Keira Knightley

Datum narození: 26.3.1985
Místo narození: Londýn
Váha: 59 kg
Míry: 80-65-85
Výška: 173 cm
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Nej, nej, nej... taková přízviska se pojí se jménem Keira Knightley. Hnědooká kráska bývá označována za nejpůvabnější a rovněž jednu z nejlépe placených hereček.

Britská herečka Keira Knightley si označení "nejkrásnější" vysloužila opakovaně. Příklad: anketa kosmetické firmy Superdrug, kdy byla zvolena nejkrásnější britskou ikonou roku 2007. Není divu, že si ji režiséři rádi vybírají do svých filmů, aby ztvárnila osudové a neodolatelné ženy (i když si o sobě opakovaně musela přečíst, že má moc malá ňadra). A není divu, že patří i na seznam nejlépe placených hereček světa.

Filmů má na svém kontě několik desítek, do povědomí celosvětového publika se zapsala především snímky Blafuj jako Beckham, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly či Láska nebeská. Keira Knightley byla též nominována na Oscara i Zlatý glóbus, a to za ztvárnění Elizabeth Bennetové ve filmovém zpracování proslulého románu Jane Austenové Pýcha a předsudek.

K herectví měla Keira Knightley blízko od mala. Její matka Sharman MacDonaldová je dramatička a otec Will Knightley je herec. Jejich dcera se logicky začala objevovat jako herečka už v dětství v amatérských souborech.

Keira Knightley je dyslektička, připustila, že je workoholička a média spekulovala také o její anorexii (což ale Keira Knightley opakovaně popírala a dokonce se kvůli tomu s médii soudila). Jejím životem prošlo několik partnerů. Poměrně vážnou známost s hercem Rupertem Friendem ale po pěti letech v roce 2011 ukončila. A nakonec se v roce 2013 ve Francii vdala za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona.

 

Články o celebritě

Film Láska nebeská: Po čtrnácti letech se dočkáme pokračování! Film Láska nebeská: Po čtrnácti letech se dočkáme pokračování! Láska nebeská patří k filmům, které získaly čestné místo v televizním vysílání během vánočního období.… číst článek
Na hlaváku natáčí film s Keirou Knightley: Z Prahy ovšem udělali Hamburk Na hlaváku natáčí film s Keirou Knightley: Z Prahy ovšem udělali Hamburk Pražské hlavní nádraží se ve čtvrtek 19. ledna změnilo na historické nádraží v německém Hamburku… číst článek
Do Prahy připluli Piráti z Karibiku: Kromě Keiry tu točí i kapitán Barbossa! Do Prahy připluli Piráti z Karibiku: Kromě Keiry tu točí i kapitán Barbossa! Je to krásná náhoda! V české metropoli právě natáčí film hned dvě hvězdy hollywoodských trháků Piráti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Matt  Czuchry
Matt Czuchry
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey

Nejnovější profily celebrit