Petr Mach

Datum narození: 6.5.1975
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany svobodných občanů, ekonom, učitel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do politiky se Petr Mach pustil už ve dvaceti letech. O pár let později založil Stranu svobodných občanů, která mu v roce 2014 vynesla křeslo v Europarlamentu.

Petr Mach je český ekonom, politik a vysokoškolský pedagog, známý svými liberálními názory a kritikou Evropské unie. V roce 2009 založil Stranu svobodných občanů, jíž předsedá, kterou opakovaně stavěl do voleb a s níž uspěl až v roce 2014 ve volbách do Evropského parlamentu, kde získali jedno křeslo.

PETR MACH PRO E15: BABIŠ LIKVIDUJE PODNIKATELE

Tématem Evropské unie se Petr Mach zabývá dlouhodobě. Napsal knihu Úskalí evropské integrace (2003) a knihu Jak vystoupit z EU (2009). „Chtěl bych se přidat do frakce k Nigelu Farageovi, tvořit skutečnou opozici mašinérii EU a hlasovat proti všem návrhům, které omezují svobodu českých obyvatel a svrchovanost Česka. Chci navrhnout změnu smlouvy o EU, která by dala ČR výjimku ze zavedení eura,“ řekl Petr Mach, který je přesvědčen, že jednou bude českým premiérem.

S politikou Petr Mach začínal jako dvacetiletý, kdy se stal členem Mladých konzervativců. V roce 1997 vstoupil do ODS, kde vydržel deset let. Dělal dokonce poradce prezidentu Václavu Klausovi během jeho prvního funkčního období. Z ODS Petr Mach vystoupil proto, že se mu nelíbilo, jak ji vede někdejší premiér Mirek Topolánek.

O PETRU MACHOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Petr Mach stal lídrem pražské kadidátky Svobodných. Kvůli volbám do Sněmovny rezignoval na post europoslance.

Petr Mach je ženatý. Manželka Andrea (svatbu měli v říjnu 2014) mu v listopadu 2016 porodila syna Jonáše.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Macronova starší žena i „vyčůranost“ Le Penové. Jak to vidí Češi v Bruselu Macronova starší žena i „vyčůranost“ Le Penové. Jak to vidí Češi v Bruselu Raději Macrona, než Le Penovou, říkají často čeští europoslanci. Najdou se ale i výjimky. Před Emmanulem… číst článek
Sněmovna chce stopku pro desítky politických stran. Koho může zrušit? Sněmovna chce stopku pro desítky politických stran. Koho může zrušit? Desítky politických stran a hnutí mají problémy před podzimními volbami. Nedodaly totiž včas úplné… číst článek
EU chce jen prověřený palmový olej. Poc: Jsou v něm i toxiny EU chce jen prověřený palmový olej. Poc: Jsou v něm i toxiny Zprávu europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM), která si klade za cíl zmírnit často drastické dopady… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek