Jaroslav Brabec | Celebwiki.cz

Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Česká televize odtajnila letošní novinky! Diváci se mají na co těšit Česká televize odtajnila letošní novinky! Diváci se mají na co těšit Četníci z Luhačovic se přestěhovali do Znojma. Černá vdova Jitka Čvančarová (41) bude vyšetřovat… číst článek
Na co se Pomeje (†54) před smrtí těšil? Poslední roli němého ranaře už nezvládl Na co se Pomeje (†54) před smrtí těšil? Poslední roli němého ranaře už nezvládl Přesto, že byl stav herce a dabéra Jiřího Pomeje (†54) velice vážný, on sám měl plány do budoucna.… číst článek
Pohřeb Havlova kameramana Miloty: Nedůstojný dárek od Havlové a vdova v utajení Pohřeb Havlova kameramana Miloty: Nedůstojný dárek od Havlové a vdova v utajení Patřila mezi blízké přátele Vlasty Chramostové (92) a Stanislava Miloty (†85). Bývalá první dáma… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vítek Pokorný
Vítek Pokorný
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Jan Hřebejk
Jan Hřebejk
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek