Pavel Klener | Celebwiki.cz

Pavel Klener

Datum narození: 9.4.1937
Místo narození: Bratislava
Profese: onkolog, hematolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pavel Klener, absolvent medicíny v oboru interny, se v průběhu své lékařské činnosti věnoval i hematologii.Veřejnost ho má ale nejvíce spojeného s onkologií, patří mezi přední odborníky v boji s tímto onemocněním.

Onkologické problematice se Pavel Klener věnoval od poloviny 70.let. Patří k zakladatelům protinádorové chemoterapie u nás. Přestože počet nádorových onemocnění stoupá, medicína si s nimi stále lépe umí poradit.

První monografii věnovanou problematice rakoviny napsal Pavel Klener již v roce 1974, v letech 1999–2003 byl předsedou České onkologické společnosti.

Pavel Klener organizoval velkou řadu domácích a 9 velkých mezinárodních konferencí, velmi aktivně se zapojoval i do činnosti odborných společností. Tři měsíce působil jako hostující profesor na univerzitě v Southamptonu v Anglii. Je autorem 19 monografií a 300 sdělení (z toho 45 v zahraničních časopisech). Nejen čeští studenti jsou vděčni za jeho učební texty, podle kterých se připravují na své povolání. Je nositelem mnoha ocenění doma i v zahraničí.

Po sametové revoluci byl Pavel Klener krátce ministrem zdravotnictví a sociálních věcí, zároveň se věnoval grantové oblasti, kterou se dlouhá léta snažil stále vylepšovat. Kandidoval také do Senátu, kam však nebyl zvolen.

S manželkou Marcelou, která je původně zdravotní sestrou, má Pavel Klener dvě děti (dceru a syna).

 

Články o celebritě

Vážný stav Pomejeho: Slova onkologa děsí Vážný stav Pomejeho: Slova onkologa děsí S jeho rozhodnutím nesouhlasilo mnoho lékařů. Jiří Pomeje (53), který se rozhodl bojovat proti rakovině… číst článek
Rozloučení s Helenou Štáchovou (†72): Přiznání onkologa na pohřbu! Rozloučení s Helenou Štáchovou (†72): Přiznání onkologa na pohřbu! Smrt Heleny Štáchové (†72) nezaskočila jen rodinu a přátele. Smutek cítí i náš přední onkolog Pavel… číst článek
Onkolog o nemoci Štáchové: Dotýká se mě to! Onkolog o nemoci Štáchové: Dotýká se mě to! Mezi hosty včerejšího pohřbu Heleny Štáchové (✝72) byl i přední český onkolog Pavel… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tereza Smitková
Tereza Smitková
zobrazit profil Daniela Weissová
Daniela Weissová
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Jean-Claude van Damme
Jean-Claude van Damme
zobrazit profil Michal Navara
Michal Navara