Juraj Jakubisko | Celebwiki.cz

Juraj Jakubisko

Datum narození: 30.4.1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scénárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO - DRUHÁ SVATBA V KOSTELE

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Herec Zima daroval ledvinu a spustil lavinu Herec Zima daroval ledvinu a spustil lavinu Už je to půl roku, co Karel Zima (47) daroval svoji ledvinu nemocnému kamarádovi! Do teď bylo vcelku… číst článek
Jakubisko finišuje Perinbabu 2: Zahrála si i Verešová a oživená mrtvá italská legenda! Jakubisko finišuje Perinbabu 2: Zahrála si i Verešová a oživená mrtvá italská legenda! Režisér Juraj Jakubisko (80) dokončuje několikaměsíční natáčení pohádky Perinbaba 2, která navazuje… číst článek
Zoufalý režisér Jakubisko: Ukradli mu Perinbabu 2! Přišel o většinu natočených záběrů Zoufalý režisér Jakubisko: Ukradli mu Perinbabu 2! Přišel o většinu natočených záběrů Režisér Juraj Jakubisko (80) se rozhodl natočit pokračování legendární pohádky Perinbaba, jenže osud… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec
zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Petr Jákl
Petr Jákl
zobrazit profil Adam Pitra
Adam Pitra
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman