Jaroslav Brabec | Celebwiki.cz

Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Jiří Menzel po vážném onemocnění mozku: SMRT ÚTOČILA NĚKOLIKRÁT! Jiří Menzel po vážném onemocnění mozku: SMRT ÚTOČILA NĚKOLIKRÁT! Po 11 měsících ve špitálech konečně zase usíná doma ve své posteli. Po prodělané infekci mozku se… číst článek
Pohřeb Dana Nekonečného (†52): Zásah policie do příprav! Co zakázala? Pohřeb Dana Nekonečného (†52): Zásah policie do příprav! Co zakázala? Životní láska Daniela Nekonečného (†52) Zuzana Kardová (58) společně… číst článek
Česká televize odtajnila letošní novinky! Diváci se mají na co těšit Česká televize odtajnila letošní novinky! Diváci se mají na co těšit Četníci z Luhačovic se přestěhovali do Znojma. Černá vdova Jitka Čvančarová (41) bude vyšetřovat… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Hynek Bočan
Hynek Bočan
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů