Michal Broš | Celebwiki.cz

Michal Broš

Datum narození: 25.1.1976
Místo narození: Olomouc
Váha: 89 kg
Výška: 185 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Produktivní útočník Michal Broš je čtyřnásobným mistrem české extraligy (2x Vsetín, 2x Sparta). Na dva tituly dosáhl také ve Finsku (Kärpät Oulu) a zlatý triumf oslavil i v dresu národního týmu na MS (2000).

Olomoucký rodák Michal Broš prošel v domovském městě všemi kategoriemi. Časem vytvořil úderné duo s parťákem Ondřejem Kratěnou a po přesunu do Vsetína oslavili společně dva mistrovské tituly (1998, 1999).

Hokejová dvojčata poté přestoupila do Sparty a oba hráči znovu okusili, jak chutná šampaňské z mistrovského poháru (2000). Výborné výkony vynesly Michale Broše až na mistrovství světa, odkud si český tým, vedený koučem Josefem Augustou, odvezl zlaté medaile.

Michal Broš strávil ve Spartě dalších pět sezon, přičemž získal ještě jeden titul (2002). Pak následovalo zahraniční angažmá, šikovný forvard zamířil do finského Kärpät Oulu. V průběhu tří ročníků si Michal Broš užil mistrovské oslavy hned dvakrát (2007, 2008), ty druhé dokonce po boku kamaráda Ondřeje Kratěny.

Po úspěšné severské misi se Michal Broš vrátil do Sparty a v rudém dresu strávil pět sezon bez výraznějšího úspěchu. Proto v roce 2013 přestoupil čtyřnásobný mistr extraligy do prvoligové Mladé Boleslavi za dalším parťákem z dob dřívějších – Davidem Výborným. A oba hokejisté byli v roce 2014 u návratu Bruslařského klubu do nejvyšší soutěže.

V létě roku 2014 otevřel dvojnásobný šampion z Finska Michal Broš hokejovou školu v Neratovicích.

 

Články o celebritě

Dříč Kumstát o konci kariéry: Už mě to nebavilo. Teď dělá osobního řidiče Dříč Kumstát o konci kariéry: Už mě to nebavilo. Teď dělá osobního řidiče Nikdy toho moc nenamluvil. Nechal za sebe hovořit výkony na ledě. „Víš, že jsem na ty rozhovory nikdy… číst článek
Irgla láká Sparta: Byla by to obrovská výzva. S rolí lídra nemám problém Irgla láká Sparta: Byla by to obrovská výzva. S rolí lídra nemám problém Dojíždět pohodlně kariéru jen tak díky jménu? Nic pro Zbyňka Irgla. V osmatřiceti letech dře pod… číst článek
Kumstát ukončil kariéru! Ve Spartě odmítl jinou pozici, končí i Klimek Kumstát ukončil kariéru! Ve Spartě odmítl jinou pozici, končí i Klimek Hokejový útočník Petr Kumstát ze Sparty ukončil v 37 letech kariéru. V extralize nastupoval i za… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Daněk
Lukáš Daněk
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna
zobrazit profil Karel Rachůnek
Karel Rachůnek
zobrazit profil Ondřej Cink
Ondřej Cink
zobrazit profil Petra Hynčicová
Petra Hynčicová
zobrazit profil Nicole Vaidišová Štěpánková
Nicole Vaidišová Štěpánková
zobrazit profil Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil