Veronika Freimanová |Celebwiki.cz

Veronika Freimanová

Datum narození: 24.9.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Veronika Freimanová je populární česká herečka známá z řady filmů a seriálů. Jejím životním partnerem byl režisér Jaroslav Brabec, se kterým žila 30 let.

Veronika Freimanová nabírala první herecké zkušenosti už během studií Státní konzervatoře. Do roku 1993 hrála v Činoherním klubu, který vyměnila za Divadlo Bez zábradlí a Divadlo U hasičů. Prkna ji nesla v dramatech Blbec k večeři, Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu i ve hře Každý rok ve stejnou dobu.

Veronika Freimanová je známá i z televizních obrazovek. Televize jí nabídla role v pohádkách Spící princ, O chudém královstvíčku, O ptáku Ohniváku i v Čertově švagrovi. Neminuly ji seriály Četnické humoresky, Hraběnky a Vyprávěj ani psychologický snímek Lorna a Ted. V roce 2012 získala Veronika Freimanová zlaté zrcátko ankety TýTý v kategorii nejlepší herečka. Krom toho je patronkou občanského sdružení Luka pomáhající handicapovaným lidem.

Veronika Freimanová vychovala s Jaroslavem Brabcem dcery Terezu a Markétu. V roce 2008 se kvůli jeho nevěřeOlgou Menzelovou, manželkou režiséra Jiřího Menzela, rozvedli.

Veronika Freimanová se poté zamilovala do jihočeského architekta Vladimíra Boučka. Manželství se nezalekla ani napodruhé, Boučka si vzala v roce 2013.

 

Články o celebritě

»Strážmistr Topinka« Robert Mikluš: Převedl svou novou lásku! »Strážmistr Topinka« Robert Mikluš: Převedl svou novou lásku! Herec Robert Mikluš (36) alias strážmistr Topinka září štěstím. Není divu, nejprve se mu povedlo… číst článek
Zakrváceného Zdeňka Žáka odvezli z divadla záchrankou! Nedokončil ani představení Zakrváceného Zdeňka Žáka odvezli z divadla záchrankou! Nedokončil ani představení Hvězda seriálů Ohnivý kuře, Ordinace v růžové zahradě 2 či Život na zámku Zdeněk Žák (66) putoval… číst článek
Jaro na ČT: Kopta dostane talkshow, Doktor Martin film, Čermák dvojku Rapla Jaro na ČT: Kopta dostane talkshow, Doktor Martin film, Čermák dvojku Rapla Česká televize nabídne na jaře řadu nových původních seriálů, filmů a minisérií. Divákům se představí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Jorga Kotrbová
Jorga Kotrbová
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová