Barbora Špotáková | Celebwiki.cz

Barbora Špotáková

Datum narození: 30.6.1981
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Váha: 79 kg
Výška: 182 cm
Profese: oštěpařka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tak dlouho vylepšovala Barbora Špotáková český rekord v hodu oštěpem, až překonala ten světový. Na výkon 72,28 metru neměl nikdo. Korunovala jím celou sezonu 2008, ve které ovládla i pekingskou olympiádu. Z LOH 2016 v Riu de Janeiro si přivezla bronz.

Gymnázium Barbora Špotáková prožila na rytmech punkové kapely Tři sestry, která pro ni v roce 2008 složila hit Čtvrtá sestra. O rok později absolvovala obor Životního prostředí na České zemědělské univerzitě. Rok studovala ve Spojených státech.

BARBORA ŠPOTÁKOVÁ - JAK SI SPLNIT DĚTSKÝ SEN

K atletice Barboru Špotákovou přivedli rodiče. Hodu oštěpem se začala věnovat po snaženích v sedmiboji. Roku 2003 začala sbírat jedno zlato za druhým z Mistrovství České republiky. Nezastavil ji ani nezhoubný nádor v holeni, kvůli kterému musela na operaci.

První místo si Barbora Špotáková vychutnala na světovém šampionátu. Triumfovala i v Diamantové lize. Po Pekingu přivezla zlato také z olympijského Londýna. K ještě lepším výkonům ji dovedla oštěpařská legenda Jan Železný. Předtím spolupracovala s trenérem Rudolfem Černým.

Několikrát Barbora Špotáková vyhrála ankety Nejlepší atlet roku a Nejlepší sportovec roku. V roce 2012 ji vyznamenal tehdejší prezident Václav Klaus Medailí Za zásluhy.

O BARBOŘE ŠPOTÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

S dlouholetým partnerem, profesionálním hasičem Lukášem Novotným, má Barbora Špotáková syny Janka a Darka.

 

Články o celebritě

Fotbalistka trénuje i v sedmém měsíci. Po porodu účast na olympiádě? Fotbalistka trénuje i v sedmém měsíci. Po porodu účast na olympiádě? Běžný tréninkový den. Fotbalistka Alex Morganová zpracuje přihrávku od své spoluhráčky a míč pošle… číst článek
Hniličkovi hvězdní poradci Hniličkovi hvězdní poradci Velká jména sportu usednou v Národní radě pro sport. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička… číst článek
Babiš zuřil: „Peníze rozdávané v bytě a arogance úředníků.“ Jágr i Nedvěd rádci přes sport Babiš zuřil: „Peníze rozdávané v bytě a arogance úředníků.“ Jágr i Nedvěd rádci přes sport Národní sportovní agentura, kterou bude mít pod palcem poslanec ANO a někdejší hokejový brankář Milan… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal
zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil Jáchym Suchánek
Jáchym Suchánek
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Denisa Lhotová
Denisa Lhotová
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek