Jakub Vágner | Celebwiki.cz

Jakub Vágner

Datum narození: 24.12.1981
Místo narození: Praha
Profese: rybář

Související celebrity

Životopis

Jakub Vágner se stal jedním z nejznámějších českých rybářů a držitelem několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Původně se přitom věnoval hudbě, k níž ho přivedla rodina, zejména otec, někdejší popová hvězda Karel Vágner.

Poprvé Jakub Vágner rybařil v pěti letech, k vodě ho brával pradědeček. Od útlého věku se věnoval také hře na kontrabas, cvičil na něj sedm hodin denně a později pokračoval studiem na konzervatoři. Rybaření ale podlehl natolik, že ze školy nakonec odešel.

JAKUB VÁGNER BYL BEZDOMOVEC

Po rozepři s otcem Jakub Vágner odletěl do Austrálie, kde si z počátku přivydělával mytím nádobí. Později vyplul na moře jako průvodce lovu žraloků, mečounů a tuňáků. Seznámil se s nejznámějším australským rybářem Rexem Huntem, který ho naučil svému řemeslu.

Od protinožců sil nakonec vrátil a stal se prvním českým sportovním rybářem. Vyrazil na expedice do Amazonie, Indie, Mongolska či afrického Konga vstříc těm největším sladkovodním obrům. Chytil např. indický postrach zvaný goonche, obra o váze 87 kilogramů navyklého na lidské maso, sumce piraíba važícího 215 kilogramů nebo arapaimu o délce 307 centimetrů a váze přesahující 150 kilogramů. Jeho úlovky pravidelně navyšují světové rekordy.

Svá dobrodružství představil v pořadech České televize. Jako jediný Čech v historii má navíc svou relaci i na zahraničním kanále National Geographic. Nazval ji Rybí bojovník. Vodní svět shrnul také jako autor knih Můj přítel sumec a Můj život s rybami.

Své úlovky Jakub Vágner nikdy nejedl, vrací je zpět přírodě. Stará se i o rybářskou osvětu. Pověst mu poněkud poškodily údajné drahé přednášky na základních školách nebo zpochybnění úlovků rybářskými odborníky.

O JAKUBU VÁGNEROVI ČTĚTE ZDE>>

Výlety k vodě si užívala jeho někdejší přítelkyně Jana Krajlová, se kterou se seznámil v roce 2010 na pražském pivním festivalu či též novinářka Štěpánka Decastelo. Ani jeden z nich nevyšel. Posléze se dal dohromady s s modelkou a Miss Česka 2008 Eliškou Bučkovou. V září 2018 modelka oznámila jejich rozchod.

 

Články o celebritě

Eliška Bučková konečně předvedla vytoužené miminko! Budu tě milovat a chránit, slibuje Eliška Bučková konečně předvedla vytoužené miminko! Budu tě milovat a chránit, slibuje Krásná, leč na kost vyhublá modelka Eliška Bučková (29) dojala všechny své fanoušky na sociálních… číst článek
Bučková konečně odtajnila důvod rozchodu s Vágnerem! Přišla na to doma! Bučková konečně odtajnila důvod rozchodu s Vágnerem! Přišla na to doma! Kolem rozchodu Elišky Bučkové (29) s Jakubem Vágnerem (37) vládlo poměrně ticho. Nekonaly se žádné… číst článek
Eliška Bučková popírá anorexii, ale zase zhubla! Tak jak to je? Eliška Bučková popírá anorexii, ale zase zhubla! Tak jak to je? Krásná brunetka Eliška Bučková (29) skálopevně prohlašuje, že anorexii, kterou trpěla před lety,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Hynek Zohorna
Hynek Zohorna
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Jan Zabystřan
Jan Zabystřan
zobrazit profil Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger