Jana Stryková

Datum narození: 22.4.1979
Místo narození: Brno
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Nejokatější česká herečka Jana Stryková se prosadila ve filmech i seriálech a na prknech řady pražských divadel. Žije s vnukem Waldemara Matušky.

Jana Stryková neplánovala, že bude herečkou. Jako malá chtěla být jeptiškou, ale vyzkoušela si práci barmanky, prodavačky i au pair. Na pražskou DAMU se přihlásila jen zkusmo, ale vyšlo to. A tak po studiích zahájila Jana Stryková svoji kariéru v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Jana Stryková v Liberci vydržela trvalo sotva rok, pak zamířila do Prahy (Rokoko, Švandovo divadlo a od roku 2010 Divadlo na Vinohradech). Zahrála si i na Letních shakespearovských slavnostech, kde ztvárnila Lucianu v Komedii omylů.

Jana Stryková je českému divákovi známá i z filmů. Před kameru se poprvé postavila ve snímku Iguo Igua, pak následovaly další, např. Hairstory, Child 44, Zakázané uvolnění nebo Stop, a také seriály Škoda lásky, Soukromé pasti, Letiště nebo Ordinace v růžové zahradě (kde byli jejími filmovými milenci Jan Šťastný, Martin Stránský a Braňo Holiček).

Jana Stryková působí i v rozhlase a také dabuje; z desítek zahraničních filmů jmenujme například bondovku Skyfall, v níž propůjčila hlas černošské krásce Naomie Harris.

Partnerem Jany Strykové je zvukař Matěj Matuška, vnuk zpěváka Waldemara Matušky. V březnu 2014 se jim narodil syn Jáchym, pravnuk Waldemara Matušky.

 

Články o celebritě

20 NEJ seriálu Ordinace: Proč byla Kuklová mrcha a jak Šťastného zabili omylem! 20 NEJ seriálu Ordinace: Proč byla Kuklová mrcha a jak Šťastného zabili omylem! Ordinace má za 13 let řadu svých nej. Tady je dvacet z nich. Je mezi nimi šílené domácí týrání, smrt… číst článek
Těhotenství Krejčíkové není jen tak! Seriál Ulice čekají změny Těhotenství Krejčíkové není jen tak! Seriál Ulice čekají změny Herečka Aneta Krejčíková (26) čeká prvního potomka a nemohla by být šťastnější. Ovšem tvůrcům seriálu… číst článek
Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Hvězda Ulice JE TĚHOTNÁ! Tvůrci se zapotí: Velké přepisování scénáře! Prožívá nejhezčí období svého života, scenáristům Ulice to svým těhotenstvím ale pěkně zavařila!… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Petra Polnišová
Petra Polnišová
zobrazit profil Jaroslava Hanušová
Jaroslava Hanušová
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška