Barbra Streisand

Barbra Streisand

Datum narození: 24. 4. 1942
Místo narození: New York City, New York, USA
Profese: herečka, zpěvačka, režisérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Barbra Streisand se odmala trápila svým vzhledem. Ale kromě talentu dostala do vínku i obrovskou vnitřní sílu. Komplexy hodila za hlavu a vypracovala se na úplný vrchol v herecké i pěvecké kariéře.

Zpěv a herectví však nebyl jediný úspěch, kterého kdy dosáhla. Kniha amerického novináře Christophera Andersona Je jaká je, odhalila dlouho utajovanou informaci o milostném románku Barbryprince Charlese v době, kdy byl s princeznou Dianou.

Krátce po maturitě zazářila Barbra na amatérské soutěži zpěváků a o rok později dostala hlavní roli v muzikálu Funny Girl, který byl i zfilmován. Vidět jsme ji mohli také ve filmu Hello Dolly, Co dál doktore, Yentl, Dvě tváře lásky, Takoví jsme byli, Pán přílivu anebo v úspěšné komedii Jeho fotr, to je lotr!, kde si zahrála po boku Roberta De Nira, Dustina Hoffmana a Bena Stillera.

Svůj život věnovala Barbra také humanitární práci, a svým působením pracovala na získání rovnoprávného postavení žen, na ochranu lidských a občanských práv a svobod, za zachování životního prostředí a bojuje také ve fondu Spojených států, proti globálnímu oteplování.

V roce 1963 se vdala za herce Elliotta Goulda, se kterým má syna Jasona- ten se netají svou homosexualitou. Proto se není čemu divit, že je nakažen virem HIV. Barbra a Elliott se rozvedli v roce 1971. Od roku 1998 je manželkou herce a režiséra Jamese Brolina, který ji údajně sbalil na domácí sushi.

 

Články o celebritě

Někdejší sexsymbol Olga Schoberová slaví 79. narozeniny: Už roky se skrývá! Někdejší sexsymbol Olga Schoberová slaví 79. narozeniny: Už roky se skrývá! Olga Schoberová, nejslavnější filmová sexbomba let šedesátých a sedmdesátých, slaví 15. března své j... číst článek
Tatínek, nebo dědeček? Známý svůdník Richard Gere slaví sedmdesátiny Tatínek, nebo dědeček? Známý svůdník Richard Gere slaví sedmdesátiny Herec Richard Gere (70), kterého si divačky po celém světě zamilovaly jakožto milionáře Edwarda Lewi... číst článek
Laďka Kozderková (†37) by oslavila 70: Před smrtí si jela uklidit hrob. Chci jít do čistého, řekla Laďka Kozderková (†37) by oslavila 70: Před smrtí si jela uklidit hrob. Chci jít do čistého, řekla Zpěvačka a herečka Ladislava Kozderková (†37) by dnes oslavila krásné kulaté sedmdesátiny – kdyby se... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Patricia Volny
Patricia Volny
zobrazit profil Jana Janěková ml.
Jana Janěková ml.
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský