Ivana Jirešová

Datum narození: 15. 7. 1977
Místo narození: Písek
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Jirešová se stala výraznou postavou v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Život jí postavil před mnoho překážek, ale statečně bojuje dál.

Ivana Jirešová chtěla být už odmala herečkou. Proto se ve 14 letech sbalila, odjela z rodného Písku do Prahy a vystudovala zde herectví na Státní konzervatoři. V osmnácti prodělala rakovinu děložního čípku, ze které se úspěšně vyléčila.

IVANA JIREŠOVÁ - JAK ZHUBNOUT NA KOST

Po škole vedly její kroky do Liberce, kde získala první angažmá v Divadle F. X. Šaldy. Jednou z jejích nejvýraznějších rolí zde byla Lavinie v O'Neillově hře Smutek sluší Elektře. Ivana Jirešová účinkovala také v muzikálu Suchého, Šlitra a Roháče Kdyby tisíc klarinetů. Dále hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni v muzikálu My fair lady, kde ztvárnila postavu Lizy Doolittlové.

Následovalo mnoho dalších rolí v divadlech Ta Fanrtastika, Kalich nebo Broadway. V rámci Letních shakespearovských slavností si zahrála ve hrách Sen noci svatojánské nebo Oko za oko.

Nejvíce ale Ivanu Jirešovou proslavila role barmanky a filmové manželky Michala Novotného v divácky oblíbeném nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě. V roce 2006 byla zvolena Objevem roku v divácké anketě TýTý.

Ivana Jirešová byla v roce 2016 vybrána do druhé řady úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas.

O IVANĚ JIREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volném čase Ivana Jirešová ráda cestuje a cvičí jógu, kterou si zamilovala. 

Herečka byla vdaná za muzikanta a zpěváka Viktora Dyka, se kterým vychovávala dceru Sofii (narozena 2004), již má z předchozího vztahu s novinářem Ondřejem Höppnerem. Ani vztah s Viktorem Dikem nevydržel. Po deseti letech manželství herečka podala žádost o rozvod. Důvodem byly údajně hudebníkovy nevěry.

V listopadu 2018 se Ivana Jirešová objevila po boku nového přítele, podnikatele Milana.

 

Články o celebritě

Partner Bezděkové a zpěvák Sebastian po návratu ze Survivora: Z urostlého mladíka je věchýtek! Partner Bezděkové a zpěvák Sebastian po návratu ze Survivora: Z urostlého mladíka je věchýtek! Mladý zpěvák Sebastian Navrátil (32) patří mezi ty osobnosti, co na sebe výrazně upozornily širokou ... číst článek
Diváci nejdrsnější reality show jsou pobouřeni hromadnými útěky ze Survivoru: Jirešová dostává výhrůžky smrtí Diváci nejdrsnější reality show jsou pobouřeni hromadnými útěky ze Survivoru: Jirešová dostává výhrůžky smrtí Když prasklo, že už je Ivana Jirešová (46) ze Survivoru dávno doma a chodí nakupovat, nebo dokonce h... číst článek
Další člen kmene Titánů opouští soutěž: Hvězda Ordinace pohořela u duelu! Další člen kmene Titánů opouští soutěž: Hvězda Ordinace pohořela u duelu! 14. díl reality show Survivor se opět nesl v duchu odchodu! Hru tentokrát opustil další člen kmene c... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Blanka Bohdanová
Blanka Bohdanová
zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Freya Allan
Freya Allan
zobrazit profil Florence Hunt
Florence Hunt
zobrazit profil Michelle Rodriguez
Michelle Rodriguez
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák