Martina Hudečková

Martina Hudečková

Datum narození: 6. 2. 1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Martina Hudečková jako skvělá dabérka svůj hlas propůjčila třeba Renée Zellweger v Deníku Bridget Jonesové. Hereččiným přítelem byl režisér Juraj Herz.

Otcem Martiny Hudečkové je bývalý režisér Národního divadla Václav Hudeček. Chtěl z ní mít klavírní virtuosku, nakonec ale vystudovala herectví. Po konzervatoři strávila třináct let v Divadle Jiřího Wolkera, kde hrála mimo jiné v Hrabalových Ostře sledovaných vlacích. Poté působila např. v Redutě nebo v Divadle Bez zábradlí.

Hudečková ex Suchánka v Krejzových

Hojně se ukazovala i na obrazovkách, a to v seriálech, jako jsou Druhý dech, Světla pasáže, Ach, ty vraždy! nebo Krejzovi, kde si zahrála neodbytnou bývalou manželku Fera Čumpelíka v podání Michala Suchánka. Martina Hudečková se objevila i v řadě televizních filmů (např. Nevěsta na obrázku, Lupa je tlustý sklo, Značka: Na doživotí nebo Cizí příběh).

Jako vyhledávaná dabérka Martina Hudečková svůj hlas propůjčila Renée Zellweger třeba v Deníku Bridget Jonesové. Z dalších hvězd dabovala mj. Helen Hunt nebo Catherine Zetu-Jones.

Herz se kvůli Hudečkové rozvedl

Martina Hudečková si zahrála také ve snímku Podivná přátelství herce Jesenia nebo v Habermannově mlýně s Karlem Rodenem v hlavní roli, kde se seznámila se svým někdejším přítelem, režisérem Jurajem Herzem. Ten se kvůli ní v tichosti rozvedl. Žili spolu až do jeho smrti.

 

 

Články o celebritě

Záhada urny režiséra Herze (†83): Ani rok od smrti nemá klid! Záhada urny režiséra Herze (†83): Ani rok od smrti nemá klid! Přestože to je už více než rok, co známý režisér Juraj Herz (†83) zemřel, posledního místa odpočinku... číst článek
Režisér Juraj Herz (†83): Proč stále nemá místo posledního odpočinku? Režisér Juraj Herz (†83): Proč stále nemá místo posledního odpočinku? Přestože to je už více než rok, co Juraj Herz (†83) zemřel, poslední místo odpočinku ještě nenašel. ... číst článek
Hudečková se obula do Zelwegerové: Neumí stárnout! Hudečková se obula do Zelwegerové: Neumí stárnout! Herečka a dabérka Martina Hudečková (55) propůjčuje několik let svůj hlas i slavné filmové Bridget J... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Vítů
Tereza Vítů
zobrazit profil Kamil Prachař
Kamil Prachař
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Petr Polák
Petr Polák
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Lena Headey
Lena Headey
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková