Ivana Jirešová

Datum narození: 15. 7. 1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Ivana Jirešová přiznala závislost: Vůně a oleje jí drží ve formě! Ivana Jirešová přiznala závislost: Vůně a oleje jí drží ve formě! Ivana Jirešová se netají tím, že je závislá na přírodních a orientálních vůních, a olejích. Když pro... číst článek
Jirešová po vyšetření v Blesk Ordinaci: Nález na děložním čípku! A problémy se zrakem Jirešová po vyšetření v Blesk Ordinaci: Nález na děložním čípku! A problémy se zrakem Herci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 byli letošními partnery akce Blesk Ordinace. A právě na po... číst článek
Blesk Ordinace v Praze pomohla: Dva lidé zachráněni před slepotou, s nádory kůže pod kudlu už příští týden! Blesk Ordinace v Praze pomohla: Dva lidé zachráněni před slepotou, s nádory kůže pod kudlu už příští týden! Opakovalo se to, co před rokem. Jenže místo jednoho zeleného zákalu v pokročilém stadiu řešil MUDr. ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Jiří Böhm
Jiří Böhm
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Chantal  Poullain
Chantal Poullain
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík