Barbora Kodetová | Celebwiki.cz

Barbora Kodetová

Datum narození: 6. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Playboy končí po 66 letech! Které Češky se pro něj svlékly? Playboy končí po 66 letech! Které Češky se pro něj svlékly? Celých 66 let rozdával radost, sex a cenné rady. Četly si v něm celé generace mužů. Nyní časopis Pla... číst článek
Kodetovou dojal krásný dar! Na fotce jí po 15 letech „ožil“ táta Jiří Kodet (†67) Kodetovou dojal krásný dar! Na fotce jí po 15 letech „ožil“ táta Jiří Kodet (†67) Tohle ani ve snu nečekala. Herečka Barbora Kodetová (49) od svého kamaráda fotografa Jakuba Ludvíka ... číst článek
Trapas Agáty Prachařové: Premiéru si spletla se střelnicí! Trapas Agáty Prachařové: Premiéru si spletla se střelnicí! Zatímco všichni pozvaní hosté byli elegantně oblečení, Agáta Prachařová (34) přišla na českou premié... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Denis Šafařík
Denis Šafařík
zobrazit profil Stephen Amell
Stephen Amell
zobrazit profil Denzel Washington
Denzel Washington
zobrazit profil Blake Lively
Blake Lively
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause