Klára Samková | Celebwiki.cz

Klára Samková

Datum narození: 23.3.1963
Místo narození: Brno
Profese: advokátka, politička
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Kontroverzní advokátka, politička, aktivistka i neúspěšná kandidátka na prezidentku české republiky. To vše Je Klára Samková.

Klára Samková, plným jménem Klára Alžběta Samková, se narodila do rodiny historiků Bohumila a Evy Samkových. Po studiu na gymnáziu v Brně se rozhodla pokračovat na Právnickou fakultu UK v Praze. Od roku 1994 začala působit jako advokátka s vlastní praxí a později založila obchodní společnost s ručením omezeným pod názvem Advokátní kancelář Klára Samková, s.r.o.

KLÁRA SAMKOVÁ DOSTALA POKUTU ZA "PROKLETÍ"

Po Sametové revoluci se Klára Samková rozhodla vstoupit do politiky. V roce 1990 byla zvolena do české části Sněmovny národů Federálního shromáždění za Občanské fórum, respektive za Romskou občanskou iniciativu přestože sama není romského původu.

V letech 1993 až 1999 byla členkou ODS. Prezident Václav Klaus ji navrhl v červenci 2003 do funkce ústavní soudkyně České republiky. Téhož roku však Senát s návrhem nevyslovil souhlas. V roce 2010 Klára Samková vstoupila do TOP 09 a stala se členkou zastupitelstva Městské části Praha 2.

Roku 2012 se rozhodla Klára Samková kandidovat na prezidentku v chystané Prezidentské volbě pro rok 2013. V kampani však nedosáhla potřebných 50 tisích potřebných hlasů a nebyla zařazena mezi oficiální kandidáty. V této době se stala právním zástupcem Tomia Okamury a spolu s ním podala ústavní stížnost, kde se domáhala odkladu voleb a prověření některých zákonných opatření, která se přímé prezidentské volby týkají. S Tomiem Okamurou se rozhodla nadále spolupracovat a v roce 2014 vstoupila do jeho hnutí Úsvit přímé demokracie jako kandidátka do Evropského parlamentu.

Během volební kampaně byl často probírán její romský původ. Samotná Klára Samková tvrdí, že za svůj lehce exotický vzhled vděčí svým italským předkům. Sám Tomio Okamura o ní prohlásil, že "nemá ani kapku cikánské krve". Tento často kritizovaný výrok však advokátce jako velká zastánkyně romské menšiny, o které dokonce i vydala odbornou publikaci jménem Romové v České republice, nevadí. Velké kritiky se jí také dostalo pro návrh za zrušení přístupu imigrantů do Evropské unie.

V květnu roku 2014 se objevilo podezření, že se Klára Samková mohla při odkupu více než 20milionové pohledávky podílet na oklamání České spořitelny. Vedení Úsvitu ji proto přimnělo k odstoupení z čela kandidátky.

O KLÁŘE SAMKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se Klára Samková postavila do čela kandídátky Alternativy pro ČR. Podporu jí vyjádřily i další politické subjekty, které se označují za euroskeptické a vlastenecké, jako např. brněnské hnutí Slušní lidé nebo spolek Islám v ČR nechceme. Do EP se nedostala.

 

 

 

 

Články o celebritě

Rodina paterčat přišla o všechny dávky! Na účtě jsme na nule, přiznali Rodina paterčat přišla o všechny dávky! Na účtě jsme na nule, přiznali Dostali 616 tisíc a teď jsou kvůli tomu na mizině! V momentě, kdy rodina paterčat dostala od magistrátu… číst článek
Matka paterčat prohrála bitvu o 600 tisíc ze sbírky: Hádky s klubem vícerčat nás nezajímají, rozhodl soudce Matka paterčat prohrála bitvu o 600 tisíc ze sbírky: Hádky s klubem vícerčat nás nezajímají, rozhodl soudce Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová odešla od soudu s nepořízenou. Žalobu na Klub… číst článek
Arabista: Islamofobové jsou i v ANO či ODS. A proč se Češi bojí muslimů? Arabista: Islamofobové jsou i v ANO či ODS. A proč se Češi bojí muslimů? Nejen extremistické strany a hnutí, ale také členové ODS nebo ANO. Ti všichni podporují mezi lidmi… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka