Stanislava Jachnická

Datum narození: 18. 8. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Stanislava Jachnická, která zazářila v novácké Ulici, se stala excelentní dabérkou. Jejím hlasem promlouvají třeba Lisa Kudrow a Juliette Binoche.

Od mládí se Stanislava Jachnická věnovala baletu, dále pak výrazovému tanci ve Vysokoškolském uměleckém souboru. Vystudovala střední ekonomickou školu a herectví na DAMU. 

ROZHOVOR SE STANISLAVOU JACHNICKOU ZDE>>

Výraznou roli Jachnická dostala v Posteli

Po studiích byla Stanislava Jachnická tři roky v angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Posléze jí diváci mohli vidět v Hradci Králové, na Kladně a na pražských scénách, jako jsou Divadlo Rokoko, Divadlo v Řeznické, Rubín či ABC.

Na stříbrném plátně debutovala v komedii Dotyky (1987) s Nelou Boudovou a Jiřím Pomejem v hlavních rolích. Jednu z ústředních postav Stanislava Jachnická ztvárnila v mysteriózním snímku Postel (1998).

Jachnická v erotické scéně v Ulici

Hrála v řadě seriálů (Ordinace v růžové zahradě, Mazalové, Svatby v Benátkách či Atentát). Výraznou roli Denisy Mastné Stanislava Jachnická zpodobnila v Ulici TV Nova, kde si střihla i erotickou scénu se zajíčkem v podání Vuka Čelebiće.

V dabingu se Stanislava Jachnická prosadila v dnes již kultovních Přátelích, kde propůjčila hlas Lise Kudrow. Stala se tak její hlavní dabérkou. Jmenujme např. filmy Přeber si to, Šťastná čísla. Dabuje také francouzskou herečku Juliette Binoche.

O STANISLAVĚ JACHNICKÉ ČTĚTE ZDE>>

Stanislava Jachnická je vdaná. Má syna Matyáše a dceru Kristýnu.

 

Články o celebritě

Dramatické natáčení seriálu Policie Modrava: 2 mrtvoly na pitevně Dramatické natáčení seriálu Policie Modrava: 2 mrtvoly na pitevně Jeden nebožtík nestačí! V zítřejším dílu seriálu Policie Modrava s názvem Mrtví do hospody nechodí s... číst článek
Harmonické bydlení Vlastiny Svátkové: Nedělám zásadní bordel! Harmonické bydlení Vlastiny Svátkové: Nedělám zásadní bordel! Herečka Vlastina Svátková (40) je známá nejenom pro svůj talent a krásnou, porcelánovou tvář, ale i ... číst článek
Dětská benzinka i jméno po pejskovi! Slavní kolegové reagují na porod Terezy Ramby Dětská benzinka i jméno po pejskovi! Slavní kolegové reagují na porod Terezy Ramby Více než měsíc příchod druhého miminka tajila, teď už je ale všechno venku, a herečka Tereza Ramba (... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Jan Jankovský
Jan Jankovský
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Jan Plouhar
Jan Plouhar
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý