Helena Dvořáková

Datum narození: 30. 1. 1979
Místo narození: Brno
Profese: herečka, flétnistka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Helena Dvořáková, držitelka Cen Alfréda Radoka a Thálie, se televizním divákům předvedla zejména v roli policejní psycholožky v seriálu Kriminálka Anděl.

Již na gymnáziu Helena Dvořáková hrála divadlo. Po maturitě studovala herectví na Janáčkově akademii muzických umění v Brně. Poté pět sezon strávila na jevišti Městského divadla v Brně. Roku 2006 se stala členkou souboru pražského Divadla v Dlouhé.

HELENA DVOŘÁKOVÁ - Z "MRTVOL" JE JÍ ŠPATNĚ

Za své výkony na scéně v Dlouhé získala hned několik ocenění. Za postavu Anežky Nulíčkové v Maškarádě dostala Helena Dvořáková cenu za nejlepší ženský herecký výkon GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích 2006, za ztvárnění Faidry jí byla udělena Cena Alfréda Radoka a za Ysé v inscenaci Polední úděl obdržela jak dalšího Radoka, tak Cenu Thálie jako nejlepší herečka roku 2011.

Na filmovém plátně Helena Dvořáková debutovala hned jednou z ústředních postav, a to vnučky páru v podání Jaroslavy Adamové a Pavla Landovského v dramatu Stínu neutečeš (2009). Hlavní ženskou úlohu ztvárnila v komedii Schmitke (2014). Zahrála si v britském thrilleru V utajení (2017) s Orlandem Bloomem, Johnem Malkovichem či Michaelem Douglasem.

Televizní diváci si atraktivní Heleny Dvořákové mohli všimnout v seriálech Četnické humoresky či Černá sanitka. Rozhodně nepřehlédnutelná je v roli policejní psycholožky Jany Chládkové, která doplňuje tým vyšetřovatelů v podání Martina Stropnického, Davida Švehlíka, Marka Taclíka a Davida Novotného v Kriminálce Anděl TV Nova.

O HELENĚ DVOŘÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Talentovaná herečka Helena Dvořáková je též zdatnou flétnistkou a zpěvačkou. Potvrdit to mohou zejména milovníci folku.

 

Články o celebritě

Módní show v kadeřnictví: Holky jsou super! Módní show v kadeřnictví: Holky jsou super! Spokojenost jejich klient je pro ni na prvním místě. Proto se majitelka Shiny Hair studia rozhodla p... číst článek
Tohle už Ivana nerozdýchala! Gottová se rozhodla pro razantní řešení Tohle už Ivana nerozdýchala! Gottová se rozhodla pro razantní řešení Hrob Karla Gotta  (†80)  na pražských Malvazinkách je čím dál častějí cílem nenechavců! Už zmizel ke... číst článek
Hvězda Kriminálky Anděl Helena Dvořáková (42): Nádor na nervu, rakovina lymfatického systému! Hvězda Kriminálky Anděl Helena Dvořáková (42): Nádor na nervu, rakovina lymfatického systému! O tom, že vážně onemocněla kvůli nálezu v hlavě, informoval Blesk už v březnu 2018. Až nyní ale hvěz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková
zobrazit profil Jiří Dlouhý
Jiří Dlouhý
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade