Jana Stryková

Datum narození: 22.4.1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

KORYTO POPRVÉ ROZKRYTO: Televizní byznys strážce morálky Krause! Hrabe celá rodina KORYTO POPRVÉ ROZKRYTO: Televizní byznys strážce morálky Krause! Hrabe celá rodina Vystupuje jako bojovník za pravdu a strážce morálky v Česku. Ve své televizní show Jan Kraus (63)… číst článek
Jana Stryková: Na vychovávání dětí by měla existovat vysoká škola Jana Stryková: Na vychovávání dětí by měla existovat vysoká škola Herečka, kterou jste si mnozí oblíbili v roli sestřičky v seriálu Ordinace v růžové zahradě, se objevila… číst článek
Jana Stryková: Na vychovávání dětí by měla existovat vysoká škola Jana Stryková: Na vychovávání dětí by měla existovat vysoká škola Herečka, kterou jste si mnozí oblíbili v roli sestřičky v seriálu Ordinace v růžové zahradě, se objevila… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Zuzana Bydžovská
Zuzana Bydžovská