Miroslav Antl

Miroslav Antl

Datum narození: 21.2.1955
Místo narození: Ostrava
Profese: politik, právník
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Miroslav Antl je český právník a politik, který dlouhá léta působil v justici. Jako nestraník kandidoval v letech 2008 a 2014 za ČSSD do Senátu v Rychnově nad Kněžnou.

Politickou kariéru započal vystudovaný právník Miroslav Antl v KSČ, kde působil do roku 1989. V roce 1998 odmítl post ministra spravedlnosti pod předsedou vlády Josefem Tošovským. V roce 2008 porazil Václavu Domšovou a stal se senátorem za ČSSD (o šest let později křeslo obhájil). Podílel se na schválení žaloby vůči bývalému prezidentovi Václavovi Klausovi.

Miroslav Antl začínal právnickou kariéru v Litoměřicích, kde působil v roli právního čekatele na státním zastupitelství. Poté se ale stal na dlouhá léta výraznou tváří krajského státního zastupitelství v Hradci Králové a vybudoval si image tvrdého a nekompromisního státního zástupce, podobně jako např. Lenka Bradáčová. Jelikož se navíc specializoval na nejzávažnější násilnou a drogou kriminalitu a organizovaný zločin, zaznamenal v roce 2001 další posun v kariéře zaznamenal. Stal se druhým mužem české policie, když dostal křeslo 1. náměstka policejního prezidenta pro trestní řízení. Funkce se ale vzdal kvůli autonehodě, při níž řídil pod vlivem alkoholu.

Působení v televizním pořadu si Miroslav Antl mohl vyzkoušet v TV Prima, kde působil společně s Martinem Severou v pořadu Krimi Live.

Jako přednášející se zúčastňuje přednášek na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové. Věnuje se také vlastní tvorbě. Mezi jeho výtvory patří knihy Gaunery nemám rád a Miroslav Antl radí jak na gaunery.

Miroslav Antl je ženatý s ženou Helenou. V roce 1998 se stal vítězem ankety Českého rozhlasu „Šarmantní osobnost roku“, kterou například vyhráli takové osobnosti jako Marek Eben či Zdeněk Svěrák.

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek
zobrazit profil Ivan Mařák
Ivan Mařák
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová