Barbora Kodetová | Celebwiki.cz

Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Krainová i Rolins se rozloučily s módní kritičkou Františkou Čížkovou (†67)! Hráli k tomu Queeni Krainová i Rolins se rozloučily s módní kritičkou Františkou Čížkovou (†67)! Hráli k tomu Queeni Františka Čížková (†67) nikoho nešetřila a vždy dokázala jasně říct, kdo z celebrit má vkus a kdo… číst článek
Krainová, Verešová a další truchlí za Čížkovou (†67): Františko, od rána pláču! Krainová, Verešová a další truchlí za Čížkovou (†67): Františko, od rána pláču! Smrt spisovatelky, publicistky, novinářky a módní guru Blesku Františky Čížkové (†67) otřásla světem… číst článek
Eliška Balzerová: Mám problém pozdravit kolegy, kteří před revolucí práskali! Eliška Balzerová: Mám problém pozdravit kolegy, kteří před revolucí práskali! Začínala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v roce 1977 odešla do Divadla na Vinohradech… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield
zobrazit profil Miroslav Hruška
Miroslav Hruška