Olga Menzelová-Kelymanová

Datum narození: 25. 1. 1978
Místo narození: Praha
Profese: producentka, někdejší novinářka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Bývalá novinářka Olga Menzelová-Kelymanová, bývalá manželka režiséra Jiřího Menzele působila jako fundraiser, tedy ten, kdo získává finanční prostředky na obecně prospěšnou činnost.

Po sportovním gymnázium a Vyšší odborné škole publicistiky v Praze Olga Menzelová-Kelymanová vystudovala katedru produkce na DAMU. 

OLGA MENZELOVÁ O DOHODĚ S TENHEJŠÍM MANŽELEM

Olga Menzlová začala pronajímat systém výstav a některé i sama produkovala nebo organizovala. Podílela se např. na expozici Wintonovy vlaky na počest sira Nicholase Wintona, britského makléře, který v roce 1939 zachránil přes šest set československých dětí před koncentračními tábory.

O OLZE MENZELOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2004 se provdala za velikána českého filmu, režiséra Jiřího Menzela. V manželství přivedla na svět dceru Annu Karolínu, kterou počala s kameramanem a režisérem Jaroslavem Brabcem. S oscarovou hvězdou se ale nerozešli, porodila mu dceru Evu Marii.

Manžel Jiří Menzel Olze Menzelové zemřel 5. září 2020. Bylo mu 82 let. Po jeho smrti médiím oznámila, že má syna Alberta (narozen 2019). 

 

Články o celebritě

Návštěvy na hrobě Jiřího Menzela (†82): Olga s dětmi i rozverné herečky a limoncello! Návštěvy na hrobě Jiřího Menzela (†82): Olga s dětmi i rozverné herečky a limoncello! Nemusí se obávat, že by se na něj zapomnělo. Na hrobě Jiřího Menzela (†82) na Vyšehradě se střídají ... číst článek
Trápení Jitky Zelenohorské (76) alias Zdeny z Ostře sledovaných vlaků: Němci jí zvorali operaci! Trápení Jitky Zelenohorské (76) alias Zdeny z Ostře sledovaných vlaků: Němci jí zvorali operaci! Nepovedená operace kolene. Tak Jitka Zelenohorská (76) nazývá zákrok, který absolvovala u našich záp... číst článek
Herečka Jitka Zelenohorská: Návrat do Česka kvůli zpackané operaci Herečka Jitka Zelenohorská: Návrat do Česka kvůli zpackané operaci Nepovedená operace kolene. Tak Jitka Zelenohorská (76) nazývá zákrok, který absolvovala u našich záp... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Kolečko
Petr Kolečko
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Stanislav Milota
Stanislav Milota
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil David Ochman
David Ochman
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis