Juraj Jakubisko | Celebwiki.cz

Juraj Jakubisko

Datum narození: 30.4.1938
Přezdívka: Juro
Místo narození: Kojšov
Profese: režisér, scenárista, kameraman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Juraj Jakubisko, slovenský filmový režisér, scenárista a kameraman, jehož manželkou se stala herečka Deana, byl veden ve svazcích StB pod krycím jménem Juro.

Juraj Jakubisko debutoval se svým filmem Kristova léta již v 60. letech 20. století. Režíroval přes dvě desítky filmů. Jeho snímky se vyznačují velmi osobitou poetikou, bizarností a podivuhodnou hravostí.

JURAJ JAKUBISKO S ŽENOU PŘIŠLI O VILU ZA MILIONY

Od roku 1993 žije Juraj Jakubisko v Praze. Mnoho lidí mu ale vyčítá, že se za léta života v české metropoli nedokázal nebo nechtěl naučit česky. V jeho tvorbě ho to ale nijak nelimituje. To dokazují filmy Nejasná zpráva o konci světa či Post coitum.

Ani Juraj Jakubisko, podobně jako řada dalších známých oosobností, se nevyhnul závažnému obvinění z dřívější spolupráce s StB, která vyšla najevo po uveřejnění seznamu spolupracovníků, kde byl veden pod krycím jménem Juro.

V roce 2012 Juraj Jakubisko absolvoval v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) transplantaci srdce. V sedmdesáti čtyřech letech se tak stal zřejmě nejstarším pacientem, jemuž byl v Česku tento zákrok proveden.

O JURAJI JAKUBISKOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Juraje Jakubiska se stala herečka a filmová producentka Deana Horváthová Jakubisková, s níž má syna Jorika. Režisér míval poměr s atraktivní herečkou Olgou Schoberovou.

 

Články o celebritě

Manželé Jakubiskovi přišli o střechu nad hlavou: VYMÁHAJÍ PO NICH 76 MILIONŮ! Manželé Jakubiskovi přišli o střechu nad hlavou: VYMÁHAJÍ PO NICH 76 MILIONŮ! Tady by pomohla jedině výhra ve sportce. Manželský pár Deana (61) a Juraj Jakubiskovi (81) podle… číst článek
Film Bathory měl za 300 milionů ukázat pravdu! Byla vražedkyně, nebo světice? Film Bathory měl za 300 milionů ukázat pravdu! Byla vražedkyně, nebo světice? Byla čachtická paní největší vražedkyně všech dob, jak se učíme ve škole, nebo světice? To druhé… číst článek
Jan Hrušínský je po operaci srdce! Zasahovali odborníci v IKEMu! Jan Hrušínský je po operaci srdce! Zasahovali odborníci v IKEMu! Jan Hrušínský (63), filmový představitel plachého prince Jaroslava v pohádce Jak se budí princezny… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Rudolf Havlík
Rudolf Havlík
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Karel Kachyňa
Karel Kachyňa
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev