Juraj Jakubisko | Celebwiki.cz

Juraj Jakubisko

Datum narození: 30. 4. 1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scenárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO S ŽENOU PŘIŠLI O VILU ZA MILIONY

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Drsný režim oslavence Jakubiska (82) v karanténě: Dva měsíce neopustil dům! Drsný režim oslavence Jakubiska (82) v karanténě: Dva měsíce neopustil dům! Režisér Juraj Jakubisko sice oslavil 82. narozeniny, ale má vlastně úplně jiné starosti. I když je v... číst článek
Jakubisko oslavil 82: Dva měsíce nepřekročil práh domu! Jakubisko oslavil 82: Dva měsíce nepřekročil práh domu! V karanténě, ale i plné práci ho zastihly 82. narozeniny. Režisér Juraj Jakubisko pracuje na posledn... číst článek
Herec ze Slunečné i Temného kraje Zima: Maká v zahradnictví pro přítele své ex! Herec ze Slunečné i Temného kraje Zima: Maká v zahradnictví pro přítele své ex! V oblíbeném seriálu Slunečná hraje tak trochu budižkničemu, co jen vysedává v hospodě a práci moc ne... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Viktor Polesný
Viktor Polesný
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška