Martina Hudečková

Martina Hudečková

Datum narození: 6. 2. 1964
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Martina Hudečková jako skvělá dabérka svůj hlas propůjčila třeba Renée Zellweger v Deníku Bridget Jonesové. Hereččiným přítelem byl režisér Juraj Herz.

Otcem Martiny Hudečkové je bývalý režisér Národního divadla Václav Hudeček. Chtěl z ní mít klavírní virtuosku, nakonec ale vystudovala herectví. Po konzervatoři strávila třináct let v Divadle Jiřího Wolkera, kde hrála mimo jiné v Hrabalových Ostře sledovaných vlacích. Poté působila např. v Redutě nebo v Divadle Bez zábradlí.

Hudečková ex Suchánka v Krejzových

Hojně se ukazovala i na obrazovkách, a to v seriálech, jako jsou Druhý dech, Světla pasáže, Ach, ty vraždy! nebo Krejzovi, kde si zahrála neodbytnou bývalou manželku Fera Čumpelíka v podání Michala Suchánka. Martina Hudečková se objevila i v řadě televizních filmů (např. Nevěsta na obrázku, Lupa je tlustý sklo, Značka: Na doživotí nebo Cizí příběh).

Jako vyhledávaná dabérka Martina Hudečková svůj hlas propůjčila Renée Zellweger třeba v Deníku Bridget Jonesové. Z dalších hvězd dabovala mj. Helen Hunt nebo Catherine Zetu-Jones.

Herz se kvůli Hudečkové rozvedl

Martina Hudečková si zahrála také ve snímku Podivná přátelství herce Jesenia nebo v Habermannově mlýně s Karlem Rodenem v hlavní roli, kde se seznámila se svým někdejším přítelem, režisérem Jurajem Herzem. Ten se kvůli ní v tichosti rozvedl. Žili spolu až do jeho smrti.

 

 

Články o celebritě

Martina Hudečková 4 roky po smrti Herze (†83): Proč musela opustit jejich byt?! Kde teď žije? Martina Hudečková 4 roky po smrti Herze (†83): Proč musela opustit jejich byt?! Kde teď žije? Vztah Martiny Hudečkové (58) a režiséra Juraje Herze (†83) trval 9 let a téměř od začátku spolu žili... číst článek
Hudečková od Herze se stěhuje: Nedokážu tam už žít Hudečková od Herze se stěhuje: Nedokážu tam už žít ﷯ Vztah Martiny Hudečkové (58) a režiséra Juraje Herze (†83) trval 13 let a téměř od první chvíle sp... číst článek
Superkšeft pro Andrlovou a Čenského: Vše díky pohádce! Superkšeft pro Andrlovou a Čenského: Vše díky pohádce! Po dvou letech útlumu kvůli koronavirové pandemii svítá umělcům na lepší časy! Hvězdy slavné pohádky... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Jon Berthal
Jon Berthal
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest