Robert Sedláček | Celebwiki.cz

Robert Sedláček

Datum narození: 7.6.1973
Profese: režisér, kameraman
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Robert Sedláček je patrně jediným nositelem státního vyznamenání na světě, které připnula hlava státu na mikinu místo na klopu saka. Hlavou státu, která takové vyznamenání připjala, byl Miloš Zeman.

Robert Sedláček je totiž režisérem, který o Miloši Zemanovi natočil film. Stalo se to už v roce 2007, kdy hlava státu nebyla hlavou státu, ale důchodcem z Vysočiny. Hlavou státu se stala až v roce 2013. Medaili za zásluhy Robert Sedláček dostal 28. října 2014.

CO CHTĚL ROBEERT SEDLÁČEK MIKINOU VE VLADISLAVSKÉM SÁLE DOKÁZAT?

Dokument o životě pozdější hlavy státu se jmenuje Miloš Zeman - nekrolog politika a oslava Vysočiny. Robert Sedláček ho natočil jako už poměrně zkušený režisér. Na kontě měl už dokument o filozofovi Václavu Bělohradském. Jeho scénář o politkovi JIřím Čunkovi ze Vsetína byl však odmítnut.

Rok po Miloši Zemanovi se Robert Sedláček věnoval snímku o jiném prezidentovi, který už hlavou státu byl, o Gustávovi Husákovi. Nejen portrétů, dokumentů má na kontě Robert Sedláček řadu, vstudoval dokumentární tvorbu na FAMU. Věnoval se také Václavu Havlovi.

VÍCE O ROBERTU SEDLÁČKOVI ZDE.

Věnoval se i hraným filmům, převážně televizním. Z roku 2011 jsou Sráči, z roku 2012 Ženy, které nenávidí muže, z roku 2013 Kulka pro Heydricha. Pak se Robert Sedláček uchýlil k seriálům. Tvořil České století, Život a dobu soudce A.K., pokračoval v roce 2016 seriálem Bohéma.

Robert Sedláček natočil také celovečerní film Rodina je základ státu a Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Role kameramana se zhostil v seriálu Cestománie. Jeden z jeho prvních dokumentů pojednává o českých skinheads v 90. letech.

 

Články o celebritě

Nový seriál Sever nadchl, jenže… Výsměch! zuří divák, co vraždu pamatuje Nový seriál Sever nadchl, jenže… Výsměch! zuří divák, co vraždu pamatuje Pondělní večer v mnoha českých domácnostech zcela ovládl nový seriál Sever. Syrový příběh mladého… číst článek
Mádl v roli detektiva ze Severu: Spravedlivý psychopat Mádl v roli detektiva ze Severu: Spravedlivý psychopat Přestože má na svém kontě i vážné role, diváci ho mají zafixovaného jako Snowboarďáka či Rafťáka.… číst článek
Drsný seriál Sever: Děj podle 10 let staré skutečné události! Drsný seriál Sever: Děj podle 10 let staré skutečné události! Spravedlnost a čest jsou pro něj zásadní životní hodnoty, které chtěl zastávat i ve svém novém zaměstnání… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Olmo Omerzu
Olmo Omerzu
zobrazit profil Ivan Passer
Ivan Passer
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač