Jaroslav Brabec | Celebwiki.cz

Jaroslav Brabec

Datum narození: 14.6.1954
Místo narození: Praha
Profese: režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Přes kameru se dostal Jaroslav Brabec až k režii. Mezi jeho nejznámější snímky patří horor Krvavý román, drama Kuře Melancholik nebo televizní Samota a PF77. V Holčičkách na život a na smrt si zahrála jeho bývalá manželka Veronika Freimanová i dcera Tereza Brabcová.

V roce 1979 dokončil Jaroslav Brabec studia kamery na pražské FAMU. Hned nato nastoupil do Filmového studia Barrandov jako kameraman. Podílel se na natáčení dramat Džusový román, Poklad hraběte Chamaré nebo na pohádce Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Kromě filmů zrežíroval Jaroslav Brabec i pořad GEN – Galerie elity národa, dokument Paralelní portrét nebo divadelní hry Když Harry potkal Sally či Mezi úterým a pátkem.

Jeho práce získaly čtyři sošky Českého lva, Zlatého ledňáčka z plzeňského festivalu a mnoho dalších ocenění. Sám Jaroslav Brabec vyhrál například Cenu českých kameramanů. Kromě režie a kamery se věnuje také fotografii. Na FAMU Jaroslav Brabec působí jako odborný asistent.

Veronika Freimanová se s Brabcem rozvedla v roce 2008 po téměř třicetiletém manželství. Důvodem byla jeho nevěra s manželkou režiséra Jiřího Menzela Olgou Menzlovou, se kterou má Brabec dceru Annu Karolínu. S Veronikou Freimanovou vychoval kromě Terezy ještě dceru Markétu.

 

Články o celebritě

Fero Fenič: Myslel jsem, že mrtvý student z Národní je můj synovec! Fero Fenič: Myslel jsem, že mrtvý student z Národní je můj synovec! Tvrdý zásah totalitní policie proti demonstrantům na Národní třídě 17. listopadu 1989 provázela i… číst článek
Olga Menzelová o stavu manžela: Víte, nechci plakat... Olga Menzelová o stavu manžela: Víte, nechci plakat... Zatím posledním filmem těžce nemocného Jiřího Menzela (81) je česko-slovensko-rakouská roadmovie… číst článek
Jiří Menzel po vážném onemocnění mozku: SMRT ÚTOČILA NĚKOLIKRÁT! Jiří Menzel po vážném onemocnění mozku: SMRT ÚTOČILA NĚKOLIKRÁT! Po 11 měsících ve špitálech konečně zase usíná doma ve své posteli. Po prodělané infekci mozku se… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Simona Matásková
Simona Matásková
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Adam Skala
Adam Skala
zobrazit profil Lenka Kny
Lenka Kny
zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Martin Šulík
Martin Šulík