Juraj Jakubisko | Celebwiki.cz

Juraj Jakubisko

Datum narození: 30. 4. 1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scenárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO S ŽENOU PŘIŠLI O VILU ZA MILIONY

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Československá kinematografie pláče: Zemřel kameraman (†77) oscarového filmu Plechový bubínek Československá kinematografie pláče: Zemřel kameraman (†77) oscarového filmu Plechový bubínek Slovenskou kinematografii zastihla smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřel oscarový kameraman Igor Luth... číst článek
Nový se opět učí řídit! Po 50 letech za volantem Nový se opět učí řídit! Po 50 letech za volantem Je už sice několik let oficiálně důchodcem, ale protože Pavel Nový (71) potřebuje stále řídit, zúčas... číst článek
Top 5 erotických českých filmů: Koho svlékl Heřmánek? A kdo sváděl Vondráčkovou? Top 5 erotických českých filmů: Koho svlékl Heřmánek? A kdo sváděl Vondráčkovou? Češi jsou možná národem, co natáčí dobré a hojně sledované detektivní seriály, jak jsou na tom ovšem... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Fero Fenič
Fero Fenič
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar