Jeremy Renner

Datum narození: 7. 1. 1971
Místo narození: Modesto, Kalifornie, USA
Výška: 175 cm
Profese: herec, hudebník

Související celebrity

Životopis

Herec a hudebník Jeremy Renner se v TV proslavil jako detektiv Jason Walsh v seriálu Zvláštní poldové. Hlavní roli ve filmu dostal v Bournově odkazu či v dramatu Smrt čeká všude.

Americký herec, zpěvák, textař, kytarista, klávesista a bubeník Jeremy Lee Renner se věnoval kriminologii a počítačům. Nakonec vystudoval psychologii a herectví. Ve filmu se poprvé objevil roku 1995; hlavní role se dočkal až o sedm let později, kdy ztvárnil vraha v životopisném snímku Dahmer.

JEREMY RENNER DORAZIL DO VARŮ ZRANĚNÝ

Posléze se Jeremy Renner začal objevovat také ve velkorozpočtových snímcích, jako jsou akčňák S.W.A.T. (2003), kde si zahrál expřítele Colina Farrella, či drama Neo Ned (2005), v němž dostal ústřední postavu stoupence Hitlerovy ideologie, za níž roku 2006 obdržel cenu v kategorii nejlepší herec na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Beach.

Jako hudebník se uplatnil mj. v rámci natáčení soundtracku k filmu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007) s Bradem Pittem a Caseym Affleckem v hlavních rolích. Jeremy Renner v tomto uměleckém životopisném westernu zpodobnil jednu z vedlejších úloh.

Za ústřední postavu ve válčeném dramatu Smrt čeká všude (2008) Jeremy Renner obdržel nominaci na Oscara. S Tomem Cruisem se předvedl v thrilleru Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011). Hlavní roli dostal v jednom z pokračování Bournů, a to Bournův odkaz (2012).

Televizní diváci si Jeremyho Rennera mohou pamatovat jako detektiva Jasona Walshe z kriminální série Zvláštní poldové. Epizodní role ztvárnil i v dalších v Česku oblíbených seriálech, jakými jsou Kriminálka Las Vegas, Dr. House nebo Rozvedený se závazky.

O JEREMYM RENNEROVI ČTĚTE ZDE>>

S kanadskou modelkou Sonni Pacheco, s níž má dceru Avu Berlin (narozena 2013), se Jeremy Renner oženil v lednu 2014. Pár se rozvedl roku 2015.

 

Články o celebritě

Pravda o stavu Jeremyho Rennera, kterého přejela rolba: Kamarádi nevěří vlastním očím! Pravda o stavu Jeremyho Rennera, kterého přejela rolba: Kamarádi nevěří vlastním očím! Všichni, co se obávali o zdravotní stav amerického herce Jeremyho Rennera (52), si mohou oddychnout.... číst článek
Další seriálová a filmová nálož: do českých obýváků míří nová televize Další seriálová a filmová nálož: do českých obýváků míří nová televize Jurský park: Nadvláda, Panství Downton: Nová éra, Top Gun: Maverick a mnoho dalších titulů či premié... číst článek
Hvězda Marvelu Jeremy Renner ukázal rehabilitace: Po nehodě s pluhem má více než 30 zlomených kostí! Hvězda Marvelu Jeremy Renner ukázal rehabilitace: Po nehodě s pluhem má více než 30 zlomených kostí! Celý svět s napětím sleduje zdravotní stav herce Jeremyho Rennera (51), jenž málem nepřežil tragicko... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Beáta Kaňoková
Beáta Kaňoková
zobrazit profil Kordula Stropnická
Kordula Stropnická
zobrazit profil Jan Jankovský
Jan Jankovský
zobrazit profil Anna Kadeřávková
Anna Kadeřávková
zobrazit profil Johana Munzarová
Johana Munzarová