Barbora Špotáková | Celebwiki.cz

Barbora Špotáková

Datum narození: 30.6.1981
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Váha: 79 kg
Výška: 182 cm
Profese: oštěpařka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tak dlouho vylepšovala Barbora Špotáková český rekord v hodu oštěpem, až překonala ten světový. Na výkon 72,28 metru neměl nikdo. Korunovala jím celou sezonu 2008, ve které ovládla i pekingskou olympiádu. Z LOH 2016 v Riu de Janeiro si přivezla bronz.

Gymnázium Barbora Špotáková prožila na rytmech punkové kapely Tři sestry, která pro ni v roce 2008 složila hit Čtvrtá sestra. O rok později absolvovala obor Životního prostředí na České zemědělské univerzitě. Rok studovala ve Spojených státech.

BARBORA ŠPOTÁKOVÁ - JAK SI SPLNIT DĚTSKÝ SEN

K atletice Barboru Špotákovou přivedli rodiče. Hodu oštěpem se začala věnovat po snaženích v sedmiboji. Roku 2003 začala sbírat jedno zlato za druhým z Mistrovství České republiky. Nezastavil ji ani nezhoubný nádor v holeni, kvůli kterému musela na operaci.

První místo si Barbora Špotáková vychutnala na světovém šampionátu. Triumfovala i v Diamantové lize. Po Pekingu přivezla zlato také z olympijského Londýna. K ještě lepším výkonům ji dovedla oštěpařská legenda Jan Železný. Předtím spolupracovala s trenérem Rudolfem Černým.

Několikrát Barbora Špotáková vyhrála ankety Nejlepší atlet roku a Nejlepší sportovec roku. V roce 2012 ji vyznamenal tehdejší prezident Václav Klaus Medailí Za zásluhy.

O BARBOŘE ŠPOTÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

S dlouholetým partnerem, profesionálním hasičem Lukášem Novotným, má Barbora Špotáková syny Janka a Darka.

 

Články o celebritě

Hejnovou před MS potěšilo derby: Plyšáci? Slavia to vzala za lepší konec Hejnovou před MS potěšilo derby: Plyšáci? Slavia to vzala za lepší konec Těsně před odletem na mistrovství světa do katarského Dauhá kovanou slávistku Zuzanu Hejnovou nabudilo… číst článek
Ogrodníková ve finále Diamantové ligy skončila třetí, Hejnová nejlepší z Evropy Ogrodníková ve finále Diamantové ligy skončila třetí, Hejnová nejlepší z Evropy Oštěpařka Nikola Ogrodníková skončila třetí ve finále Diamantové ligy. V Curychu hodila 63,05 metru… číst článek
Haník + Hejková: Jak to mají ženy ve sportu? Nejen o vlivu vztahů s muži Haník + Hejková: Jak to mají ženy ve sportu? Nejen o vlivu vztahů s muži Kdysi jsem s ní už jeden rozhovor dělal, ale poté, kdy jsem se dozvěděl, že bude v srpnu zařazena… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Nosek
Jakub Nosek
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Karel Abraham
Karel Abraham
zobrazit profil Martin Ručinský
Martin Ručinský
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Martin Bidař
Martin Bidař