Barbora Špotáková | Celebwiki.cz

Barbora Špotáková

Datum narození: 30.6.1981
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Váha: 79 kg
Výška: 182 cm
Profese: oštěpařka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tak dlouho vylepšovala Barbora Špotáková český rekord v hodu oštěpem, až překonala ten světový. Na výkon 72,28 metru neměl nikdo. Korunovala jím celou sezonu 2008, ve které ovládla i pekingskou olympiádu. Z LOH 2016 v Riu de Janeiro si přivezla bronz.

Gymnázium Barbora Špotáková prožila na rytmech punkové kapely Tři sestry, která pro ni v roce 2008 složila hit Čtvrtá sestra. O rok později absolvovala obor Životního prostředí na České zemědělské univerzitě. Rok studovala ve Spojených státech.

BARBORA ŠPOTÁKOVÁ - JAK SI SPLNIT DĚTSKÝ SEN

K atletice Barboru Špotákovou přivedli rodiče. Hodu oštěpem se začala věnovat po snaženích v sedmiboji. Roku 2003 začala sbírat jedno zlato za druhým z Mistrovství České republiky. Nezastavil ji ani nezhoubný nádor v holeni, kvůli kterému musela na operaci.

První místo si Barbora Špotáková vychutnala na světovém šampionátu. Triumfovala i v Diamantové lize. Po Pekingu přivezla zlato také z olympijského Londýna. K ještě lepším výkonům ji dovedla oštěpařská legenda Jan Železný. Předtím spolupracovala s trenérem Rudolfem Černým.

Několikrát Barbora Špotáková vyhrála ankety Nejlepší atlet roku a Nejlepší sportovec roku. V roce 2012 ji vyznamenal tehdejší prezident Václav Klaus Medailí Za zásluhy.

O BARBOŘE ŠPOTÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

S dlouholetým partnerem, profesionálním hasičem Lukášem Novotným, má Barbora Špotáková syny Janka a Darka.

 

Články o celebritě

Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Herec Neužil se měnil v Zátopka: Energie i pocit zmaru a žádné buchty Nebývá zvykem, aby se český herec musel na filmovou roli tak moc fyzicky připravovat. Pokud ale hrajete… číst článek
Hejnová po rozběhu: Byla jsem taková lenivá, v semifinále se mi poběží líp Hejnová po rozběhu: Byla jsem taková lenivá, v semifinále se mi poběží líp PŘÍMO Z DAUHÁ | V mixzoně se podivovala nad skotačivým představením Ashley Spencerové, jedné z favoritek.… číst článek
Klimatizovaný stadion pro atletické MS. Jak funguje? Nebude příliš zima? Klimatizovaný stadion pro atletické MS. Jak funguje? Nebude příliš zima? Vítejte do světa jednadvacátého století. Atletický světový šampionát, který s tím basketbalovým a… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Imrich Bugár
Imrich Bugár
zobrazit profil Milan  Michálek
Milan Michálek
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Milan Škoda
Milan Škoda
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan