková (38) není žádná slabotina. Když přijde na věc, je schopná naložit na sebe velký… číst článek
Seriály, na které se můžete těšit: Televize tahají esa z rukávu!  Seriály, na které se můžete těšit: Televize tahají esa z rukávu! Jedno eso za druhým teď nasazují televize do svých seriálů, aby získaly co největší sledovanost.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil František Švihlík
František Švihlík