Barbora Kodetová | Celebwiki.cz

Barbora Kodetová

Datum narození: 6.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: herci
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Barbora Kodetová pochází z tradiční herecké rodiny, jejíž kořeny sahají až k národnímu obrození a J. K. Tylovi.

Odmala se Barbora Kodetová ráda předváděla. Má to v genech. Už její praprapradědeček hrál v souboru Josefa Kajetána Tyla. Pradědeček Jiří Steimar spoluvytvářel atmosféru Národního divadla po padesát let. Hrála i její babička Jiřina Steimarová. Otec Jiří Kodet ztvárnil na sto padesát filmových rolí. Za strýce má valašského krále Boleslava Polívku a za sestřenici jeho dceru Annu Polívkovou.

BARBORA KODETOVÁ NAHOŘE BEZ

V divadle hrála Barbora Kodetová už během studia na pražské konzervatoři. Pět let byla členkou hereckého souboru Národního divadla. Velkou roli ztvárnila poprvé v Žebrácké opeře, kterou režíroval Jiří Menzel. Po dvouletém angažmá v Mladé Boleslavi se vrátila zpět do Prahy. Zázemí má nyní v Divadle Na Jezerce Jana Hrušínského.

Filmové role jí přichází hlavně z televize. Proslavila se hořkosladkou komedií Učitel tance, kde ladnými pohyby zahání smrt Martin Dejdar. Objevila se v hororu Travis, v komedii Rivers of Babylon nebo v pohádce Peklo s princeznou.

O BARBOŘE KODETOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbora Kodetová i v zaatlantické mašině filmového průmyslu – v Hollywoodu. V seriálu Duna se ukázala po boku americké herečky Susan Sarandonové. Po návratu hrála v Redakci a rok moderovala Poštu pro tebe.

Z manželství s podnikatelem Miodragem MaksimovičemBarbora Kodetová dceru Lily. Po rozvodu se seznámila s houslistou Pavlem Šporclem. Mají spolu dvě dcery Violetu a Sophii.

 

Články o celebritě

Bára Kodetová (48) se po dietě ukázala v plavkách své dcery (18) Bára Kodetová (48) se po dietě ukázala v plavkách své dcery (18) Ještě před rokem byla herečka Bára Kodetová (48) pěkný „puclík“. S pomocí… číst článek
Sraz slavných sestřenic Polívkové s Kodetovou: Zapíjely spolu zesnulou tetu! Sraz slavných sestřenic Polívkové s Kodetovou: Zapíjely spolu zesnulou tetu! Všichni se podivovali nad tím, jak je možné, že Anna Polívková (40) nepřišla na pohřeb své tety Julie… číst článek
Anička Polívková a milovaná teta Julie Juhanová (†71): Proč chyběla na jejím pohřbu? Anička Polívková a milovaná teta Julie Juhanová (†71): Proč chyběla na jejím pohřbu? Většinu života prožila teta Anny Polívkové (40) v Kanadě. Pohřbena si ale Julie Juhanová (†71) ze… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Aleš Háma
Aleš Háma
zobrazit profil Antónia Lišková
Antónia Lišková
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská