Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Poznáte dětskou hvězdu z My všichni školou povinní? Prodělala deprese i závislost! Poznáte dětskou hvězdu z My všichni školou povinní? Prodělala deprese i závislost! Televizní diváci si ji pamatují jako Alenu Hajskou ze seriálu My všichni školou povinní. Jenže čas… číst článek
14 let od premiéry prvních Pirátů z Karibiku. Jak zestárli hlavní hrdinové 14 let od premiéry prvních Pirátů z Karibiku. Jak zestárli hlavní hrdinové Je to neuvěřitelné, ale premiéra prvního dílu Pirátů z Karibiku, kdy jsme se všechny zamilovaly do… číst článek
Pokračování Lásky nebeské už se natáčí! Jak se změnily hlavní postavy? Pokračování Lásky nebeské už se natáčí! Jak se změnily hlavní postavy? Ať se zeptáte ženy nebo muže, film Láska nebeská snad znají úplně všichni. Je to skoro jako Mrazík… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová