Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Největší hvězdy, které se kdy objevily na karlovarském festivalu: Kdo přijel letos? Třiapadesátý ročník nejprestižnějšího filmového festivalu v České republice odstartoval. Jako každý… číst článek
Pohublého Johnnyho Deppa před koncertem v Praze podpírala ochranka! V autě se schovával, na pódiu pookřál Pohublého Johnnyho Deppa před koncertem v Praze podpírala ochranka! V autě se schovával, na pódiu pookřál Hvězda Pirátů v Karibiku Johnny Depp (55) dorazil do Prahy! Ve středu večer se představil při vystoupení… číst článek
Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Metallica zařadila do repertoáru Mládkova Jožina! Co na to Ivan? Kouzlo okamžiku. Muzikant a skladatel Ivan Mládek (76) měl před 42 lety šťastnou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová