Dagmar Čárová

Dagmar Čárová

Datum narození: 3. 6. 1958
Místo narození: Litoměřice
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dagmar Čárová se stala pojmem v oblasti dabingu. Svůj hlas propůjčila řadě hollywoodských star, jako jsou Sandra Bullock, Jodie Foster či Sigourney Weaver.

Po absolvování pražské DAMU byla Dagmar Čárová řadu let v angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde se též dala dohromady s kolegou Petrem Olivou, někdejším manželem herečky Reginy Rázlové.

DAGMAR ČÁROVÁ - NEJEN O VZTAHU S PETREM OLIVOU

Na obrazovce Čárová byla již za studií 

Od začátku 90. let 20. století je Dagmar Čárová na volné noze a věnuje se především dabingu. Občas ji diváci mohli vidět v Divadle Radka Brzobohatého, v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha či v Divadelním souboru Alexeje Pyška.

Na televizní obrazovce se Dagmar Čárové objevila už jako studentka DAMU, a to v seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města. Na stříbrném plátně debutovala roku 1978 v komedii Karla Kachyni Setkání v červenci s Danielou Kolářovou, Oldřichem Kaiserem a Tomášem Holým v hlavních rolích.

Dagmar Čárová hrála v řadě seriálů

Dagmar Čárová si zahrála nejen v několika inscenacích, ale zejména v seriálech, a to Malý pitaval z velkého města, Pojišťovna štěstí, Kriminálka Anděl. Roli sice vedlejší, ale procházející řadou epizod, ztvárnila v seriálu Policie Modrava. Zpodobnila v ní recepční, která se snaží najít toho pravého.

DAGMAR ČÁROVÁ JE FANDA VŠECH SVÁTKŮ

Seznam hvězd, kterým Dagmar Čárová propůjčila svůj hlas, je vskutku úctyhodný. Jsou to např. Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson, Cybill Shepherd, Courteney Thorn Smith.

O DAGMAR ČÁROVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Petrem Olivou, který zemřel v únoru 2019, měla Dagmar Čárová syna Pavla (*1986).

 

Další Herci

zobrazit profil Vladislav  Müller
Vladislav Müller
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Valentina Bellè
Valentina Bellè
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová