Jana Stryková

Datum narození: 22.4.1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

Celebrity a jejich miláčkové: Jaký pes, takový Carda! Celebrity a jejich miláčkové: Jaký pes, takový Carda! Pro nic za nic se neříká, že pes se podobá svému páníčkovi nebo paničce. Dokonale to sedí i v případě… číst článek
Hvězda Ordinace a majitelka obřích očí Jana Stryková: Nic neviděla! Hvězda Ordinace a majitelka obřích očí Jana Stryková: Nic neviděla! Jana Stryková (38) alias Kateřina z nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě si vyšla do společnosti.… číst článek
Slavné Janičky zapařily: ATB a bublinky! Slavné Janičky zapařily: ATB a bublinky! Moderátorka Jana Adamcová (45), herečka Jana Stryková… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková