Ivana Jirešová | Celebwiki.cz

Ivana Jirešová

Datum narození: 15.7.1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Ordinace rodištěm malých hvězd: V seriálu si zahraje přes 80 dětí za rok! Ordinace rodištěm malých hvězd: V seriálu si zahraje přes 80 dětí za rok! Děti jsou radost i starost a Ordinací v růžové zahradě 2 jich za jeden rok projde neuvěřitelných… číst článek
Ordinace v růžové zahradě: Neuvěřitelné! 80 dětí za rok! Ordinace v růžové zahradě: Neuvěřitelné! 80 dětí za rok! Děti jsou radost i starost a Ordinací v růžové zahradě 2 jich za jeden rok projde neuvěřitelných… číst článek
Ivana Jirešová alias barmanka Lucie z Ordinace: Dcery jí dělají problémy! Ivana Jirešová alias barmanka Lucie z Ordinace: Dcery jí dělají problémy! Z hodné holčičky sokyní. Patnáctiletá dcera Ivany Jirešové (42) Sofie je teď už stejně stará jako… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Tereza Hofová
Tereza Hofová
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová