Helena Dvořáková herečka | Celebwiki.cz

Helena Dvořáková

Datum narození: 30.1.1979
Místo narození: Brno
Profese: herečka, flétnistka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Helena Dvořáková, držitelka Cen Alfréda Radoka a Thálie, se televizním divákům předvedla zejména v roli policejní psycholožky v seriálu Kriminálka Anděl.

Již na gymnáziu Helena Dvořáková hrála divadlo. Po maturitě studovala herectví na Janáčkově akademii muzických umění v Brně. Poté pět sezon strávila na jevišti Městského divadla v Brně. Roku 2006 se stala členkou souboru pražského Divadla v Dlouhé.

HELENA DVOŘÁKOVÁ - Z "MRTVOL" JE JÍ ŠPATNĚ

Za své výkony na scéně v Dlouhé získala hned několik ocenění. Za postavu Anežky Nulíčkové v Maškarádě dostala Helena Dvořáková cenu za nejlepší ženský herecký výkon GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích 2006, za ztvárnění Faidry jí byla udělena Cena Alfréda Radoka a za Ysé v inscenaci Polední úděl obdržela jak dalšího Radoka, tak Cenu Thálie jako nejlepší herečka roku 2011.

Na filmovém plátně Helena Dvořáková debutovala hned jednou z ústředních postav, a to vnučky páru v podání Jaroslavy Adamové a Pavla Landovského v dramatu Stínu neutečeš (2009). Hlavní ženskou úlohu ztvárnila v komedii Schmitke (2014). Zahrála si v britském thrilleru V utajení (2017) s Orlandem Bloomem, Johnem Malkovichem či Michaelem Douglasem.

Televizní diváci si atraktivní Heleny Dvořákové mohli všimnout v seriálech Četnické humoresky či Černá sanitka. Rozhodně nepřehlédnutelná je v roli policejní psycholožky Jany Chládkové, která doplňuje tým vyšetřovatelů v podání Martina Stropnického, Davida Švehlíka, Marka Taclíka a Davida Novotného v Kriminálce Anděl TV Nova.

O HELENĚ DVOŘÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Talentovaná herečka Helena Dvořáková je též zdatnou flétnistkou a zpěvačkou. Potvrdit to mohou zejména milovníci folku.

 

Další Herci

zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič