Dagmar Čárová herečka | Celebwiki.cz
Dagmar Čárová

Dagmar Čárová

Datum narození: 3.6.1958
Místo narození: Litoměřice
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Čárová se stala pojmem v oblasti dabingu. Svůj hlas propůjčila řadě hollywoodských star, jako jsou Sandra Bullock, Jodie Foster či Sigourney Weaver.

Po absolvování pražské DAMU byla Dagmar Čárová řadu let v angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde se též dala dohromady s kolegou Petrem Olivou, někdejším manželem herečky Reginy Rázlové. Od začátku 90. let 20. století je Dagmar Čárová na volné noze a věnuje se především dabingu. Občas ji diváci mohli vidět v Divadle Radka Brzobohatého, v Prozatímním divadle Františka Ringo Čecha či v Divadelním souboru Alexeje Pyška.

DAGMAR ČÁROVÁ - NEJEN O VZTAHU S PETREM OLIVOU

Na televizní obrazovce se Dagmar Čárové objevila už jako studentka DAMU, a to v seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města. Na stříbrném plátně debutovala roku 1978 v komedii Karla Kachyni Setkání v červenci s Danielou Kolářovou, Oldřichem Kaiserem a Tomášem Holým v hlavních rolích.

DAGMAR ČÁROVÁ JE FANDA VŠECH SVÁTKŮ

Dagmar Čárová si zahrála nejen v několika inscenacích, ale zejména v seriálech, a to Malý pitaval z velkého města, Pojišťovna štěstí, Kriminálka Anděl. Roli sice vedlejší, ale procházející řadou epizod ztvárnila v seriálu Policie Modrava. Zpodobnila v ní recepční, která se snaží najít toho pravého. Ústřední postavy detektivů v této krimi sérii Jaroslava Soukupa ztělesnili Soňa Norisová, Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský.

Seznam hvězd, kterým Dagmar Čárová propůjčila svůj hlas, je vskutku úctyhodný. Jsou to např. Sandra Bullock, Jodie Foster, Kim Basinger, Sigourney Weaver, Susan Sarandon, Emma Thompson, Cybill Shepherd, Courteney Thorn Smith.

S manželem Petrem Olivou, který zemřel v únoru 2019, měla Dagmar Čárová syna Pavla (*1986).

 

Další Herci

zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.