Ivana Jirešová | Celebwiki.cz

Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Ivana Jirešová: Drsná slova o vlastní rodině Ivana Jirešová: Drsná slova o vlastní rodině Dlouholeté hvězdě Ordinace v růžové zahradě už nevyšlo mnoho partnerských vztahů. Vzhledem k tomu,… číst článek
Švantnerová a Jirešová na vodě: Jedna hot, druhá čehý! Švantnerová a Jirešová na vodě: Jedna hot, druhá čehý! Každá to vzala po svém! Ivana Jirešová (41) si na paddleboardu na Vltavě zacvičila jógu, kdežto Nikol… číst článek
Zvláštní změna jindy krásné Lucie Zedníčkové: Únava v obličeji a šediny! Zvláštní změna jindy krásné Lucie Zedníčkové: Únava v obličeji a šediny! Lucie Zedníčková (50) v pondělí šokovala na pražském křtu spisovatelky Šárky Vávrové svým zanedbaným… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová