Ivana Jirešová

Datum narození: 15. 7. 1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Exmanžel Jirešové Viktor Dyk (52): Rozchod s potetovanou maskérkou! Tahle ji nahradila Exmanžel Jirešové Viktor Dyk (52): Rozchod s potetovanou maskérkou! Tahle ji nahradila V dáli už zněly svatební zvony, ale nakonec láska s maskérkou Kateřinou, která se o něj po vážném úr... číst článek
Zamilovaná Ivana Jirešová: První dovolená s novým přítelem! Zamilovaná Ivana Jirešová: První dovolená s novým přítelem! Tajemná jak hrad v Karpatech, ale zamilovanost z ní doslova prýští. Herečka Ivana Jirešová (44) přiz... číst článek
Zamilovaná Ivana Jirešová: První dovolená s novým přítelem! Zamilovaná Ivana Jirešová: První dovolená s novým přítelem! Tajemná jak hrad v Karpatech, ale zamilovanost z ní doslova prýští. Herečka Ivana Jirešová (44) přiz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adrian Jastraban
Adrian Jastraban
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Dominika Morávková Zeleníková
Dominika Morávková Zeleníková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová