Stanislava Jachnická

Datum narození: 18. 8. 1965
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Stanislava Jachnická, která zazářila v novácké Ulici, se stala excelentní dabérkou. Jejím hlasem promlouvají třeba Lisa Kudrow a Juliette Binoche.

Od mládí se Stanislava Jachnická věnovala baletu, dále pak výrazovému tanci ve Vysokoškolském uměleckém souboru. Vystudovala střední ekonomickou školu a herectví na DAMU. 

ROZHOVOR SE STANISLAVOU JACHNICKOU ZDE>>

Výraznou roli Jachnická dostala v Posteli

Po studiích byla Stanislava Jachnická tři roky v angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Posléze jí diváci mohli vidět v Hradci Králové, na Kladně a na pražských scénách, jako jsou Divadlo Rokoko, Divadlo v Řeznické, Rubín či ABC.

Na stříbrném plátně debutovala v komedii Dotyky (1987) s Nelou Boudovou a Jiřím Pomejem v hlavních rolích. Jednu z ústředních postav Stanislava Jachnická ztvárnila v mysteriózním snímku Postel (1998).

Jachnická v erotické scéně v Ulici

Hrála v řadě seriálů (Ordinace v růžové zahradě, Mazalové, Svatby v Benátkách či Atentát). Výraznou roli Denisy Mastné Stanislava Jachnická zpodobnila v Ulici TV Nova, kde si střihla i erotickou scénu se zajíčkem v podání Vuka Čelebiće.

V dabingu se Stanislava Jachnická prosadila v dnes již kultovních Přátelích, kde propůjčila hlas Lise Kudrow. Stala se tak její hlavní dabérkou. Jmenujme např. filmy Přeber si to, Šťastná čísla. Dabuje také francouzskou herečku Juliette Binoche.

O STANISLAVĚ JACHNICKÉ ČTĚTE ZDE>>

Stanislava Jachnická je vdaná. Má syna Matyáše a dceru Kristýnu.

 

Další Herci

zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Jennifer Aniston
Jennifer Aniston