Jan Hájek | Celebwiki.cz

Jan Hájek

Datum narození: 15. 9. 1978
Místo narození: Česká Třebová
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Jan Hájek, držitel Ceny Thálie 2007 pro mladé činoherce do 33 let, se zabydlel i před kamerou. S bratry Hádkovými se předvedl v dramatu Kobry a užovky, které ovládlo České lvy 2016.

Jan Hájek začal hrát amatérské divadlo už na gymnáziu. Na Jiráskově Hronově se seznámil s režisérem Sergejem Fedotovem, který mu umožnil asistovat na svých zkouškách Mistra a Markétky v hradeckém Klicperově divadle, kde se mu naskytla příležitost záskoku v této hře.

JAN HÁJEK NEZKROTIL ZLÉ ŽENY

V roce 2001 začal Jan Hájek studovat herectví na JAMU v Brně. Školu ale po čtyřech semestrech opustil.Začal působit v Divadle Polárka, kde zaujal režiséra Juraje Deáka, který ho obsadil do titulní role ve své inscenaci Hamlet v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. Jan Hájek zde v roce 2002 získal stálé angažmá a ztělesnil role v řadě her (Caligula, Hadrián z Římsů, Žebrácká opera, Královna Margot, Mein Kampf Sladký život, Zločin a trest). 

 V roce 2006 Jan Hájek získal Cenu Thálie v kategorii Talent roku. Tím se mu otevřela cesta do Národního divadla v Praze (Mimořádné události, Sluha dvou pánů, Revizor, Babička, Don Juan, Zkrocení zlé ženy). Pozván byl i k hostování v Činoherním klubu či Divadle na zábradlí.

Jan Hájek se před kamerou poprvé objevil v roce 2008 v seriálu Kriminálka Anděl. A další role na sebe nenechaly dlouho čekat, jak seriálové (Proč bychom se netopili, Škoda lásky, Nevinné lži, České století, Vraždy v kruhu, Ordinace v růžové zahradě 2), tak filmové.

O JANU HÁJKOVI ČTĚTE ZDE>>

V režii Vojtěcha Kotka si Jan Hájek zahrál v komedii Padesátky nebo v březnu 2016 několika Českými lvy oceněném dramatu Jana Prušinovkého Kobry a užovky po boku hlavních hrdinů v podání bratrů Matěje Hádka a Kryštofa Hádka.

 

Články o celebritě

Další trumfy seriálu Černé vdovy? Bláznivá matka, milenec i oživlý manžel! Další trumfy seriálu Černé vdovy? Bláznivá matka, milenec i oživlý manžel! Kromě tří černých vdov, Jitky Čvančarové (40), Lucie Siposové (38) a Jany Plodkové (37), uvidíme v s... číst článek
Hvězda Ordinace Jan Hájek: Jsem magnet na potíže! Hvězda Ordinace Jan Hájek: Jsem magnet na potíže! Až v sedmatřiceti na sebe upozornil ve filmu Kobry a užovky, nedávno získal roli doktora Jana Sekory... číst článek
Novotný z Krejzových o incidentu ve fastfoodu: Nenechám se vychovávat od prodavačky! Novotný z Krejzových o incidentu ve fastfoodu: Nenechám se vychovávat od prodavačky! V opilosti nadával prodavačce a fyzicky ji napadal! Hvězdný český herec Michal Novotný (39) ale rok ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Gustav Bubník
Gustav Bubník
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Ondřej Brzobohatý Gregor
Ondřej Brzobohatý Gregor
zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley