Jan Cimický

Jan Cimický

Datum narození: 23. 2. 1948
Místo narození: Praha
Profese: psychiatr, spisovatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jan Cimický je kontroverzní psychiatr, jehož ordinací Modrá laguna prošlo i množství celebrit - léčila se u něj Iveta Bartošová, ale i třeba herec Petr Haničinec.

Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a již od této doby se soustředil na psychiatrii. Do roku 1996 pracoval v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. V letechy 1981 až 1996 zde Jan Cimický působil jako primář socioterapeutického a rehabilitačního oddělení. Poté, co odešel, si otevřel soukromou ordinaci Modrá laguna.

JAN CIMICKÝ PROMLUVIL O ZNÁSILNĚNÍ

Cimický moderoval Noční Mikrofórum

Stal se předsedou České sekce Mezinárodní organizace autorů dobrodružné a detektivní literatury a členem Obce spisovatelů a francouzské psychiatrické společnosti. Jan Cimický také moderoval pořad Noční Mikrofórum na Českém rozhlasu Dvojka v pátek večer.

Mezi nejznámější tituly Jana Cimického patří Noční pacient, Útěk do klece nebo Ve stínu draka.

Jan Cimický měl zneužívat pacientky

V roce 2016 na sebe Jan Cimický upoutal pozornost společnosti kvůli svým xenofobním výrokům o muslimech.

V listopadu 2021 začala policie prověřovat výpovědi několika žen, že Jan Cimický sexuálně zneužíval své pacientky. Počátkem dubna 2022 policie na svém webu informovala o zahájení psychiatrova trestního stíhání, a to za znásilnění a vydírání.

Policisté v říjnu 2022 odeslali návrh na podání obžaloby Jana Cimického. Podle nich se mezi lety 1980 a 2016 dopustil celkem 28 případů znásilnění a vydírání.

O JANOVI CIMICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Jan Cimický je ženatý.

 

 

 

 

Články o celebritě

Zpěvačka Fabiánová burcuje v kauze Cimického: Hrozí promlčení! promluvte Zpěvačka Fabiánová burcuje v kauze Cimického: Hrozí promlčení! promluvte Celý rok sbírá policie důkazy a svědectví od žen, které se hlásí s případy sexuálního obtěžování a z... číst článek
Moderátorka Hynková, kterou měl zneužít Cimický: Vzkaz policii po jeho obžalobě! Moderátorka Hynková, kterou měl zneužít Cimický: Vzkaz policii po jeho obžalobě! Policie ČR ve čtvrtek informovala, že byl odeslán návrh na podání obžaloby Jana Cimického (74) pro 2... číst článek
Herečky Špalková, Jánová nebo zpěvačka Fabiánová modelkami: Oblékly »šaty znásilněných« Herečky Špalková, Jánová nebo zpěvačka Fabiánová modelkami: Oblékly »šaty znásilněných« Modelkou pro dobrou věc! Petra Špalková (47) bez váhání kývla na nabídku a divadelní prkna vyměnila ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Berenika Peštová
Berenika Peštová
zobrazit profil Michal Strnad
Michal Strnad
zobrazit profil Michal Caban
Michal Caban
zobrazit profil David Kasal
David Kasal
zobrazit profil Ondřej Lochman
Ondřej Lochman
zobrazit profil František Matějka
František Matějka