Olga Menzelová-Kelymanová

Datum narození: 25. 1. 1978
Místo narození: Praha
Profese: producentka, někdejší novinářka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bývalá novinářka Olga Menzelová-Kelymanová, bývalá manželka režiséra Jiřího Menzele působila jako fundraiser, tedy ten, kdo získává finanční prostředky na obecně prospěšnou činnost.

Po sportovním gymnázium a Vyšší odborné škole publicistiky v Praze Olga Menzelová-Kelymanová vystudovala katedru produkce na DAMU. 

OLGA MENZELOVÁ O DOHODĚ S TENHEJŠÍM MANŽELEM

Olga Menzlová začala pronajímat systém výstav a některé i sama produkovala nebo organizovala. Podílela se např. na expozici Wintonovy vlaky na počest sira Nicholase Wintona, britského makléře, který v roce 1939 zachránil přes šest set československých dětí před koncentračními tábory.

O OLZE MENZELOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2004 se provdala za velikána českého filmu, režiséra Jiřího Menzela. V manželství přivedla na svět dceru Annu Karolínu, kterou počala s kameramanem a režisérem Jaroslavem Brabcem. S oscarovou hvězdou se ale nerozešli, porodila mu dceru Evu Marii.

Manžel Jiří Menzel Olze Menzelové zemřel 5. září 2020. Bylo mu 82 let. Po jeho smrti médiím oznámila, že má syna Alberta (narozen 2019). 

 

Články o celebritě

Veronika Žilková a Jiří Menzel (†82): Proč mu 15 let tajila jeho dítě! Veronika Žilková a Jiří Menzel (†82): Proč mu 15 let tajila jeho dítě! Šokující odhalení životopisné knihy Veroniky Žilkové (60) Dělte dvěma o tom, že byla těhotná s Jiřím... číst článek
Menzelová sekla s vínem! Tvrdý ortel dcery Anči Menzelová sekla s vínem! Tvrdý ortel dcery Anči Říká se, že čas zhojí všechny rány. U Olgy Menzelové (43) to ale neplatí ani rok pod odchodu manžela... číst článek
Vdova po Jiřím Menzelovi (†82) Olga: Nezvládla mu splnit poslední přání! Vdova po Jiřím Menzelovi (†82) Olga: Nezvládla mu splnit poslední přání! Chtěla splnit manželovo přání, ale nevyšlo to. Jiří Menzel (†82) si přál, aby jeho popel spočinul na... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Hanuš
Jaroslav Hanuš
zobrazit profil Václav Matějka
Václav Matějka
zobrazit profil Ben Falcone
Ben Falcone
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek