Petr Mach

Datum narození: 6.5.1975
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany svobodných občanů, ekonom, učitel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do politiky se Petr Mach pustil už ve dvaceti letech. O pár let později založil Stranu svobodných občanů, která mu v roce 2014 vynesla křeslo v Europarlamentu.

Petr Mach je český ekonom, politik a vysokoškolský pedagog, známý svými liberálními názory a kritikou Evropské unie. V roce 2009 založil Stranu svobodných občanů, jíž předsedá, kterou opakovaně stavěl do voleb a s níž uspěl až v roce 2014 ve volbách do Evropského parlamentu, kde získali jedno křeslo.

PETR MACH PRO E15: BABIŠ LIKVIDUJE PODNIKATELE

Tématem Evropské unie se Petr Mach zabývá dlouhodobě. Napsal knihu Úskalí evropské integrace (2003) a knihu Jak vystoupit z EU (2009). „Chtěl bych se přidat do frakce k Nigelu Farageovi, tvořit skutečnou opozici mašinérii EU a hlasovat proti všem návrhům, které omezují svobodu českých obyvatel a svrchovanost Česka. Chci navrhnout změnu smlouvy o EU, která by dala ČR výjimku ze zavedení eura,“ řekl Petr Mach, který je přesvědčen, že jednou bude českým premiérem.

S politikou Petr Mach začínal jako dvacetiletý, kdy se stal členem Mladých konzervativců. V roce 1997 vstoupil do ODS, kde vydržel deset let. Dělal dokonce poradce prezidentu Václavu Klausovi během jeho prvního funkčního období. Z ODS Petr Mach vystoupil proto, že se mu nelíbilo, jak ji vede někdejší premiér Mirek Topolánek.

O PETRU MACHOVI ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2017 se Petr Mach stal lídrem pražské kadidátky Svobodných. Kvůli volbám do Sněmovny rezignoval na post europoslance.

Petr Mach je ženatý. Manželka Andrea (svatbu měli v říjnu 2014) mu v listopadu 2016 porodila syna Jonáše.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Voliči na něj klekli.“ Hlavatý od ANO svalil vinu na kroužky a ocitl se pod palbou kritiky „Voliči na něj klekli.“ Hlavatý od ANO svalil vinu na kroužky a ocitl se pod palbou kritiky Senátor, nebo poslanec? Jiří Hlavatý (za ANO) hořce zalitoval toho, že ho voliči vykroužkovali do… číst článek
Mach si místo výplaty v eurech hledá práci. Zeleným pro dluhy hrozí krach? Mach si místo výplaty v eurech hledá práci. Zeleným pro dluhy hrozí krach? Petr Mach a jeho Svobodní ve sněmovních volbách pohořeli. Jejich lídr se přitom předtím vzdal štědře… číst článek
Volební stánky ANO a Svobodných zažily útok, Mach se dokonce porval Volební stánky ANO a Svobodných zažily útok, Mach se dokonce porval Volby vzbuzují emoce mezi politiky i voliči. A jak předvolební kampaň graduje, mají někteří potřebu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Tomáš Goláň
Tomáš Goláň
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała