Tomáš Vandas politik | Celebwiki.cz

Tomáš Vandas

Datum narození: 3.3.1969
Místo narození: Praha
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Radikální politik Tomáš Vandas, bývalý předseda neparlamentní Dělnické strany, po své matce v roce 2010 převzal šéfování Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Nejprve se Tomáš Vandas vyučil instalatérem. Posléze maturoval na strojní průmyslové škole a při zaměstnání vystudoval obor Sociální a masové komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.

TOMÁŠ VANDAS OZNAČIL ROMY ZA PARAZITY

Do politiky Tomáš Vandas vstoupil jako funkcionář SPR-RSČ. Roku 2003 spoluzaložil Dělnickou stranu a stal se jejím předsedou. Když 17. února 2010 Nejvyšší správní soud ČR stranu zrušil, oznámil, že své příznivce do parlamentních voleb povede pod hlavičkou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), v jejímž čele stála jeho matka Hana Pavlíčková. Hned v listopadu se stal předsedou této strany. Ve volbách 2010 neúspěšně kandidoval do Senátu za obvod č. 4 – Most.

O TOMÁŠI VANDASOVI ČTĚTE ZDE>>

V březnu 2012 Tomáš Vandas oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta ČR, ale počátkem listopadu z boje o post na Hradě odstoupil. Ve volbách 2014 do Evropského parlamentu kandidoval jako lídr koalice DSSS a Strany pro Evropu. Opět však neměl dostatečnou podporu, ostatně podobně jako v senátních volbách 2016, kde kandidoval v obvodu č. 31 – Ústí nad Labem, a v krajských volbách 2016, v nichž stál v čele kandidátky subjektu s názvem Dělnická strana sociální spravedlnosti - NE imigrantům, PROTI nepřizpůsobivým, PRO pořádek!

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 Tomáš Vandas neuspěl, stejně jako dvojka kandidátky Dělnické strany sociání spravedlnosti - Za národní suverenitu! Ota Zaremba.

 

Další Politici

zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Michal Zácha
Michal Zácha
zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus