Josef Toman

Místo narození: Cheb
Profese: stratég, analytik, konspirační teoretik

Související celebrity

Životopis

Stratég Josef Toman, jenž v minulosti pracoval pro známé americké univerzity a v Česku vedl American Institute, se stal jedním z kandidátů na post prezidenta ČR ve volbách 2018.

Po roce 1968 Josef Toman (narozen 1949) emigroval do USA, kde si rok a půl vydělával a potom pokračoval ve vysokoškolských studiích. Později pracoval pro dvě nejznámější univerzity v jižní Kalifornii, a to California Institute of Technology a University of California Los Angeles. V Česku vedl American Institute, který se zaměřoval na výuku strategie a ekonomiky.

„Jsem rebel, který nesnáší lež, přetvářku, podlost, podlézavost, zradu, což jsou bohužel vlastnosti většiny našich politiků. V Československu mi vadili komunisté, v USA kapitalisté a v ČR prakticky všichni, co se drží u koryta a kteří pod rouškou budování demokracie vytvořili z naší republiky nový protektorát,“ napsal Josef Toman, který se označuje za konspiračního teoretika, v profilu na svém webu.

Do prezidentských voleb 2018 se stratég a analytik Josef Toman rozhodl jít jako nezávislý kandidát. Jako hlava státu by podle svého vyjádření z ČR chtěl udělat neutrální stát s pakty o vojenské pomoci a mírovými dohodami s okolními státy. „Je nutno změnit režim, vystoupit z EU a NATO,“ tvrdí.

I na ekonomické problémy má Josef Toman jasné názory, jako např.: „Musíme uzavřít tunely, které jsou stejně velké jako státní rozpočet a co nejrychleji zdvojnásobit minimální mzdu a navýšit důchody o 50 procent. Pro začátek. To nebude problém, poněvadž jenom oficiální odliv kapitálu do zahraničí je přibližně 400 miliard ročně, neboli 100 tisíc korun ročně na každého českého zaměstnance.“

V pozici prezidenta by Josef Toman, který o kandidatuře na Hrad uvažoval již před volbami 2014 a v minulosti se aktivně účastnil odporu proti umístění amerického radaru do Brd, také chtěl „skoncovat s imigrací a nedovolit náboženské a jiné praktiky, které jsou v rozporu a našim ústavním pořádkem“.