Michal Broš | Celebwiki.cz

Michal Broš

Datum narození: 25.1.1976
Místo narození: Olomouc
Váha: 89 kg
Výška: 185 cm
Profese: Hokejový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Produktivní útočník Michal Broš je čtyřnásobným mistrem české extraligy (2x Vsetín, 2x Sparta). Na dva tituly dosáhl také ve Finsku (Kärpät Oulu) a zlatý triumf oslavil i v dresu národního týmu na MS (2000).

Olomoucký rodák Michal Broš prošel v domovském městě všemi kategoriemi. Časem vytvořil úderné duo s parťákem Ondřejem Kratěnou a po přesunu do Vsetína oslavili společně dva mistrovské tituly (1998, 1999).

Hokejová dvojčata poté přestoupila do Sparty a oba hráči znovu okusili, jak chutná šampaňské z mistrovského poháru (2000). Výborné výkony vynesly Michale Broše až na mistrovství světa, odkud si český tým, vedený koučem Josefem Augustou, odvezl zlaté medaile.

Michal Broš strávil ve Spartě dalších pět sezon, přičemž získal ještě jeden titul (2002). Pak následovalo zahraniční angažmá, šikovný forvard zamířil do finského Kärpät Oulu. V průběhu tří ročníků si Michal Broš užil mistrovské oslavy hned dvakrát (2007, 2008), ty druhé dokonce po boku kamaráda Ondřeje Kratěny.

Po úspěšné severské misi se Michal Broš vrátil do Sparty a v rudém dresu strávil pět sezon bez výraznějšího úspěchu. Proto v roce 2013 přestoupil čtyřnásobný mistr extraligy do prvoligové Mladé Boleslavi za dalším parťákem z dob dřívějších – Davidem Výborným. A oba hokejisté byli v roce 2014 u návratu Bruslařského klubu do nejvyšší soutěže.

V létě roku 2014 otevřel dvojnásobný šampion z Finska Michal Broš hokejovou školu v Neratovicích.

 

Články o celebritě

Pešán: Dovednosti mládeže jsou chabé. Na pomoc získal i kouče hvězd NHL Pešán: Dovednosti mládeže jsou chabé. Na pomoc získal i kouče hvězd NHL Jde „jen“ o jednu část velké mozaiky, ale věří, že jde o správný krok. Vedení Českého hokeje se rozhodlo… číst článek
Šéfka Sparty exkluzivně: o plánech, nadšení z Tona i Brošově konci Šéfka Sparty exkluzivně: o plánech, nadšení z Tona i Brošově konci Po nástupu do funkce se nezastavila, práce bylo až na půdu. Barbora Snopková Haberová je od května… číst článek
Dříč Kumstát o konci kariéry: Už mě to nebavilo. Teď dělá osobního řidiče Dříč Kumstát o konci kariéry: Už mě to nebavilo. Teď dělá osobního řidiče Nikdy toho moc nenamluvil. Nechal za sebe hovořit výkony na ledě. „Víš, že jsem na ty rozhovory nikdy… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Leopold König
Leopold König
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Dominik Hašek
Dominik Hašek
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček