Barbora Kodetová | Celebwiki.cz

Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Zásobuje Šporcla i Ženatého: Kolik si účtuje mistr smyčců?! Zásobuje Šporcla i Ženatého: Kolik si účtuje mistr smyčců?! Smyčec a šmytec! To si řekl na začátku své kariéry Petr Auředník (40) z Říčan u Prahy. Po 25 letech… číst článek
Bára Lukešová ze seriálu Cesty domů slavila 50: Jsem ráda, že žiju! Bára Lukešová ze seriálu Cesty domů slavila 50: Jsem ráda, že žiju! Ještě před pěti lety si myslela, že se padesátky ani nedožije. Bára Lukešová (50) alias sestřička… číst článek
Nečekaná výzva Bočanové pro kolegyně: K čemu donutila Bendovou i Kodetovou? Nečekaná výzva Bočanové pro kolegyně: K čemu donutila Bendovou i Kodetovou? Stále patří mezi nejatraktivnější herečky u nás, ale přesto jsou nespokojené. Mahulena Bočanová (51),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Václav Helšus
Václav Helšus
zobrazit profil Václav Glazar
Václav Glazar
zobrazit profil Marcel Bendig
Marcel Bendig
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek