Veronika Freimanová

Datum narození: 24. 9. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Freimanová je populární česká herečka známá z řady filmů a seriálů. Jejím životním partnerem byl režisér Jaroslav Brabec, se kterým žila 30 let.

Veronika Freimanová nabírala první herecké zkušenosti už během studií Státní konzervatoře. Do roku 1993 hrála v Činoherním klubu, který vyměnila za Divadlo Bez zábradlí a Divadlo U hasičů. Prkna ji nesla v dramatech Blbec k večeři, Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu i ve hře Každý rok ve stejnou dobu.

Objevila se v řadě televizních pohádek

Veronika Freimanová je známá i z televizních obrazovek. Televize jí nabídla role v pohádkách Spící princ, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku i v Čertově švagrovi. Neminuly ji seriály Četnické humoresky, Hraběnky a Vyprávěj ani psychologický snímek Lorna a Ted. V roce 2012 získala Veronika Freimanová zlaté zrcátko ankety TýTý v kategorii nejlepší herečka. Krom toho je patronkou občanského sdružení Luka pomáhající handicapovaným lidem.

Veronika Freimanová vychovala s Jaroslavem Brabcem dcery Terezu a Markétu. V roce 2008 se kvůli jeho nevěře<person person_id="1855" class="celebrity">Olgou Menzelovou, manželkou režiséra Jiřího Menzela, rozvedli.

Veronika Freimanová se poté zamilovala do jihočeského architekta Vladimíra Boučka. Manželství se nezalekla ani napodruhé, Boučka si vzala v roce 2013.

 

Články o celebritě

Freimanová s manželem Vladimírem: Tajemství jejich vztahu! Freimanová s manželem Vladimírem: Tajemství jejich vztahu! Nic není náhoda, mělo to tak být. Hvězdu seriálu ZOO Veroniku Freimanovou (66) a architekta Vladimír... číst článek
Nová tvář v ZOO Rázlová: Co způsobí v rodině Freimanové?! Nová tvář v ZOO Rázlová: Co způsobí v rodině Freimanové?! Už její brýle lenonky naznačují, že nepřijela babička s kapsářem plným perníčků. Regina Rázlová (74)... číst článek
Halina Pawlowská slavila »67«: Shání 5 milionů! Na co? A odhalila i rodinné tajemství Halina Pawlowská slavila »67«: Shání 5 milionů! Na co? A odhalila i rodinné tajemství Nemá zrovna nejskromnější přání! Halina Pawlowská oslavila své pondělní 67. narozeniny prací. Dort d... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Petra Březina Vašková
Petra Březina Vašková