Barbora Kodetová | Celebwiki.cz

Barbora Kodetová

Datum narození: 6. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

15 let od smrti Jiřího Kodeta: Dcera Bára mu poslala do nebe dojemný vzkaz! 15 let od smrti Jiřího Kodeta: Dcera Bára mu poslala do nebe dojemný vzkaz! 25. června je to přesně patnáct let, co se na věčnost odebral charismatický herec, elegán každým cou... číst článek
Loučení s Pilarovou (†80): ŠOKUJÍCÍ SLOVA KNĚZE Loučení s Pilarovou (†80): ŠOKUJÍCÍ SLOVA KNĚZE Farář ve smuteční řeči ocenil její jiskru a šťávu. Otec Marián Pospěcha, kterého si Eva Pilarová (†8... číst článek
Uniklo z rozloučení s Evou Pilarovou (†80): Slavní šli na pivo, vdovec truchlil s urnou! Uniklo z rozloučení s Evou Pilarovou (†80): Slavní šli na pivo, vdovec truchlil s urnou! Po skončení téměř dvouhodinové zádušní mše v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově se smutečn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anastázie Chocholatá
Anastázie Chocholatá
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Miroslav Krobot
Miroslav Krobot
zobrazit profil Ilona Svobodová
Ilona Svobodová
zobrazit profil Sandra Pogodová
Sandra Pogodová
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček