Juraj Jakubisko | Celebwiki.cz

Juraj Jakubisko

Datum narození: 30.4.1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scenárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO S ŽENOU PŘIŠLI O VILU ZA MILIONY

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Jakubiskovi čelí obvinění! Jak je to s milionovými dotacemi na film? Jakubiskovi čelí obvinění! Jak je to s milionovými dotacemi na film? Manželé Jakubiskovi byli obviněni z toho, že shrábli milionové dotace na pohádku Sedminohý Lukáš,… číst článek
Zadlužený Jakubisko: Nikdo neví, kde bydlí! Zadlužený Jakubisko: Nikdo neví, kde bydlí!  Kvůli exekucím v astronomické výši 76 milionů korun přišli Deana (61) a Juraj (81) Jakubiskovi o… číst článek
Manželé Jakubiskovi přišli o střechu nad hlavou: VYMÁHAJÍ PO NICH 76 MILIONŮ! Manželé Jakubiskovi přišli o střechu nad hlavou: VYMÁHAJÍ PO NICH 76 MILIONŮ! Tady by pomohla jedině výhra ve sportce. Manželský pár Deana (61) a Juraj Jakubiskovi (81) podle… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Miloslav Šmídmajer
Miloslav Šmídmajer
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Kristýna Květová
Kristýna Květová
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach