Barbora Kodetová

Datum narození: 6. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Co dnes dělá první Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr? Předvádí na molu! Co dnes dělá první Česko Slovenská SuperStar Martin Chodúr? Předvádí na molu! Dlouho o něm nebylo vidu ani slechu. Martin Chodúr (33) žije 14 let po vítězství první řady pěvecké ... číst článek
Šporcl a Kodetová odhalili svůj největší poklad: Krása dcer bere dech! Šporcl a Kodetová odhalili svůj největší poklad: Krása dcer bere dech! Už není jen herečkou, ale i zpěvačkou. Barbora Kodetová (52) písní „Náš dům“ protestuje proti týrání... číst článek
Kuriózní vzpomínka Báry Kodetové: Proč jí Rösner říkal »tragédko«?! Kuriózní vzpomínka Báry Kodetové: Proč jí Rösner říkal »tragédko«?! Herečka a zpěvačka Bára Kodetová Šporclová (52) se díky slavnému tatínkovi již odmalička pohybovala ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný