Marta Vančurová

Datum narození: 7.9.1948
Místo narození: Lhotka
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Marta Vančurová je herečka a rodačka ze Lhotky u Prahy, která se proslavila svojí rolí Blanky v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje nebo rolí maminky ve zfilmované povídce Oty Pavla Smrt krásných srnců.

Cesta k herectví Marty Vančurové vedla přes Dětský rozhlasový sbor Bohumila Kulínského, kam pravidelně docházela na zpěv. Po maturitě ze sboru odešla a pracovala v hydrometeorologickém ústavu s pomyšlením na studium fyziky. Vždycky ji lákalo zkusit něco nového, a tak si podala přihlášku na DAMU, kam ji přijali. Jejími spolužáky byly například Kateřina Macháčková, TomášTöpfer, Jiří Lábus, Eva Trejtnarová ad. V první ročníku je dokonce vyučoval Rudolf Hrušínský.

Po úspěšném dokončení studia na DAMU následovalo angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého (dnes Švandovo divadlo). Tam navázala mnoho nových přátelství, zažila nejintenzivnější divadelní práce a získala mnoho cenných zkušeností. Po odchodu z divadla Zdeňka Nejedlého, v roce 1990, ji okamžitě nabídla angažmá Jiřina Jirásková v Divadle na Vinohradech, kde hraje dodnes. Mezi její životní role dozajista patří ztvárnění Blanky v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje, kde zazářila vedle Luďka Soboty.

V roce 1974 na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech byla oceněna Křišťálovým glóbem, jako nejlepší ženský herecký výkon za roli ve filmu Milenci v roce jedna. Marta Vančurová dokonce úspěšně překonala rakovinu prsu.

Zajímavostí je, že babička Marty Vančurové se za svobodna jmenovala Veverková. Jejími příbuznými byli Bratranci Veverkové, kteří vynalezli ruchadlo.

 

Články o celebritě

Bolest Marty Vančurové: Zrada manžela během jejího boje s rakovinou! Má dítě s mladou ženou Bolest Marty Vančurové: Zrada manžela během jejího boje s rakovinou! Má dítě s mladou ženou Zářila ve filmech Jáchyme, hoď ho do stroje či Smrt krásných srnců, pak ale na dlouhá léta zmizela… číst článek
Vztahy Anety Langerové: Telenovela hadr! Vztahy Anety Langerové: Telenovela hadr! Milostný život skvělé české zpěvačky Anety Langerové (30), se otřásá v základech. Po rozchodu s Olgou… číst článek
Exmilenka Langerové Špátová (33): S partnerem Malířem (68) vyvezli dvouměsíční dceru Olgu Exmilenka Langerové Špátová (33): S partnerem Malířem (68) vyvezli dvouměsíční dceru Olgu Po rozchodu s Anetou Langerovou (30) rychle otěhotněla a v květnu přivedla na svět dceru Olgu, kterou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Marla Maples
Marla Maples
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody