Silvio Berlusconi

Datum narození: 29. 9. 1936
Místo narození: Miláno, Itálie
Výška: 165 cm
Profese: někdejší italský premiér, podnikatel
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Silvio Berlusconi je velkým podnikatelem a jestě větším politikem. Proslul zejména svou slabostí pro krásné ženy.

V pětadvaceti letech Silvio Berlusconi dokončil studium práv v Miláně a vydal se na úspěšnou cestu podnikání. Díky obrovské půjčce vybudoval vlastní stavební firmu Edilnord se kterou, zejména na předměstí Milána, vydělal jmění. Už v té době se to začalo hemžit jeho odpůrci. Ukázalo se, že se dokáže dobře orientovat v možnostech, které moderní svět přináší. Patnáct let po založení stavební firmy mění oblast podnikání a zakládá holdingovou společnost Fininvest, se kterou dnes pokrývá velkou část soukromého vysílání v zemi a on sám se v roce 1980 stal prvním, kdo spustil vysílání vlastní televize, i když  kvůli tomu byl nucen obejít zákon.

Berlusconi investoval do fotbalu

V roce 1986 přichází další velký krok. Silvio Berlusconi se rozhodl důkladně investovat do skomírajícího AC Milán. Fotbalový klub se mu skutečně podaří vytáhnout a přichází jeho slavná éra. Z fotbalové scény se Berlusconi stahuje, až když se chce plně věnovat své kariéře politika.

V roce 1993 založil Silvio Berlusconi stranu Vzhůru, Itálie! A využil politicky rozpolcené situace a nejistých voličů. Roli hrálo i užitečné přátelství s Benedettem Craxim, dříve premiérem. Po prvním vítězství ve volbách přišlo sice ještě několik méně slavných politických meziher, ale podstatné je, že se Berlusconi nakonec stal premiérem a v roce 2008 se jím stal znovu.

Silvio Berlusconi byl odsouzen

Přes všechny své úspěchy čelí také těžké kritice za své přešlapy. Před soudem už Silvio Berlusconi stál více než dvacetkrát a třikrát byl odsouzen, byť do vězení nikdy nenastoupil. Problémy s mafií, daňové podvody nebo slavná aféra „Rubygate (sex s nezletilou marockou zpěvačkou Ruby Rubacuori), díky které je spojovánm i s dětskou prostitucí.

O SILVIOVI BERLUSCONIOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes to vše byl dvakrát ženatý, podruhé s Veronicou Lario a svět stihl zaznamenat i jeho milenku Mara Carfagnu. Jeho velmi záletná pověst ale čítá seznam mnohem delší.

Dne 19. březen 2022 Silvio Berlusconi oslavil svatbou s o 53 let mladší přítelkyní Martou Fascinaovou.

 

Články o celebritě

Léto s bouřlivákem Mirkem Topolánkem Léto s bouřlivákem Mirkem Topolánkem Největší rebel na české politické scéně? Kdyby po 30 letech popisování všech možných příběhů měla re... číst článek
„Hanba a megafon ruské propagandy“ Berlusconiho televize sklízí kritiku za rozhovor s Lavrovem „Hanba a megafon ruské propagandy“ Berlusconiho televize sklízí kritiku za rozhovor s Lavrovem Část italských politiků pobouřil rozhovor se šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem, který v neděl... číst článek
Kde se skrývá Putin? Osm oficiálních adres a k tomu tajné paláce, dači a atomový bunkr Kde se skrývá Putin? Osm oficiálních adres a k tomu tajné paláce, dači a atomový bunkr Ruský prezident Vladimir Putin se poslední dobou straní lidí, ani blízké spolupracovníky si často ne... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marcel Chládek
Marcel Chládek
zobrazit profil Mikuláš Peksa
Mikuláš Peksa
zobrazit profil Jan Zahradníček
Jan Zahradníček
zobrazit profil Tomáš Fiala
Tomáš Fiala
zobrazit profil Jana Mračková Vildumetzová
Jana Mračková Vildumetzová
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola