Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Pozor na oblečení, které deformuje vaši postavu, i když je dokonalá! Máte štíhlou postavu, ale někdy když se obléknete, připadáte si silnější, než jste? Možná je na vině… číst článek
Keira Knightley drsně osočila vévodkyni Kate: Přetvářka po hypnoporodu Keira Knightley drsně osočila vévodkyni Kate: Přetvářka po hypnoporodu Hvězda Pirátů z Karibiku Keira Knightley (33) prozradila, že se před lety kvůli slávě psychicky hroutila,… číst článek
Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Třiapadesátý ročník nejprestižnějšího filmového festivalu v České republice odstartoval. Jako každý… číst článek

Další Herci

zobrazit profil René Přibil
René Přibil
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková