Miroslav Bárta

Miroslav Bárta

Datum narození: 25. 12. 1969
Profese: egyptolog, archeolog

Související celebrity

Životopis

Archeolog a egyptolog Miroslav Bárta se v roce 2013 stal ředitelem Českého egyptologického ústavu. V mediích se jeho jméno objevilo také v souvislosti s třetím dítětem Olgy Menzelové.

Po gymnáziu Miroslav Bárta studoval pravěkou a raně středověkou archeologii na Univerzitě Karlově v Praze. Následně absolvoval egyptologii na univerzitách v Praze a v Hamburku. Již coby docent v oboru egyptologie byl držitelem Fulbrightova stipendia, University of Pennsylvania, Philadelphia.

MIROSLAV BÁRTA O KRÁLOVNĚ SETIBHOR

V letech 2000 až 2004 Miroslav Bárta zastupoval ředitele Českého národního egyptologického centra. V roce 2013 se stal ředitelem Českého egyptologického ústavu.

Na svém kontě má Miroslav Bárta řadu publikací, mj. Život a smrt ve stínu pyramid. Hrobka v době stavitelů pyramid (2008) Plavci v písku. K neolitickým počátkům staroegyptské mytologie a symbolismu (2010) nebo Příběh Civilizace. Vzestup a pád stavitelů pyramid (2016).

Profesor egyptologie (od roku 2009) Miroslav Bárta je držitelem mnoha ocenění, které obdržel jak u nás, tak v zahraničí. Jmenujme např. Cenu Bedřicha Hrozného Univerzity Karlovy v Praze za archeologické objevy v Abúsíru a rozvoj multidisciplinárních výzkumů nebo Cenu rektora Univerzity Karlovy v Praze za počin roku (s kolegou Martinem Kovářem) za monografii Kolaps a regenerace.

O MIROSLAVU BÁRTOVI ČTĚTE ZDE>>

Člen Učené společnosti ČR (od roku 2018) Miroslav Bárta je podle informací médií otcem třetího potomka Olgy Menzelové Alberta, jehož narození bývalá manželka režiséra Jiřího Menzela rok a půl tajila.

 

Články o celebritě

Olga Menzelová (44) ukázala zázračné cvičení: Profesor Bárta vs. partnerka! Olga Menzelová (44) ukázala zázračné cvičení: Profesor Bárta vs. partnerka! Vdova po legendárním režisérovi Jiřím Menzelovi (†82), je proslulá svou perfektní postavou. Olga Men... číst článek
Netradiční cvičení Olgy Menzelové (44): Tohle všechno jsem porodila! Netradiční cvičení Olgy Menzelové (44): Tohle všechno jsem porodila! Po propagaci půstu se Olga Menzelová (44) vytasila s další radou, jak se udržet v dobré kondici. „Po... číst článek
Trojnásobná máma Menzelová (44) se chlubí vysekanou postavou: Radost z hladovění!  Trojnásobná máma Menzelová (44) se chlubí vysekanou postavou: Radost z hladovění! Olga Menzelová (44) nedávno předvedla, jak maká na své postavě, a nyní radí, co jíst a pít. Vdova po... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Robert Peňažka
Robert Peňažka
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Lenka Kozlová
Lenka Kozlová
zobrazit profil Zuzana Vejvodová
Zuzana Vejvodová
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Petra Černocká
Petra Černocká
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida