Veronika Freimanová | Celebwiki.cz

Veronika Freimanová

Datum narození: 24. 9. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Freimanová je populární česká herečka známá z řady filmů a seriálů. Jejím životním partnerem byl režisér Jaroslav Brabec, se kterým žila 30 let.

Veronika Freimanová nabírala první herecké zkušenosti už během studií Státní konzervatoře. Do roku 1993 hrála v Činoherním klubu, který vyměnila za Divadlo Bez zábradlí a Divadlo U hasičů. Prkna ji nesla v dramatech Blbec k večeři, Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu i ve hře Každý rok ve stejnou dobu.

Veronika Freimanová je známá i z televizních obrazovek. Televize jí nabídla role v pohádkách Spící princ, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku i v Čertově švagrovi. Neminuly ji seriály Četnické humoresky, Hraběnky a Vyprávěj ani psychologický snímek Lorna a Ted. V roce 2012 získala Veronika Freimanová zlaté zrcátko ankety TýTý v kategorii nejlepší herečka. Krom toho je patronkou občanského sdružení Luka pomáhající handicapovaným lidem.

Veronika Freimanová vychovala s Jaroslavem Brabcem dcery Terezu a Markétu. V roce 2008 se kvůli jeho nevěřeOlgou Menzelovou, manželkou režiséra Jiřího Menzela, rozvedli.

Veronika Freimanová se poté zamilovala do jihočeského architekta Vladimíra Boučka. Manželství se nezalekla ani napodruhé, Boučka si vzala v roce 2013.

 

Články o celebritě

Eva Josefíková z Princezna a půl království: Natáčela jsem s bezohlednými slepicemi! Eva Josefíková z Princezna a půl království: Natáčela jsem s bezohlednými slepicemi! Královskou dceru hraje už potřetí a přiznává, že asi i naposledy. Herečka Eva Josefíková (29) se ve ... číst článek
Zásadní změna u Ebena po 27 letech! Odehraje se o letošních Vánocích Zásadní změna u Ebena po 27 letech! Odehraje se o letošních Vánocích Parukou změněn k nepoznání se moderátor StarDance Marek Eben (61) po 27 letech postavil před kameru ... číst článek
Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Které nové pohádky uvidíme na Vánoce? Čertí brko i další novinky! Vánoce jsou období, kdy by měly rodiny trávit čas pospolu. Kouzelnou atmosféru jim dokreslí oblíbené... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Vlastimil Zavřel
Vlastimil Zavřel
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Pavla Dostálová
Pavla Dostálová
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell