Barbora Kodetová

Datum narození: 6. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Kristian Kodet šel s pravdou ven: Proč prodal toto luxusní sídlo na Floridě! Kristian Kodet šel s pravdou ven: Proč prodal toto luxusní sídlo na Floridě! Akademický malíř Kristian Kodet (72) měl ve zvyku trávit zimní měsíce pod floridským sluncem. Jenže ... číst článek
Náhlá smrt herečky Ulriky Kotajné (†49): Příčina odhalena! Zabilo to i „Marii Růžičku“ (†47) Náhlá smrt herečky Ulriky Kotajné (†49): Příčina odhalena! Zabilo to i „Marii Růžičku“ (†47) Hereckým světem nyní rezonuje náhlá smrt herečky Ulrike Kotajné (†49), kterou si diváci zamilovali j... číst článek
Ulrike Kotajná (†49) z Pějme píseň dohola: Zástava srdce Ulrike Kotajná (†49) z Pějme píseň dohola: Zástava srdce Brzy po studiích herectví na konzervatoři odešla do světa, proto po sobě moc rolí nezanechala. Ulrik... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Zuzana Stivínová
Zuzana Stivínová
zobrazit profil Maitland Ward
Maitland Ward
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Petr Buchta
Petr Buchta