David Bystroň fotbalový obránce | Celebwiki.cz

David Bystroň

Datum narození: 18.11.1982
Datum úmrtí: 19.5.2017
Místo narození: Levoča, Československo
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce David Bystroň, někdejší mládežnický reprezentant, který hrál za celky SK Sigma Olomouc, Viktoria Plzeň či bulharský tým Levski Sofia, spáchal sebevraždu oběšením.

David Bystroň působil v mládežnických reprezentačních výběrech ČR již od svých 15 let. Sedm sezón kopal za tým FC Baník Ostrava, s nímž roku 2004 vyhrál 1. českou ligu a rok nato získal český fotbalový pohár. V roce 2008 ho koupil bulharský tým Levski Sofia, se kterým vyhrál tamní ligu. Na podzim 2009 byl půjčen na hostování do klubu Viktoria Plzeň. Zde záhy získal český fotbalový pohár.

Po utkání základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Bate Borisov v listopadu 2011 měl David Bystroň pozitivní dopingový test na amfetamin. UEFA jej potrestala dvouletým zákazem, a tak s ním Viktorka Plzeň rozvázal smlouvu. Fotbalový obránce poté začal navštěvovat psychologa. Během trestu si udělal trenérskou licenci.

O DAVIDU BYSTROŇOVI ČTĚTE ZDE>>

Po vypršení trestu David Bystroň v červenci 2014 podepsal dvouletý kontrakt s druholigovým celkem SK Sigma Olomouc a postoupil s ním do 1. ligy. Kvůli zranění však musel ve 32 letech ukončit profesionální kariéru. Přestěhoval se do Švýcarska, kde hrál místní 5. ligu za tým US Schulein Ilanz.

Sebevraždu oběšením David Bystroň spáchal 19. května 2017. Důvodem tohoto činu byly údajně dluhy, rodinné problémy a zřejmě i drogy. Zpráva přišla jen pár týdnu poté, co stejným způsobem svůj život ukončil František Rajtoral, též někdejší hráč Viktorie Plzeň. Za tímto neštěstím stály fotbalistovy deprese.

 

Články o celebritě

Hrál za repre, v krizi zkusil Bednář drogy: Co říká o sebevraždách fotbalistů? Hrál za repre, v krizi zkusil Bednář drogy: Co říká o sebevraždách fotbalistů? Patří ke stejné hráčské generaci. Fotbalista Roman Bednář (34) se znal s Františkem Rajtoralem (†31)… číst článek
Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 Bolestivý přehled: 71 osobností, které nás opustily v roce 2017 V roce 2017 jsme navždy přišli o řadu celebrit a významných osobností. Z herců a zpěváků namátkou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Emmanuel Dapidran Pacquiao
Emmanuel Dapidran Pacquiao
zobrazit profil Jakub Petružálek
Jakub Petružálek
zobrazit profil Viktor Hübl
Viktor Hübl
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Dušan Uhrin ml.
Dušan Uhrin ml.